Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Co zamiast DT880


nissanoo0

Pytanie

witam, zakupiłem 2 dni temu dt880 w wesji 32Ohm,  pod wzmakiem yamaha a-760 i dzwiękówka xonar dgx (posiadam również fiio a3 ale na nim sytacja się nie zmieniła) jednak po dłuższym odsłuchu na spokojnie w domu nie jest do końca to czego szukam, a więc opisze co mi się w nich podoba i nie podoba.

zacznijmy od dobrych rzeczy, detal, wokale i melodyjność to mnie chyba przekupiło w tych słuchawkach kiedy usłyszalem je po raz pierwszy na odsłuchu. Idąc dalej szczegółowa średnica jestem w stanie wyłapać każdy  dźwięk i go usłyszeć,  góra też jest bardzo czytelna hi haty cykają pięknie i czysciutko. seperacja też mi się bardzo podoba każdy instrument jest słyszalny i jest na niego miejsce. Wokale są lekko wysunięte na pierwszy plan w moim odczuciu są bardzo czytelne i czyste, żadne pasmo na siebie nie nachodzi. Pianino też jest wyraziste nie jest niczym przykryte i zagłuszone, jest takie jakie mi się podoba w 100%. 

Koniec tego dobrego, tego czego mi w nich brakuje to bas, dobrego i głebokiego zejścia, dociążenia i lekkiej wibracji (nie muszą być to basolutki jak sz2000) ale coś takiego jak w pro550 (mowa tylko i wyłącznie o basie, jedyna rzecz jaka mi sie w pro550 spodobała). 

Jak już mniej więcej wiecie czego mi potrzeba to tak, preferuję słuchawki wokółuszne, ich komfortu  nic nie pobije mimo iż dt są wygodne to jednak po kilku godzinach muszę je zdjąć z głowy żeby uszy odpoczęły, konstrukcja myślę że raczej pół otwarta, wątpię że w słuchawkach zamkniętych znajdę taką lub porównywalną średnice scene i wokal jak w 880. Muzyka jakiej słucham to głownie elektronika, w dnb 880 zrobiły na mnie ogromne wrażenie (szczególnie pianino, hi haty i wokal). Słucham też dużo dubstepu jednak tam srednica i scena nie są tam aż tak ważne i własnie tutaj się zawiodłem na tym basie. Dochodzi też handsup, trance, house i tak dalej.Trap też się trafi ale jest to mniejszość tak samo jak klasyka typu Phill Collins czy Jackson tutaj DT wypadają nieziemsko. Metalu też słucham jednak no nie mozna wszystkiego pogodzić słuchawki dla mnie wystarczy że będą w nim dobre i tyle, nie muszą być idealne. Metal na 880tkach... Brak stopy brak wokal za bardzo wysunięty gitarka brzmi  płasko bez dociążenia myślę że własnie bas też tu odgrywa dużą role tak jak wspomniałem troche trapu i  rapu ale bez dobrego zejścia nie ma co słuchać. 

Edytowane przez nissanoo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Coś za coś. Chcąc brzmienie rozjaśnione i zejście, poszedłbym w AKG K550mkII. W zamkniętych to zejście będzie, w otwartych o nie trudniej. Do posłuchania jeszcze Q701, które trochę lepiej sobie z basem od dt880 poradzą.
Do tego kosztem wycofania średnicy: dt990 pro, ATH M50x, DT770 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, ZenekHajzer napisał:

Coś za coś. Chcąc brzmienie rozjaśnione i zejście, poszedłbym w AKG K550mkII. W zamkniętych to zejście będzie, w otwartych o nie trudniej. Do posłuchania jeszcze Q701, które trochę lepiej sobie z basem od dt880 poradzą.
Do tego kosztem wycofania średnicy: dt990 pro, ATH M50x, DT770 itp.

Chyba jednak pójdę w wycofanie średnicy, jest fajna i w ogóle ale bez dobrego zejścia większość muzyki którą lubię brzmi słabo, mam nadzieję że góra mocno nie ucierpi w zamkniętych słuchawkach i scena,  trochę wycofana średnica nie będzie mi aż tak przeszkadzać byle nie było zmulona lub mocno przykryta/zniekształcona czy nie naturalna

Edytowane przez nissanoo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bierz K712 pro z allegro póki są http://allegro.pl/sluchawki-akg-k712-pro-i7278699945.html#thumb/1 Za 600zł dostajesz nieziemsko dobre słuchawki z bardzo udanym balansem tonalnym dużą sceną i eleganckim brzmieniem. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No cóż, jak się podobają Beyery a brakuje tylko głównie basu, to wystarczy zmienić model na DT 990 Edition 32/ 250 lub lepiej 600ohm.

Tam basu nie brakuje a reszta przekazu też bardzo satysfakcjonująca, wielka scena ,napowietrzenie, dynamika.

Te K712 pro z alledrogo to też świetny wybór, w tej cenie to okazja:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

7 minut temu, Soundman1200 napisał:

No cóż, jak się podobają Beyery a brakuje tylko głównie basu, to wystarczy zmienić model na DT 990 Edition 32/ 250 lub lepiej 600ohm.

Tam basu nie brakuje a reszta przekazu też bardzo satysfakcjonująca, wielka scena ,napowietrzenie, dynamika.

Te K712 pro z alledrogo to też świetny wybór, w tej cenie to okazja:rolleyes:


990tki są całe otwarte? Mógłbyś opisac bas w nich? 

Edytowane przez nissanoo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Seria 990E o odróżnieniu od 880, które są równiejsze i bardziej audiofilskie, są bardziej muzykalne, z mocnym basem i ocieploną średnicą, nadają się już do każdego rodzaju muzyki.

Bas jest szybki, sprężysty, ale potrafi też walnąć gdy potrzeba, zero bułowatości, nadążą słuchawki nawet z szybkim,ostrym metalem lub rockiem.

Wersja 600ohm ma jedną z większych scen w tym zakresie cenowym, bardzo dobry detal, góra bardzo rozdzielcza.

32ohm są najbardziej rozrywkowe, wersja 600ohm najbardziej audiofilska z tej serii ale wiadomo wymaga już mocnego wzmacniacza.

Miałem je długi czas co u mnie jest rzadkością, bardzo miło je wspominam.

Tak jak większość beyerów, są 990 półotwarte.

http://allegro.pl/beyerdynamic-dt990-edition-600-ohm-i7283417619.html

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Cytuj

Jak już mniej więcej wiecie czego mi potrzeba to tak, preferuję słuchawki wokółuszne, ich komfortu  nic nie pobije mimo iż dt są wygodne to jednak po kilku godzinach muszę je zdjąć z głowy żeby uszy odpoczęły, konstrukcja myślę że raczej pół otwarta, wątpię że w słuchawkach zamkniętych znajdę taką lub porównywalną średnice scene i wokal jak w 880. Muzyka jakiej słucham to głownie elektronika, w dnb 880 zrobiły na mnie ogromne wrażenie (szczególnie pianino, hi haty i wokal). Słucham też dużo dubstepu jednak tam srednica i scena nie są tam aż tak ważne i własnie tutaj się zawiodłem na tym basie. Dochodzi też handsup, trance, house i tak dalej.Trap też się trafi ale jest to mniejszość tak samo jak klasyka typu Phill Collins czy Jackson tutaj DT wypadają nieziemsko. Metalu też słucham jednak no nie mozna wszystkiego pogodzić słuchawki dla mnie wystarczy że będą w nim dobre i tyle, nie muszą być idealne. Metal na 880tkach... Brak stopy brak wokal za bardzo wysunięty gitarka brzmi  płasko bez dociążenia myślę że własnie bas też tu odgrywa dużą role tak jak wspomniałem troche trapu i  rapu ale bez dobrego zejścia nie ma co słuchać. 


Do dupstepu i DnB potrzebne jest coś z tąpnięciem, zamknięte przeważnie lepiej tu się sprawdzają. 

graphCompare.php?graphType=0&graphID[0]=

graphCompare.php?graphType=0&graphID[0]=

AKG do tych gatunków to tak średnio. Basu nie brakuje, ale nie jest to np. jak bas z moich D600, które wyrywają ze skarpetek. ;)

graphCompare.php?graphType=0&graphID[0]=
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, MrBrainwash napisał:


Do dupstepu i DnB potrzebne jest coś z tąpnięciem, zamknięte przeważnie lepiej tu się sprawdzają. 

graphCompare.php?graphType=0&graphID[0]=

graphCompare.php?graphType=0&graphID[0]=

AKG do tych gatunków to tak średnio. Basu nie brakuje, ale nie jest to np. jak bas z moich D600, które wyrywają ze skarpetek. ;)

graphCompare.php?graphType=0&graphID[0]=
 

Otwarych z tapnięciem próżno szukać do tysiąca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze o Fidelio X1/X2 zapomnieliście.
Co prawda X1 do kupienia jedynie z drugiej ręki (i to rzadko), ale X2 spokojnie można kupić na amazonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie chciałem napisać o X2. ;) Bas do takiej muzyki najbardziej odpowiedni z tych wymienionych. Tylko reszta pasma już trochę odbiega od tego peletonu. Nie będzie tej gładkości i czaru. Zawsze jest coś za coś. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności