Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAP z funkcją DAC do około 1000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

W tym temacie szukam zamkniętych słuchawek do metalu oraz źródła do nich. Zrodziła mi się myśl czy jest coś wartego uwagi do tego 1k co posłuży jako DAP oraz jako DAC. Chyba bardziej nawet jako DAC. Obecenie przenośnie używam tego co mam w sygnaturce. Video ze względu na rozwaloną baterię bardzo rzadko. W Honor 9 i Elecomie brakuje mi szczegółowości i separacji w metalu, w momencie gdy wchodzą gitary wszystko siada i dość mocno zlewa się w całość. I tego najbardziej bym pożądał.  W zasadzie bardziej przenośny DAC też by mi pasował gdyż często biorę sprzęt ze sobą do pracy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragonfly Black/Red? Za 1300zł z joubuy możesz ściągnąć ZX300A, który ma funkcję DAC, a przy okazji jest bardzo udanym dźwiękowo playerem w przedziale do 3000zł.

Edytowane przez Seler666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien w komisie jest za 7 stówek :)
Z nówek jest jeszcze Shanling M2s, jakby się udało znaleźć używkę albo ryzykować zakup z Chin to M3s zmieści sie w cenie (jak dolepią VAT, to wyjdzie ~1200 zł).
Z przenośnych DACów to masz iFi Nano LE albo Black Label (BL kosztuje 1100). W ciężkim graniu bardzo fajnie mi się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, bachankas napisał:

Alien w komisie jest za 7 stówek :)
Z nówek jest jeszcze Shanling M2s, jakby się udało znaleźć używkę albo ryzykować zakup z Chin to M3s zmieści sie w cenie (jak dolepią VAT, to wyjdzie ~1200 zł).
Z przenośnych DACów to masz iFi Nano LE albo Black Label (BL kosztuje 1100). W ciężkim graniu bardzo fajnie mi się sprawdza.

A z czym  parujesz Black Label?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT990 Edition. Nano kompensuje trochę mocarną Vkę - ociepla, przybliża, dociąża średnicę, nieco kosztem sceny (która i tak jest bardzo fajna z tymi słuchawkami), redukuje kłucia góry przy zachowaniu wszystkich Beyerowych iskierek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bachankas napisał:

DT990 Edition. Nano kompensuje trochę mocarną Vkę - ociepla, przybliża, dociąża średnicę, nieco kosztem sceny (która i tak jest bardzo fajna z tymi słuchawkami), redukuje kłucia góry przy zachowaniu wszystkich Beyerowych iskierek.

Ech, gdyby nie to, że są otwarte... Często i gęsto widzę te słuchawki jako polecane do metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT770 albo DT150 z zamkniętych powinny się sprawdzić. Zwłaszcza te drugie, nazwałbym ich brzmienie "nieprzyzwoicie bezpiecznym", bez próby narzutów własnych itd. ale z drugiej strony mają swój charakter, w cięższym graniu również dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bachankas napisał:

DT770 albo DT150 z zamkniętych powinny się sprawdzić. Zwłaszcza te drugie, nazwałbym ich brzmienie "nieprzyzwoicie bezpiecznym", bez próby narzutów własnych itd. ale z drugiej strony mają swój charakter, w cięższym graniu również dają radę.

No to mam już 3 głosy na DT150... Zastanawiam się, czy ich cena da mi rzeczywiście skok w porównaniu do HD 380 pro i B8, poniekąd podobna. a DT z 380 podobnie neutralne. No i pytanie o źródło dla nich. Dragonfly/Sabaj? Ifi Black label?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, bachankas napisał:

jakby się udało znaleźć używkę albo ryzykować zakup z Chin to M3s zmieści sie w cenie

W oficjalnej polskiej dystrybucji jest za 1099, więc nie wiem czy jest sens ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, TempleInDreams napisał:

No i pytanie o źródło dla nich. Dragonfly/Sabaj? Ifi Black label?

DAC-i typu "pendrive" odpadają, prędzej pomyślałbym o tej lampce xDuoo TA-01 za 660zł, ewentualnie ten ifi nano iDSD BL, ale on cyfrówką zalatuje, ma małą/bliską scenę i trochę  agresywny dźwięk (ocieplenia nie zauważyłem, jest raczej neutralny), więc nie polecam.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności