Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Jakie słuchawki do 200 zł?


Modryyy

Pytanie

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zależy jakiego gatunku muzyki słuchasz, twoje HD681 EVO są basowe skoro takie masz to przesiadka na ISK HP580 była by ciekawa możesz brać pod uwage uniwersalne HD669 (tylko że są słuchawkami zamkniętymi i srednio wygodnymi mimo nowych padów musiał byś je rozciągnąć, nie tak jak evo półotwarte, evo mają pady welurowe także są wygodniejsze) , z tego co wiem podobno Rockmastery to muł tak samo jak evo i lepszy by był Somic v2

HP580 mają własnie ten bas, średnica wycofana, mają v-kę, i przyjemna góra dobrą scene, wygodne pady (lepszą scene od hd681 i wygodniejsze) (lepszy bas niż somic) kosztują ok.80zł + wysyłka 10zł

Somic v2 mają średni bas, przyjemną góre, dobrą scene 200zł

HD669 dużo basów, srednio wygodne, zamknięte, lepszy dół, kolorowe wolake nie wycofane 140-150zł

Ogólnie słuchawki półotwarte mają lepszą scene sprawa może się zmienić jeżeli szukasz słuchawek nie pod bas a sopran czyli rock, metal wtedy basowe hp580, hd669, nie pasują i musisz szukać słuchawek typu 668b, 681b, 662 zamknięte słuchawki będą troche miały gorszą scene ucho bedzie mniej oddychać ale bedą dobrze wygłuszać

To wszystko co o nich wiem bazuje na internecie nigdy jeszcze na mojej głowie ich nie było jestem tutaj kilka minut dopiero także nie gryźć jak coś źle napisane ale zwrócić uwage bo się dopiero ucze

Na reszcie się nie znam

Edytowane przez FireworkLaura
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, FireworkLaura napisał:

z tego co wiem podobno Rockmastery to muł tak samo jak evo i lepszy by był Somic v2

 

Bzdura. Nie są mułowate, tylko mają ciemnawą i nie krzyczącą, ale dobrej jakości górę. Scena jest bardzo dobra jak na słuchawki zamknięte w tej cenie, bas nie schodzi do piekła (raczej jest to nastawienie pod kątem uderzenia), nie ma go w nadmiarze ale jest miły w odbiorze. Ogólnie prezentują bardzo przyjemne (ciepłe) granie, na poziomie zdecydowanie wysokim w tej cenie :)  Do rocka czy metalu są to bardzo fajne słuchawki, nie wiem jak z resztą gatunków bo tylko w tych je odsłuchiwałem ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam kolejny dylemat, gdyż słuchawek będę używał głównie do gier (CS:GO, fortnite, H1Z1itd) i muzyki (Hip Hop, Indie Rock, Rock). Jeżeli do gier fajnie jak by scena była duża.

I znalazłem kilka modeli:

Faworyci: SHURE SRH 440, Snab OverTone HS-42M, Encore Rockmaster OE,  Superlux HD669

 

Zastanawiałem sie jeszcze nad hyperx cloud od kingstona, Superlux HMC631 czy Somic V2 (ale boje się w nich o kabel, dlatego wolałbym z wymiennym jak te wyżej)

 

 

Tylko jeszcze w HD669 boję się, że jak w moich obecnych coś tam się zadzieje i znowu do wymiany.

Chyba, że znacie inne?

 

Screenshot_15.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może zamiast basowych 669 to wysokie hd668b? Skoro sluchasz rock półotwarte beda miały lepsza scene, w grach pozycjonowanie tez na nich powinno byc lepsze, a co do mikrofonu to kup sobie krawatówke zalmana za 2 dychy. Zawsze możesz wykonać recabling jak ci się urwie kabel ;")

Edytowane przez FireworkLaura
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W snab bedziesz miał fajny bass ale nie przesadzony tak u evo, średnica i góra neutralna czyli sluchawki typowo niskie czyli nie pod rock

Shure za to jest bas ale jest z boku nie nachodzi na inne pasma, średnie tony są bardzo zaznaczone wszystkie gitary i wolake są z przodu. Sluchawki mają dobrą scene jak na konstrukcje zamkniętą. Powinny być ok

I też napewno powinny mieć wygodniejsze pady od 668b do superluxów musisz kupić sobie pady bo są nie najlepszej jakości.

Edytowane przez FireworkLaura
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli się nie boisz nausznych to bierz z Amazon.de Musical Fidelity MF 100. Wszystkie wymienione daleko w tyle. Na Amazonie za 44,49 euro więc mieści się w budżecie. Jedyny minus to że nie koloryzują i jeśli źródło lub pliki słabe to one to pokażą. Im lepszy sygnał tym więcej radości z nich. Używam prawie 1,5 roku i są to moje ulubione słuchawki. Odkryjesz swoją muzykę na nowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dołączę się do tematu.

Jak SHURE SRH 440 się spisują? 

 

Także szukam budżetowych słuchawek w podobnej cenie,choć mogę dołożyć więcej. Priorytetem jest muzyka, ale zastosowanie będzie uniwersalne. Z muzyki, to głównie cięższe brzmienia, mało elektroniki, a poza tym to różnie. Ostatnio dość popularne zrobiły się ISK HD9999, MDH9000, HP580 czy inne wyżej wymienione. 

 

Jeżeli chodzi o SL HD668b, HD681czy  Encore Rockmaster OE, to wszystkie miałem na uszach. Więc przybliżę na ich przykładzie moje upodobania. Słuchałem na PC  bez modów, bez wygrzewania.  HD681 - najniższa jakoś dźwięku, krzykliwe aż czuć było kłucie w uszach (to najbardziej co zapamiętałem). HD 668b już lepiej brzmiały, wyższa jakość dźwięku, lepszy bas i już bliższe były tego, czego szukam. Ale jeszcze za mało dynamiki,  takiego tupnięcia, że aż ciarki przechodzą - jakby nie do końca to....Encore Rockmaster OE bardzo stonowane, jak piszą w recenzjach, takie misiowate, bez szargania ciałem podczas odsłuchu, do spokojnego czytania książki. Dlatego później nastawiłem się na HD669, bo może właśnie w tych jest to tupnięcie, które potrafią w strząsnąć. Ale jakoś do tej pory nie kupiłem z możliwością zwrotu aby sprawdzić. Pewnie zniechęciła mi ich wygoda i ten wtyk, który często ulega awariom. Pojawiły się jednak modele z ISK, któe są wykonane lepiej niż SL i chciałbym dowiedzieć różnice. Dodatkowo SHURE SRH 440, czy w ostatnim poście Musical Fidelity MF 100, które na amazonie są o wiele tańsze. Teraz kompletnie jestem skołowany. 

 

Co do źródła to może w innym temacie opiszę, bo pewnie moderatorzy zaraz mnie pogonią. Ale słuchanie głównie na laptopie, więc zakup DAC'a z wbudowanym wzmacniaczem lub odzienie z osobnym  zasileniem. Do jakiej kwoty? Nie wiem, abym  poczuł wyraźny przeskok a nie przepłacał za detale w brzmieniu, które prawie w ogóle nie są słyszalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z w/w MF100 to najlepszy dźwięk ale i pewne ryzyko. Są neutralne i pokażą to co na wyjściu. Jeśli słabe jakościowo pliki to staną się niesłuchalne. Za to na dobrym sprzęcie i plikach będziesz miał banana na gębie. Przy cenie z amazonu nie mają żadnej konkurencji. Mam od 2 lat i zawsze po powrocie do nich banan się pojawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

W dniu 23.06.2018 o 11:50, Jaro54 napisał:

Z w/w MF100 to najlepszy dźwięk ale i pewne ryzyko. Są neutralne i pokażą to co na wyjściu. Jeśli słabe jakościowo pliki to staną się niesłuchalne. Za to na dobrym sprzęcie i plikach będziesz miał banana na gębie. Przy cenie z amazonu nie mają żadnej konkurencji. Mam od 2 lat i zawsze po powrocie do nich banan się pojawia. 

Dzięki za zainteresowanie. Właśnie tych słabszych jakościowo plików najbardziej się obawiam, bo nie tylko muzyki w bezstratnym formacie będę słuchał gdyż słuchawek używam do wszystkiego. A najgorsze jest to, że zamawiać z amazona a później odsyłać z powrotem mija się z celem. Chyba że pójdę gdzieś posłuchać a później ewentualnie zamówię. 

Możesz krótko opisać te słuchawki w porównaniu do tych w/w?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu nie chodzi nawet o rodzaj ile jakość. Nawet kilka płyt które wydawały mi się fajne na MF-100 stały się niesłuchalne. Pokazały prawdę o nich. Ale za to jak wszystko będzie ok to miód na uszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odwrotnie; niektórych się nie da słuchać, reszta sprawia przyjemność :). Nie bój się ich, jak kupowałem dwa lata temu w ciemno i przed wygrzaniem myślałem, że się przejechałem, a dziś to moje ulubione słuchawki. Na pewno zdopingują cię do szukania jak najlepszych nagrań bo wtedy potrafią czarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Byłem na odsłuchu Musical Fidelity MF 100, słyszałem także Shure 440, 840, DT 770 Pro (250 om), ale  niestety żadnych w/w ISK nie doświadczyłem. 

Jeżeli chodzi o wrażenia odłuchowe. Pierwsze co mi rzuciło się na myśl, to to, że charakterystyka Shure 440, 840 w porównaniu z MF 100 jest podobna (oczywiście pomijając podkręcony bass w tych drugich). I generalnie chyba takie granie jak w w w/w słuchawkach  mi odpowiada, takie pełne emocji, dynamiczne, żywe, nieprzynudzające, gdzie trzeba tupnąć to tak jest (Musicial Fidelity). MF 100 i 440 były wyjęte z pudełka i co za bardzo mi się w nich nie podobało, to klujące w uszy wysokie tony, ale z tego co wyczytałem, to po wygrzaniu uspokajają się. 

Po odsłuchaniu doszedłem do wniosku, że przede wszystkim potrzebuję słuchawek wokółusznych, wygodnych i trwałych - wygląd mnie nie interesuje. Półotwarte czy zamknięte też za bardzo nie ma znaczenia, bo będę używał ich w domu i nie musi być grobowej ciszy. Nauszne są małe, musiałem dokładnie układać je na uszach aby dźwięk nie uchodził na zewnątrz. Myślę też, że MF 100 na dłuższy czas cisną, już po nałożeniu zaczynam odczuwać dyskomfort. Z kolei w Shure widziałem połamane pałąki, bo braki w basie można uzupełnić przez wywiercenie 3 otworów (czytałem o modach). Ale jednak te połamane pałąki zniechęciły mnie. 

Teraz pytanie, jaka byłaby alternatywa w/w słuchawek budżetowych, wokółusznych, trwałych, wygodnych  o podobnym brzmieniu (bas jak Musicial Fidelity), ale bez tych wad które wymieniłem? 

Edytowane przez morfeusz1805
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam MF100 2,5 roku i są wg mnie bardzo dobre. Po jakimś czasie pady miękną i można parę godzin bez dyskomfortu słuchać. 

Gorsze dzwiekowo ale wokoluszne ciut ponad budżet to BossHiFi B8 i Takstar 80Pro (nie 82 Pro). Te drugie na bazarku są. Raczej Takstar nowych nie dostaniesz. BossHiFi B8 są bardzo wygodne, bardzo porządnie wykonane. Dzwiekowo w stosunku do MF100 mniejsza przestrzeń i mniej szczegółów. Ale nie jest źle, po prostu MF100 są wg bardzo dobrymi słuchawkami i trzeba sporo dołożyć by kupić coś podobnego lub lepszego. Mowa o cenie z amazonu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności