Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

edifier r2600 i ibasso dx90


choragiewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedtem miałem głosniczki edifer r2600 i interfejs scarlett 2i2 do którego podłączałem głośniczki zwykłą przejściówką i jeden user powiedział mi, że to źle i mam zakupić takie kabelki
https://muzyczny.pl/115699_Cordial-CFU-15-PC-przewod-audio-15m.html
i nimi podłączyć głośniczki do scarlett, ale problem w tym, że zmienił mi się odtwarzacz na ibasso dx90 i jak do niego podłączyć głośniczki? Jak na razie podłączam normalnym jackiem w wejście słuchawkowe, ale skoro powyższymi kabelkami podłączając do scarlett podobno jest dużo lepiej, to w takim razie jak podłączyć je i czym do ibasso dx90? Nie ma tam chyba wejścia na te kabelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ich uzyciu nie bedzie  nic a nic lepiej  te kable niczego nie zmieniają (chyba ze kabel mini jack jest BARDZO złej jakosci )

to jest swego rodzaju mitologia wprowadzona przez pewnego uzytkownika ktory uparcie wmawiał swego czasu ludziom ze domowe scarlet jest balansowanym interfejsem - nie nie jest , jest dosć niskim modelem nawet nie opartym o dac jakis sensowny, jest pratktycznie podstawowym kodekiem zintegrowanym  i mowy nie ma o jakimkolwiek balansie  poza tym ze ma gniazda wyprowadzone - działa w nim o wiele bardziej marketing niz jakikolwiek sens głebszy

 

ma wyłacznie wyjscia umozliwiające podłaczenie kabli balansowanych, a te  nic nie nie zmieniaja  jesli nie przesyłasz sygnału na znaczne odleglosci w srodowisku mocno "promieniujacym" wpadajacym w interferrencje z innymi kablami

 

roznica mogła by byc zauwazalna gdybys podpinał urzadzenie balanswane w srodku, pracujace na odzielnych torach "dual mono"

i tez raczej nie koniecznie na tych głosnikach

 

jednym słowem nie potrzeba ci do niczego kabli z odzielonymi plus minus, mozesz tak samo skutecznie uzywac kabla ze zmasowanym minusem dla obu kanałów

doputy nie uzyjesz urzadzenia balansowanego wewnetrznie a to juz sa drozsze sprzety choc juz sptyka sie takie nawet w dapach coraz czesciej

 

nadal trzeba zwracac uwage czy to tylko wyjscie bo tez moze byc taka sama podpucha jak w scarlet

ale w droizszych i uznanych raczej sie podpuchy nie stosuje

 

wykorzystałby to np shanling m3s pracujacy na dwu kosciach co nie jest konieczne ale daje znak

wielka szoda ze dx90 nie ma wyjscia balansowanego bo prawie jest dla niego stworzony ale własnie  z  powodu tego braku go sprzedałem bo chce przejsc na cos balansowanego w celach testowych

 

ps

lepiej miec dobre urządzenie nie zbalansowane niz kiepskie balansowane  (mowie o kiepskim w pełni balansowanym czyli na dual mono + wzmocnienie)

 uzywanie "pol balansu" czyli bez dual mono tylko ze wzmocnieniem sygnału jak w scarlet ma sredni sens - do kolumn w pokoju wręcz zaden

 

ps2

dodatkowo majac dobry wzmacniacz z niskoszumnym wbudowanym przedwzmacniaczem to podawanie takimu sygnału mocniejszego wzmacnianego przez kiepski wzmacniacz na inerfejsie moze tylko dodawac szumow zamiast wpływac pozytywnie

w praktyce nie ma zadnych plusów rozwiazania kiepsko i pseudo  balansowanego w domowych warunkach

jesli cos sie wydaje  to byc sugestia wynikajaca z nie wyrówniania poziomów glosnosci a ta głosnosc wcale niekoniecznie oznacza lepsza jakosc, lepiej czesto zgłosnic zwykłą gałą na wzmaku a wrazenie znika niczym zeszłoroczny snieg

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez domingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności