Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[Co kupić?] Zewnętrzna dźwiękówka lub DAC USB


smiglo5

Rekomendowane odpowiedzi

Black jak najbardziej, do superluxów jest ok, jest lekko jasny więc się dobrze zgrywa i ma wystarczająco mocy. Sam używam dwóch wersji blacków z różnymi superluxami i jestem zadowolony. Jak zalezy Ci na ilości wejść/wyjść to możesz też pomyśleć nad Prodigy Cube, z nim również nie będą mulić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smiglo5 napisał:

Po recenzjach patrzę że całkiem całkiem, przeskok między Realtekową integrą (ALC1150) a DragonFlyem będzie spory?

 

A tego to już Ci nikt nie zagwarantuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem z Realtekami na płytach jest taki, że one ocieplają i zaokrąglają dźwięk (przynajmniej niektóre modele). Więc przechodząc na bardziej neutralny DAC będzie lepiej pod względem technicznym ale trzeba się liczyć z wyczuwalną róźnicą w barwie :)

 

Ale i tak warto przejść. Bo zyskamy na przestrzeni i rozdzielczości.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, smiglo5 napisał:

To może inaczej, czy powinna być różnica w jakości, nie ukrywam że to i tak całkiem ładnie gra na tym ALC1150

 

"Różnica w jakości" w audio to bardzo subiektywna sprawa i coś, co dla jednej osoby będzie dużym przeskokiem jakościowym, dla drugiej będzie ledwie słyszalne. A tu jednak mówimy o przejściu z opcji budżetowej A na opcję budżetową B. Na pewno DragonFly zagra od ALC1150 lepiej (a przede wszystkim - zagra inaczej), ale czy ta zmiana będzie dla Ciebie satysfakcjonująca i warta wydanych pieniędzy - nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Seler666 napisał:

 

"Różnica w jakości" w audio to bardzo subiektywna sprawa i coś, co dla jednej osoby będzie dużym przeskokiem jakościowym, dla drugiej będzie ledwie słyszalne. A tu jednak mówimy o przejściu z opcji budżetowej A na opcję budżetową B. Na pewno DragonFly zagra od ALC1150 lepiej (a przede wszystkim - zagra inaczej), ale czy ta zmiana będzie dla Ciebie satysfakcjonująca i warta wydanych pieniędzy - nie mam pojęcia.

No właśnie dlatego myślę coby sobie gdzieś nie załatwić odsłuchu przed zakupem, to jak gra ALC1150 w zasadzie bardzo mi odpowiada i od dźwiękówki oczekiwałem w sumie tego żeby grała "pełniej" od ALC1150, w każdym razie będę pisał jakiś feedback jeżeli uda mi sie taki odsłuch załatwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Synthax napisał:

Właśnie problem z Realtekami na płytach jest taki, że one ocieplają i zaokrąglają dźwięk (przynajmniej niektóre modele)

Realteki przy kiedyś bardzo popularnych kartach conexant'a to są neutralne :P

Mam taką teraz na płycie i ona tak ociepla dźwięk że nawet mnie czyli osobę bardzo lubiącą ciepły dźwięk jest z deka za dużo już ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, smiglo5 napisał:

No właśnie dlatego myślę coby sobie gdzieś nie załatwić odsłuchu przed zakupem, to jak gra ALC1150 w zasadzie bardzo mi odpowiada i od dźwiękówki oczekiwałem w sumie tego żeby grała "pełniej" od ALC1150, w każdym razie będę pisał jakiś feedback jeżeli uda mi sie taki odsłuch załatwić

 

Jeśli Ci odpowiada to po co wydawać dwukrotność ceny słuchawek? Druga sprawa, na jakiej zasadzie ma to zagrać pełniej? Ma mieć więcej basu i niższej średnicy, czy więcej zniekształceń? Jeśli słuchawki ze źródłem się nie gryzą to powinna liczyć się sama muzyka. Teraz po prostu wiem, że niektóre nagrania to mają inne nie a sprzęt, który coś podrasowuje nie będzie uniwersalnie się sprawdzał. Ja też lubię gęsty dźwięk i jak czasem walnie basem, dlatego EVO przed wygrzaniem się były dla mnie bardzo dobre, potem zrobiły sie nudne i męczące. Po modach Perula robią się znośne, ale niczym mnie nie czarują. Słuchawki które mam obecnie mogę podłączyć do integry i też potrafia mnie cieszyć, a z lepszym źródłem pokazują po prostu więcej smaczków. ALC1150 w jednym z moich komputerów ma może nie przesadnie, ale dość ocieplone brzmienie. Cieplejsze niż na moim głownym kompie z ALC887 (która też jest ocieplona ale nie tak bardzo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, Synthax napisał:

Właśnie problem z Realtekami na płytach jest taki, że one ocieplają i zaokrąglają dźwięk (przynajmniej niektóre modele). Więc przechodząc na bardziej neutralny DAC będzie lepiej pod względem technicznym ale trzeba się liczyć z wyczuwalną róźnicą w barwie :)

 

Ale i tak warto przejść. Bo zyskamy na przestrzeni i rozdzielczości.

 

 

Zgadzam się. Mam realteka 1150 i aq black, na wszystkich słuchawkach bas jest lepszy w audioquest. 1150 jest jedną z lepszych integr (jak dla mnie pod pewnymi względami lepsza od tego asusowego supreme ) ale dźwięk jest mdły, bez życia i mało szczegółowy. Ona nadrabia tym, że gra właśnie gładkim dźwiękiem bez żadnych wyostrzeń i nie szumi jak np. stary alc888. Miałem wszystkie dragonfly oprócz Red i one ze wszystkim grają dobrze prócz bardzo jasno grających, jak np. hifimany he350. Z przymulonymi grają najlepiej. Na Twoim miejscu kupiłbym nowego w sklepie i jakby się nie spodobał to zrobił zwrot do 14 dni, stracisz najwyżej na wysyłce a będziesz wiedział czy warto kupować do nich źródło czy np. pokombinowac z różnymi modami.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.04.2018 o 22:12, Seler666 napisał:

A tego to już Ci nikt nie zagwarantuje.

Problemem w audio jest właśnie to nikt niczego nie gwarantuje bo nie może. Lepszość musisz sam słyszeć, a jak nie usłyszysz to i tak musisz usłyszeć żeby sam przed sobą uzasadnić wydanie kasy. Tylko odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności