Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Do metalu ma być to DAC/WZMAK. ;) około 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, retter napisał:

 

Nie ma nic lepszego i bardziej uniwersalnego do metalu jak dt990 czy dociążone dt150, tylko znajdź udane bo powtarzalność bayera w niższych modelach leży.

Zamiast wydawać kupę hajsu na elektronikę by uzyskać kilka % zmiany zmień słuchawki na lepsze.

Co znaczy dociążone dt150? Czym je dociążyć? Może miałeś możliwość porównać je z B8 lub HD380pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.04.2018 o 11:33, retter napisał:

Wymiana padów, mocna klasowa elektronika tylko jeśli chcesz w nie iść.

 

B8 chwile? hd380 przesadzony bas

To "porównanie" nic mi nie mówi.

Jakieś konkrety może? Nie o ocenę danych słuchawek pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi też X1S nie przypadł do gustu. Ten sprzęt nie daje nic od siebie, przestrzeni rewelacyjnej nie ma, żadne pasmo nie jest jakoś cudownie zrealizowane, jest do bólu poprawny. Plusem jest na pewno bardzo niski poziom zakłóceń i szumów, niemalże zerowy i bardzo dobra jakość wykonania, ale nie dałbym za ten sprzęt 1200zł. Może po prostu nie podchodzi do HE-300, surowość Prodigy Cube z muzykalnością i przestrzenią od Muses 8820 robi dla mnie największą robotę. Moim zdaniem przy sprzęcie lepszym niż najtańsza dźwiękówka na PCI większą różnicę robi styl grania niż techniczne aspekty.

 

W dniu 21.04.2018 o 08:25, chico99 napisał:

 

  • Realtek ALC1150 Audio Codec,
    • TI® NE5532 Premium Headset Amplifier (Supports up to 600 ohm headsets)

 

To też jest swoją drogą ciekawe, NE5532 to tak tragiczny opamp, że według mnie nie nadaje się zupełnie do niczego. Nawet między nim a tanim OPA2134 jest gigantyczna różnica. Ciekawi mnie czemu pakują takie padło, skoro małym kosztem można by zrobić naprawdę dobry zintegrowany układ. Przy obecnych cenach płyt głównych mogli by sobie to odbić na cenie, dla klienta nie było by różnicy.

 

Jeśli o słuchawki chodzi to od siebie polecę HE-300, wciskam je każdemu bo też szukałem słuchawek do metalu, elektroniki i odrobiny rapu i właśnie HE-300 sprawdziły się jako jedyne. Rewelacyjny bas (bardzo nisko schodzący, mięsisty, śmiało mogę porównać do basu z dużych kolumn podłogowych, nie jest super szybki ale też nie muli, bardzo przyjemny do słuchania gitar i perkusji), piękna ocieplona średnica z lekkim spadkiem przy przejściu na wysokie tony dzięki czemu nie ma sybilantów, same wysokie detaliczne aczkolwiek przyciemnione. Miód dla uszu, nie męczą, otulają wręcz swoim ciepłym przyjaznym brzmieniem. Do tego nie mają sceny budowanej sztucznym pogłosem jak ma to miejsce np. w AKG K7XX (oraz innych modelach o tej samej budowie) co jest dla mnie istotne.

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TrueFaith napisał:

Mi też X1S nie przypadł do gustu. Ten sprzęt nie daje nic od siebie, przestrzeni rewelacyjnej nie ma, żadne pasmo nie jest jakoś cudownie zrealizowane, jest do bólu poprawny.

 

Dla mnie to zaleta raczej, cytuję:

"ze względu na swój uniwersalizm nie specjalizuje się w “ratowaniu” synergią określonych tonalności"
Źródło: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-wzmacniacza-aune-x1s/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2018 o 14:04, chronic_pl napisał:

Ja słuchałem tego Aune.

Wg mnie Canamp nawet z Fiio lub z przetwornikiem z telefonu zagra lepiej. To zupełnie inna klasa urządzeń. Scena, efekt 3d... itp.

Najlepiej posłuchać samemu i ocenić.

 

Proszę wziać pod uwagę słuchawki - Aune w Bossifi podkreśli przełom nieprzyjemnego w tych słuchawkach przelomy średnicy z górą. Do tego dzwięk będzie mały.

Do metalu totalnie wg mnie się to nie będzie nadawało. Będzie jasno, lekko i "szorstko".

 

 

 

 

 

 

Trudno mi się zgodzić z 'lepszością' takiego rozwiązania. Nie wskazałeś z jakim konkretnie przetwornikiem miałoby być lepiej, ale generalnie ten z Aune nie ustępuje chyba żadnemu z Fiio, nie mówiąc już o telefonie. Sam Canamp jest dość nasycony, muzykalniejszy i bardziej dociążony, co z jakimś mało rozdzielczym DACiem może być przyjemniejsze w odbiorze, gdy mamy męczące i jazgotliwe słuchawki. Tylko to nie lepszość, a narzut własny i ratowanie jednej rzeczy kosztem innej. Do X1s podpinamy słuchawki i mamy je takie, jakimi są.

 

W dniu 20.04.2018 o 20:01, Rafacio napisał:

Nie chodzi mi o żaden narzut. Ten sprzęt jest po prostu tak nijaki jak tylko może być. Tak nijaki jak Lech czy Tyskie. On z każdych słuchawek robi nijakie. Daje każdym nausznikom narzut nijakości.

 

Interesująca teoria, ale chyba jednak brak narzutu i koloryzowania, które są na ogół zaletami, stanowi dla Ciebie wadę.

 

7 godzin temu, TrueFaith napisał:

Mi też X1S nie przypadł do gustu. Ten sprzęt nie daje nic od siebie, przestrzeni rewelacyjnej nie ma, żadne pasmo nie jest jakoś cudownie zrealizowane, jest do bólu poprawny. Plusem jest na pewno bardzo niski poziom zakłóceń i szumów, niemalże zerowy i bardzo dobra jakość wykonania, ale nie dałbym za ten sprzęt 1200zł. Może po prostu nie podchodzi do HE-300, surowość Prodigy Cube z muzykalnością i przestrzenią od Muses 8820 robi dla mnie największą robotę. Moim zdaniem przy sprzęcie lepszym niż najtańsza dźwiękówka na PCI większą różnicę robi styl grania niż techniczne aspekty.

 

To też jest swoją drogą ciekawe, NE5532 to tak tragiczny opamp, że według mnie nie nadaje się zupełnie do niczego. Nawet między nim a tanim OPA2134 jest gigantyczna różnica. Ciekawi mnie czemu pakują takie padło, skoro małym kosztem można by zrobić naprawdę dobry zintegrowany układ. Przy obecnych cenach płyt głównych mogli by sobie to odbić na cenie, dla klienta nie było by różnicy.

 

Jeśli o słuchawki chodzi to od siebie polecę HE-300, wciskam je każdemu bo też szukałem słuchawek do metalu, elektroniki i odrobiny rapu i właśnie HE-300 sprawdziły się jako jedyne. Rewelacyjny bas (bardzo nisko schodzący, mięsisty, śmiało mogę porównać do basu z dużych kolumn podłogowych, nie jest super szybki ale też nie muli, bardzo przyjemny do słuchania gitar i perkusji), piękna ocieplona średnica z lekkim spadkiem przy przejściu na wysokie tony dzięki czemu nie ma sybilantów, same wysokie detaliczne aczkolwiek przyciemnione. Miód dla uszu, nie męczą, otulają wręcz swoim ciepłym przyjaznym brzmieniem. Do tego nie mają sceny budowanej sztucznym pogłosem jak ma to miejsce np. w AKG K7XX (oraz innych modelach o tej samej budowie) co jest dla mnie istotne.

 

Nie słuchałem HD-300, a recenzje i opinie są na tyle skrajne, że ciężko coś jednoznacznego z nich wyciągnąć... może poza mało porywającą ogólną jakością. Każdy przyczepia się do czegoś innego :) 

 

Opamp opampem - liczy się też jego aplikacja, a ta w rozwiązaniach zintegrowanych jest... żadna. Może nic lepszego nie ma racji bytu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słuchajcie, Jakoś nie mogę się przekonać do X1S z jego "płaskim" brzmieniem, może gdybym posłuchał bym się przekonał. Myślę obecnie nad xDuoo TA-20,  innym wątku widziałem, że @Inszy go posiada, może podzielisz się jakąś opinią? Może jakieś inne rozwiązanie które dociąży DT-150 do tych niech będzie 1500 zł?

P.S. Może powinienem założyć nowy temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Inszy napisał:

TA-20, to goły wzmacniacz, więc jak ma być DAC/AMP, to nie to urządzenie. Tu by pasował TA-10, ale nie wiem jak gra.

No to brawo ja. Dzięki za szybką odpowiedź. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, TempleInDreams napisał:

Słuchajcie, Jakoś nie mogę się przekonać do X1S z jego "płaskim" brzmieniem, może gdybym posłuchał bym się przekonał. Myślę obecnie nad xDuoo TA-20,  innym wątku widziałem, że @Inszy go posiada, może podzielisz się jakąś opinią? Może jakieś inne rozwiązanie które dociąży DT-150 do tych niech będzie 1500 zł?

P.S. Może powinienem założyć nowy temat?

 

Tylko właśnie to równe brzmienie jest mocną stroną X1s i dlatego jest zapewne najpopularniejszą integrą niezmiennie od kilku lat ;) Podpinasz słuchawki i grają tak jak mają grać, bez ingerencji w ich tonalność i prostowania na siłę w którąkolwiek stronę. Jeśli mamy jakieś anemiczne zdechliny to tak zagrają i nie ma co oczekiwać koloryzowania.

 

Dlaczego chcesz dociążać DT150? Retter przez 'dociążone DT150' miał na myśli to, że są same w sobie dociążone względem np DT990. Do DT150 jeszcze T1 SE pasuje i jest nieco mocniejszy.

Edytowane przez Mayster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mayster napisał:

 

Tylko właśnie to równe brzmienie jest mocną stroną X1s i dlatego jest zapewne najpopularniejszą integrą niezmiennie od kilku lat ;) Podpinasz słuchawki i grają tak jak mają grać, bez ingerencji w ich tonalność i prostowania na siłę w którąkolwiek stronę. Jeśli mamy jakieś anemiczne zdechliny to tak zagrają i nie ma co oczekiwać koloryzowania.

 

Dlaczego chcesz dociążać DT150? Retter przez 'dociążone DT150' miał na myśli to, że są same w sobie dociążone względem np DT990. Do DT150 jeszcze T1 SE pasuje i jest nieco mocniejszy.

Może ten lęk mam po Fiio E10 który w sumie mam wrażenie dociepla słuchawki. Co lubię w sumie.

Przez "dobrze dociążone DT150 zrozumiałem, że trzeba je dociążyć właśnie jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DT150 i ogólnie grania z wykopem polecam Cayin HA3, jest obecnie sztuka na giełdzie za 1500zł, dogadaj się na 1300 i będziesz miał mocne kombo na przyszłość 
Ps.
Aune X1s to brzmieniowy i mocowy anemik przy HA3 .
W zasadzie już po zawodach, właśnie nabyłem aune x1s...

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2018 o 16:33, neonlight napisał:

Do DT150 i ogólnie grania z wykopem polecam Cayin HA3, jest obecnie sztuka na giełdzie za 1500zł, dogadaj się na 1300 i będziesz miał mocne kombo na przyszłość ;)

Ps.

Aune X1s to brzmieniowy i mocowy anemik przy HA3 ;).

 

Moim zdaniem HA-3 ze swoim brzmieniem przedobrzy z DT150. To sprzęt do jaśniejszych słuchawek. Za 1300-1500 to jeszcze sensowna opcja, ale nadal jest się do czego przyczepić ;) https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawkowej-integry-hybrydowej-cayin-ha-3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat do zamknięcia, stanęło na aune x1s. No i jestem zadowolony. Ten wzmak i DT-150 to całkiem fajny zestaw. Niestety, jeśli coś jest wujowo nagrane lub w słabej jakości bardzo to słychać. Za to dużo poprawił w B8 i dopiero teraz żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności