Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki


FireworkLaura

Pytanie

Witam pisze tutaj pierwszy raz ;") Spodobały mi się słuchawki HP580 i się nad nimi zastanawiam zaskoczyły mnie że mogą też fajne zagrać tak jak somic v2.

Obecnie posiadam JBL E30 uważam że są nudne na alc887 basu jest na nich za mało była okazja to na alc889A bas był już większy i zalewał inne pasma może i to sprawa karty ale mam ochote spróbować czegoś nowego z chinskich słuchawek i też są nie wygodne najbardziej potrafią w uszy czasem boleć. Muzyki jakiej słucham to jest Hands Up jakiś bas i elektroniki i czy HP580 bedą mi pasowały?

Oczywiście stawiam na słuchawki półotwarte (w takiej cenie) stawiam na wygode też na pady welurowe wygodne i zastanawiam się czy jak by hp580 stały się nie wygodne to czy by pady welurowe k240 pasowały jeżeli znacie jakieś tańsze zamienniki to link na przyszłość by się przydał, mod jakiś np. kabli też można by było wykonać recabling bo taki chinski kabelek pewnie szybko się zniszczy i jest cienki jak włos także jakoś kabel mógł by też jakaś dać o ile kabel nie jest chinski ale to w dalszej przyszłości. Karta jaką kupie też kiedyś to będzie Maya u5.

A może jakieś superluxy? 668b sa półotwarte ale zaś maja za maly bass.

Szukam sluchawek pod tego hands upa i innych elektonicznych utworów z niskimi oraz fajnym basem mniej wysokich i mniej soparanu. Czekam na tez na inne propozycje i odpowiedzi.

Edytowane przez FireworkLaura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli chcesz basu:

 

 

https://www.monoprice.com/product?c_id=120&cp_id=12001&cs_id=1082302&p_id=16150&seq=1&format=2

 

Do tego lepsze pady: https://www.amazon.com/Brainwavz-Large-Replacement-Memory-Earpads/dp/B076SLL6BK

 

(Ewentualnie welury lub skarpetowy mod)

 

Co do karty to chyba warto dozbierać do sabaj DA3 lub coś innego z sabre i lepszym wzmacniaczem, maya nie jest zła, ale obecnie to nawet niektore smartfony lepiej grają. Ja rozważałbym ją dopiero jakbym chciał podpiąć zestaw kina domowego 5.1. Fakt, że jest tania i w tym sensie zastąpić może integre w komputerze. Na aliexpress widziałem też tanie DACi sam DAC 25 dolarów, a coś ze wzmacniaczem około 35 dolarów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zależy mi na dostępności w Polsce ;"(

Nawet fajne te Monoprice tylko ze nie ma w pl :c a te skórkowe pady troche drogie max ile na pady moge sobie pozwolić to z 80-100zł i też preferuje welury, musze chyba ustawlić budżet sluchawki max 130zł lub wiecej jak warto pady do 100zł, na karte od 200 do 300 w przyszlosc

Zawsze moge iść na kompromis tylko zależy mi zeby był ten bass a reszta moze byc i wyższa i żeby słuchawki były głównie pod elektronike np. Uzbierać na somic v2 wtedy na pady nie bedzie trzeba kupować przez dłuższy czas mają wkoncu średni bas a nie mniejszy, hp580 mają co prawda większy niż v2 ale średni powinien starczyć, nie wiem jak z elektroniką u nich.

Edytowane przez FireworkLaura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD668B ogólnie basu mają sporo, tylko nie schodzi on wystarczająco nisko w takiej ilości, która jest potrzebna w elekronice. By mieć lepszy bas lepiej wybrać zamknięty model HD669. Według mnie moja integra Alc887  z tymi superluxami robi robotę. Nie kłopotał bym się wydawać 2-3 stów na coś co zagra niewiele lepiej. No chyba, że ktoś za drobną zmianę i pewną ergonomiczna korzyść jest gotów tyle dopłacić. Ja wolałbym dopłacić do lepszych słuchawek. I pewnie szukałbym okazji na jakieś używki. :) 

Pady można kupić tańsze to nie problem. Są takie jakby welurowe takstara za 40zł u mnie na DT990 600om się w miarę dobrze sprawdzały.  Można też zrobić prawie za darmo skarpetowego moda. http://pokazywarka.pl/skarpetkowy_mod/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No dobra skoro alc887 napędzi już te 669 to można pomyśleć o nich wole zainwestować w pady welurowe skoro jak piszesz moge w nie zainwestować 40zł za wygodne pewnie, skapretkowy mod mogłabym zrobić na przeczekanie padów, to zostane na integrze. Dzięki za pomoc bede myślała nad 669 podaj tylko jakiś link do welurów od DT990

Sama nie wiedziałam do końca jakie słuchawki będą dobre pod elekronike przeżyje zamkniętą konstrukcje najwyżej założe je na garnek i się rozciągną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pałąk jest z jakiegoś aluminium więc o ile nie boisz się możliwego pęknięcia plastiku, który go okala to możesz spokojnie nagiąć go. Chciałbym jednak Ci powiedzieć, że jak zmienisz pady na welury i rozegniesz pałąk to rozszczelnisz akustycznie słuchawki i część basu może ulecieć. 

 

Tych padów od takstar nie widzę nigdzie, pewnie już wykupione. Pady, musisz poszukać innych. Ja nie mam doświadczenia z padami, sam używam tylko skórkowych od BW, a superluxy obłożyłem sobie welurem. Nie chce mi się wydawać kasy na pady do nich bo tak dużo w nich nie słucham, choć w końcu pewnie się doczekają. Podpytaj o pady kogoś kto siedzi w temacie np. @Perul 

Myślę, że w cenie poniżej pewnej kwoty superluxy to są best buy. Brak im trochę wyrafinowania i czystości wyższych, referencyjnych modeli. Lecz separacja, scena i inne takie są bardzo dobre. HD669 pewnie maja dużo miejsca w środku, więc jako konstrukcja zamknięta nie będą tak dokuczliwe. Tylko aby pady były miękkie i w miarę duże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ugh szkoda ze nie ma ich, na basie mi zależy, za skórkowe pady żeby były wygodne trzeba minumum wiecej dać ciężko znaleść pady za 50zł. Skoro mówisz że na welurach bas mi ucieknie to musze pomyśleć o czymś skórkowym wygodnym :/ czyli pady sl sa poprostu nie wgodne dla nie ktorych i twardnieją z czasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności