Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki wokółuszne skupiające się na wokalu


Alain

Pytanie

Witam,

 

Poszukuję, tak jak w tytule, słuchawek wokółusznych, w których wokal odgrywa główną rolę. Słucham różnych gatunków, jednak kwintesencją muzyki są dla mnie utwory artystów z "powerem" w głosie. Dźwięk instrumentów schodzi na dalszy plan.

 

Na słuchwawki chciałbym przeznaczyć 600-700 zł, ewentualnie trochę więcej, gdyby było na prawdę warto. Nie posiadam aktualnie żadnego wzmacniacza, dlatego zależy mi, aby grały dobrze podpięte do smartphona, laptopa, czy telewizora.

 

Jeśli chodzi o dodatkowe informacje, to myślę, że najlepsze dla mnie byłyby słuchawki zamknięte (lubię być odizolowany i nie słyszeć nic poza muzyką), z wymiennym kablem (wtedy mógłbym wybierać jego długość w zależności od miejsca, w którym sie znajduję). Jednak w tych aspektach mogę iść na kompromis, zależy mi przede wszystkim na wokalu.

 

Czy znacie jakieś modele odpowiadające moim preferencjom? Będę wdzięczny za każdą propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
44 minuty temu, Alain napisał:

Jednak w tych aspektach mogę iść na kompromis, zależy mi przede wszystkim na wokalu.

 

No to w takim razie od siebie polecam coś z graniem w stylu HD600 (w budżecie używane, ale lepiej mieć wzmacniacz do nich), lub HD558 - dla bardziej mobilnych zastosowań. Chętnie posłucham też propozycji innych osób, bo podobnie jak Ty, bardzo cenię wokal, a do tej pory nie słuchałem niczego co by mnie tak satysfakcjonowało pod tym względem jak HD600.

 

@Alain podałbyś kilka przykładowych utworów, które byłyby kwintesencją tego co chcesz żeby dobrze było słychać? :D

Edytowane przez killwasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tez takich szukam ale dla wokali preferuje otwarte

i skoro jestesmy w uzywanych (po propozycjach cenowych) to audiotechnica ath a900x - szukam i szukam  ale cenowo nie trafiam  bo mnie nie stac na takie gadzety :)

 

a skoro zamkniete to mozna poczytac o ath a990z

 

jesli koniecznie fabrycznie nowe

to musical fidelity mf100 nie sa wokołusze ale za te wokle warto sie poswiecic

w gruncie rzeczy nie wiem jak graja mf100 bo mam 200 połotwarte a reakcje na nie sa fantastyczne lub fanatyczne w te lub tamte  ;)

poczytac chocby zawsze warto a co sie urodzi tego nie wie nikt

 

ze temat zachecajacy to tez dodam do obserwowanych bo choruje na wieeele wokalistek i alana taylora

 

 

warto tez zobaczyc o sony mdr 1a

sony lubuje sie w woklach te wyzsze sprzety sony nie masówa

Edytowane przez domingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, domingo napisał:

tez takich szukam ale dla wokali preferuje otwarte

i skoro jestesmy w uzywanych (po propozycjach cenowych) to audiotechnica ath a900x - szukam i szukam  ale cenowo nie trafiam  bo mnie nie stac na takie gadzety :)

 

a skoro zamkniete to mozna poczytac o ath a990z

 

jesli koniecznie fabrycznie nowe

to musical fidelity mf100 nie sa wokołusze ale za te wokle warto sie poswiecic

w gruncie rzeczy nie wiem jak graja mf100 bo mam 200 połotwarte a reakcje na nie sa fantastyczne lub fanatyczne w te lub tamte  ;)

poczytac chocby zawsze warto a co sie urodzi tego nie wie nikt

 

ze temat zachecajacy to tez dodam do obserwowanych bo choruje na wieeele wokalistek i alana taylora

 

 

 

 

Sam na te się czaiłem, ale wleciało mi coś innego, więc odpuściłem: http://allegro.pl/sluchawki-audio-technica-ath-ad900x-i7288094239.html

Podobno potrafią pobić HD600, więc jestem baaardzo ciekaw i kiedyś  muszę je spróbować ;)

 

10 godzin temu, Alain napisał:

najlepsze dla mnie byłyby słuchawki zamknięte

 

Proponowałbym jednak otwarte ;) Mniej męczą i zazwyczaj wtedy środek jest bardziej równomierny. Szukałem kiedyś sensownych zamkniętych w podobnym przedziale cenowym, ale wszystko czego próbowałem to tylko niesatysfakcjonujące półśrodki, ale może nie trafiłem na odpowiedni model po prostu ;) 

 

Weź pod uwagę coś w stylu ATH-AD500X - tańszy brat wstawionych tu AD900X i mieści się w budżecie. A także HD558 czy HD555 - te ostatnie są dość tanie i możesz je kupić żeby sprawdzić czy takie granie Ci leży i jeśli tak to sprzedać je dalej, a kupić model droższy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, domingo napisał:

tu jeszcze jakies liderki swego czasu a z jego zebem  cena stala sie przystepna

http://allegro.pl/sony-mdr-7510-sluchawki-studyjne-i6704111477.html

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Sony_MDR-V6

MDR-V6 to shit, nie wiele lepsze MDR-7506 ;). Z Sony MDR-1A polecam z czystym sumieniem, bo faktycznie średnica jest bardzo przyjemna, a co za tym idzie, wokale również ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, domingo napisał:

raczej chodzi mi o xhd x510 x520 .. v6 to tylko odnosnik do serii

nie powiem bym słuchał ale wiele opini jest tez odmiennych od  shit ;) co niektórym bardziej lezą niz hd600/50

 

Ok. ale ja słuchałem, i V6 na prawdę daleko do HD600, a że się niektórym bardziej podobają, cóż... każdy ma swoje uszy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ok

ale jeszcze trzeba załozyc

ze teraz mamy tak  "blizniacze" lecz gorsze popularne wersje pukacze zx700  "przebijaja" wg tylla z innerfidelity nawet "tuzy" swej ceny shure 440 czy at m50 majac jak to sony dodatkowy plus na srednicy

i skoro zx robia co robią a x510 sa o rownie sporo lepsze przynajmniej wg "mrBrainwasha"

to w pewnym sensie hicior byc powinien

a juz napewno za 480zł za jakie sa mozliwe nowe :) akurerat jedna powystawowa para z kytarty pl

 

osobiscie to lubie jak cos ma solidnego rozmiaru przetwornik - juz kwestia odsobistego wykopywania i wyboru czty ktos pojdzie po 1a czy x510

 

ps

i tak sa nedzne do MF ;)

ale kusza mnie obie wersje do sprawdzenia, w kazdym razie ja w pamieci na kiedys kiedys zachowam obie

 

ale na v6 zaufam i zapomne

Edytowane przez domingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MDR-1A mają dla mnie jedną wadę, mianowicie lekki pogłos, ale nie wymagajmy od tak małych obudów, żeby grały przestrzennie, bez sztucznych zabiegów ;). Świetną synergię złapały mi  z Ifi nano iDSD BL, niestety z Sabaj-em DA3 już jest nieco gorzej, bo on też jest miękki i zaokrąglony, i wychodzi z tego lukier, za którym nie specjalnie przepadam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wiec czyzby jednak x510  ponad a1 bo mnie sie uparcie tak calkim na sucho wydaje własnie ze powinny byc lepsze - sam mowisz ze za mała obudowa tam i ...

gdybym ja kupował to własnie tak na sucho wszystko przemawia bardziej za wersja ktora znałazła swoje miejsce na wiki, niby darmo sie tam znajduja rzeczy ale nie jest tez to tak całkiem za nic :)

 

tak to jest na sucho to nawet pies nie zezre :)

 

Edytowane przez domingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem, że chodzi Ci o model MDR-7510 tak? Jeżeli tak, to nie słuchałem tego modelu, natomiast MDR-7520 owszem, ale to było

ze 4 lata temu i nie zrobiły na mnie wrażenia, więc nie podejmę się oceny. Generalnie, ciężko jest kupić słuchawki zamknięte, które nie

cierpią na wadę konstrukcji i nie są pozbawione pogłosu, chyba, że kosztem sceny, fizyki się nie oszuka ;).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak mają być zamknięte to polecam zainteresować się wspomnianymi Shure SRH440, lub jeszcze lepiej (zwłaszcza dociążenie lepsze) SRH840.

Praktycznie wszystkie Shure, które słuchałem, mają dobry wokal.

Niektóre Sony też potrafią fajnie zagrać na średnicy, ale z reguły maja gorszą górę niż Shure.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nastawiłem się na słuchawki zamknięte, ponieważ izolowałyby mnie od dźwięków otoczenia. Przejdę sie po salonach muzycznych i wypróbuję wymienione modele. Jeśli jakieś otwarte/półotwarte zrobią na mnie największe wrażenie, to takie wybiorę. Liczy się (prawie) tylko wokal. Z innych cech jestem w stanie zrezygnowac, oprócz konstrukcji wokółsznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakiś miesiąc temu kupiłam Shure SRH840. Mają świetny wokal. Całościowo bardzo równe słuchawki, szczegółowe, dobre zejście basu. Dają frajdę ze słuchania wszystkiego, od cięższych brzmień do jazzu. Nowe trzeba wygrzać, bo prosto z pudełka brzmią nieciekawie. W nich nie trzeba z niczego rezygnować - jest bliski piękny wokal, jest bas i czytelna średnica. Wysokie nie kłują. Odkąd je kupiłam zakładam je częściej od K702 - te zostawiam na naprawdę dobre jazzowe realizacje i klasykę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności