Skocz do zawartości

Do metalu ma być to DAC/WZMAK. ;) około 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Szukam sprzętów pod metal, elektronikę głównie.

Po pomysłach forumowiczów i nakreśleniu mniej więcej rozkładu przyszłych zakupów stwierdzam, że na pierwszy ogień chciałbym kupić jakiś DAC/wzmacniacz. Czy ktoś miał może szansę porównać któreś z tych sprzętów?

Aktualnie mam na oku:

Sabaj DA3

Dragonfly Red

ifi audio nano idsd black label

xduoo ta-01

Może jeszcze jakieś propozycje?

Pierwsze dwa plusują dużą mobilnością, ale skłaniał bym się chyba ku większym konstrukcjom ze względu na większy zapas mocy. Obecnie zostanę przy BossHifi B8, pewnie sprawdzę też HD380pro. Słuchawek do zakupu nie mam ostatecznie wybranych, być może będą to DT 150, może sonorousy III a może jeszcze coś innego. Może kiedyś też uda się znaleźć warunki na zakup i używanie DT 990.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, TempleInDreams napisał:

Cześć.

Szukam sprzętów pod metal, elektronikę głównie.

Po pomysłach forumowiczów i nakreśleniu mniej więcej rozkładu przyszłych zakupów stwierdzam, że na pierwszy ogień chciałbym kupić jakiś DAC/wzmacniacz. Czy ktoś miał może szansę porównać któreś z tych sprzętów?

Aktualnie mam na oku:

Sabaj DA3

Dragonfly Red

ifi audio nano idsd black label

xduoo ta-01

Może jeszcze jakieś propozycje?

Pierwsze dwa plusują dużą mobilnością, ale skłaniał bym się chyba ku większym konstrukcjom ze względu na większy zapas mocy. Obecnie zostanę przy BossHifi B8, pewnie sprawdzę też HD380pro. Słuchawek do zakupu nie mam ostatecznie wybranych, być może będą to DT 150, może sonorousy III a może jeszcze coś innego. Może kiedyś też uda się znaleźć warunki na zakup i używanie DT 990.

 

Słuchałem BossHifi B8 oraz Sonorusy 3  z Heed Canamp II.  Do metalu/rocka sprawdza się idealnie - dociąży dźwięk, bas jest mocny i szybki (nie zamula dźwięku) . Złagodzony jest przełom średnich/wysokich (kolejny plus przy metalu bo instrumenty są na swoim miejscu i talerze nie mają tej samej wagi co stopa :)), góry jest tyle ile trzeba. Do tego jakiś DAC zewnętrzny wtedy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, chronic_pl napisał:

 

Słuchałem BossHifi B8 oraz Sonorusy 3  z Heed Canamp II.  Do metalu/rocka sprawdza się idealnie - dociąży dźwięk, bas jest mocny i szybki (nie zamula dźwięku) . Złagodzony jest przełom średnich/wysokich (kolejny plus przy metalu bo instrumenty są na swoim miejscu i talerze nie mają tej samej wagi co stopa :)), góry jest tyle ile trzeba. Do tego jakiś DAC zewnętrzny wtedy.

Sugerujesz np Fiio E10 -> Heed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, TempleInDreams napisał:

Sugerujesz np Fiio E10 -> Heed?

 

Dokładnie - wtedy będziesz miał taki przenośny zestaw wraz ze stacjonarnym.

Do stacjonarki (Heeda) proponowałbym jednak lepszego niz FiioE10 (choć i z nim powinno być w miare ok) np. DAC - Dac Magic 100 np. (używki po 400zł) wtedy będzie jeszcze lepiej.

 

BossHifi mimo, że niedrogie słuchawki to dobry stacjoarny wzmacniacz ze sporą ilością mocy i dobrym dociążeniem robi z nich na prawdę kapitalne słuchawki.

 

Edytowane przez chronic_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem tego Aune.

Wg mnie Canamp nawet z Fiio lub z przetwornikiem z telefonu zagra lepiej. To zupełnie inna klasa urządzeń. Scena, efekt 3d... itp.

Najlepiej posłuchać samemu i ocenić.

 

Proszę wziać pod uwagę słuchawki - Aune w Bossifi podkreśli przełom nieprzyjemnego w tych słuchawkach przelomy średnicy z górą. Do tego dzwięk będzie mały.

Do metalu totalnie wg mnie się to nie będzie nadawało. Będzie jasno, lekko i "szorstko".

 

 

 

 

 

Edytowane przez chronic_pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem fenomen tego Aune. To najbardziej bezbarwny sprzęt wzmacniający do słuchawek jaki poznałem. Tyle, że mocny. Weź spokojnie Dragonflay Black i do tego przywoity wzmacniacz, choć najpierw lepiej spróbuj bez osob nego wzmaka bo może wystarczy. Skup się lepiej na najlepszych możliwych dla ciebie słuchawkach, a zawsze możesz wybrać jakieś łatwo napędzalne. Nie napieraj się na jedno pudełko choć może jak ja nie lubisz góry sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Nie bardzo rozumiem fenomen tego Aune. To najbardziej bezbarwny sprzęt wzmacniający do słuchawek jaki poznałem. 

 

Właśnie dlatego jest fenomenalny bo nie daje narzutu własnego na barwę dźwięku słuchawek. Plus funkcjonalność. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o żaden narzut. Ten sprzęt jest po prostu tak nijaki jak tylko może być. Tak nijaki jak Lech czy Tyskie. On z każdych słuchawek robi nijakie. Daje każdym nausznikom narzut nijakości.

Edytowane przez Rafacio
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, greg_jg napisał:

Posiadam X1s oraz ALC1150 w lepszej mobo i cały czas się zastanawiam czy różnica w brzmieniu warta jest pieniędzy za X1s.

Jak nie słyszysz różnicy to sprzedawaj x1s, chętni, na bank, się znajdą :)

  • Realtek ALC1150 Audio Codec,
  • Supports Purity Sound™ 3 :
    • Nichicon Fine Gold Series Audio Caps
    • 115dB SNR DAC with differential amplifier
    • TI® NE5532 Premium Headset Amplifier (Supports up to 600 ohm headsets)
    • PCB isolate shielding
  • Supports DTS Connect

Mam spore wątpliwości ... 600ohm. Bardzo optymistycznie, raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, retter napisał:

Od du...y strony zaczynasz, kup słuchawki potem resztę.

Noo to trochę tak jest, bo w zasadzie mam słuchawki z którymi chcę jeszcze trochę zostać i jakby do nich teraz kupuje resztę która ma być przyszłościowa.

EDIT: No i kto wie, może jak znajdę TEN dac i spasuje z B8 które jeszcze się zmoduje to i taki zestaw mnie usatysfakcjonuje.

Edytowane przez TempleInDreams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greg_jg napisał:

Nie napisałem, że nie słyszę, tylko że zastanawiam się czy nie lepiej było dołożyć ponad 1 tys. zł do słuchawek ;)


Zależy jakich. Droższe i teoretycznie lepsze słuchawki nie koniecznie muszą dawać więcej frajdy, niekoniecznie muszą się sprawdzać w danej muzyce i mogą mieć specjalne wymagania co do toru (bez czego "nie zagrają"). Lecz naturalnie krąg poszukiwań fajnych słuchawek się wtedy zwiększa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2018 o 11:44, MrBrainwash napisał:


Zależy jakich. Droższe i teoretycznie lepsze słuchawki nie koniecznie muszą dawać więcej frajdy, niekoniecznie muszą się sprawdzać w danej muzyce i mogą mieć specjalne wymagania co do toru (bez czego "nie zagrają"). Lecz naturalnie krąg poszukiwań fajnych słuchawek się wtedy zwiększa. 

 

To raz.

Ale na HD599 + X1s wydałem ok. 1,8 tys. zł i zastanawiam się, co dałoby więcej frajdy - ten zestaw czy np. HD660s + ALC1150? Takie dylematy początkującego...

Efekt jest teraz tego taki, że mam HD599, X1s... i szukam kolejnych, "lepszych" słuchawek. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To filozofia. Więc nie ma sztywnych reguł. Za 1800zł za 700zł i za 8000zł, słuchać można tej samej muzyki z podobna przyjemnością, gdyż słuchanie na słuchawkach jest sytuacją sztucznie wytworzoną i większość magii dzieje się w mózgu. Moim zdaniem filozofia jest wtedy dobra, gdy sprzęt schodzi na 2 plan. ;) 

HD660s nie znam.  Do HD650 nie chciałbym wrócić, ale do HD600 lub nowszego modelu z ich smaczkami tak. Tylko na razie nie widzę sensu, skoro mam nauszniki, których granie mnie przekonuje i mogę wybrać sobie coś na odpowiednią okazję. HD600 pod niektórymi względami lepsze, nie sprawdzą się zawsze lub chociażby w tym samym. Odpowiada mi granie dynamików, ale chciałbym mieć mieć jakiegoś reprezentanta planarów, z tym że z podobnych powodów nie widzę powodu ich nabywać teraz. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psychoakustyka, akustyka psychologiczna – dziedzina nauki zajmująca się badaniem i opisywaniem związków zachodzących między falą dźwiękową docierającą do uszu słuchacza (bodźcem) a subiektywnie odczuwanym wrażeniem, które u niego wywołuje. Jest to nauka z pogranicza akustyki i psychologii. Działem akustyki zajmującym się psychoakustyką jest akustyka słuchu, natomiast działem psychologii jest psychologia poznawcza. Dziedzinami, do których stale odwołuje się psychoakustyka, są również anatomia, neuropsychologia oraz fizjologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chico99 napisał:

A tak z ciekawości, jak gra ta parka i co byś chciał zmienić w brzmieniu?

 

Trudno jest mi to obiektywnie ocenić, ponieważ nie mam w ogóle doświadczenia/porównania z podobnymi lub droższymi słuchawkami. Z tego powodu ciężko coś im zarzucić.
No może... po prawie pół roku grania wydają się czasem ciut zbyt ciepłe.

 

Przesiadając się po wielu latach z HD 205, które oczywiście mają inne zastosowanie, wiele rzeczy zmieniło się na plus - zaczynając od wygody, a kończąc na jakości dźwięku. Dlatego teraz słuchawek mogę nie ściągać z głowy nawet przez kilka godzin, jeśli mam taką możliwość.
Natomiast przy "profilu", jaki mają HD599 najprzyjemniej słucha się chyba gitar, zarówno tych akustycznych, jak i elektrycznych, zwłaszcza z dobrze zrealizowanych koncertów/sesji itp.

 

Jednak, jak to mówią - apetyt rośnie w miarę jedzenia...niestety. Dlatego widząc istotny progres HD205 -> HD599 zastanawiam się czy nie pójść jeszcze "wyżej", aby było jeszcze "lepiej". Chociaż oczywiście, jak już wcześniej wspomniano - tak być nie musi.
Druga sprawa - możliwość poznania muzyki z innej perspektywy - na słuchawkach, które mają nieco inną charakterystykę, tak by móc poznawać ją na nowo, usłyszeć coś więcej i "nie znudzić się" jej słuchaniem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, greg_jg napisał:

 apetyt rośnie w miarę jedzenia...niestety. Dlatego widząc istotny progres HD205 -> HD599 zastanawiam się czy nie pójść jeszcze "wyżej", aby było jeszcze "lepiej". Chociaż oczywiście, jak już wcześniej wspomniano - tak być nie musi.
Druga sprawa - możliwość poznania muzyki z innej perspektywy - na słuchawkach, które mają nieco inną charakterystykę, tak by móc poznawać ją na nowo, usłyszeć coś więcej i "nie znudzić się" jej słuchaniem.
 

więcej, wyżej, lepiej:) moja diagnoza, już zostałeś zarażony, a ta choroba wymaga sięgania do portfela, często i głęboko:P witaj w klubie:D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2018 o 10:08, TempleInDreams napisał:

Noo to trochę tak jest, bo w zasadzie mam słuchawki z którymi chcę jeszcze trochę zostać i jakby do nich teraz kupuje resztę która ma być przyszłościowa.

EDIT: No i kto wie, może jak znajdę TEN dac i spasuje z B8 które jeszcze się zmoduje to i taki zestaw mnie usatysfakcjonuje.

 

Nie ma nic lepszego i bardziej uniwersalnego do metalu jak dt990 czy dociążone dt150, tylko znajdź udane bo powtarzalność bayera w niższych modelach leży.

Zamiast wydawać kupę hajsu na elektronikę by uzyskać kilka % zmiany zmień słuchawki na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności