Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

oznaczenia kabli a grubosc zył


domingo

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

moze ktos ogarnąc o co tu chodzi?

srednica zewnetrzna jest zrozumiała

ale nie moge pojac co jest z budową wynika ze 4 mikro zylki o grubosci włosa

tyle ze te cztery zyły skaldaja sie łacznie ze 105 nitek po 0.05mm

co by dawało jakies 26 nitek 0.05 na jeden oplot czyli za cholere mi nie wychodzi by ten kabelek sładał sie z przewodników 4 x 0,2 mm lecz jawnie jakies 4x1,3 mm

zreszta sam obwod zewnetrzny jest wielki 6mm

 

https://www.audeos.pl/pl/p/Sommer-Cable-Square-4-Core-MKII-Highflex-kabel-mikrofonowy/117

 

Izolacja, średnica zew. PVC 6,5 mm
   
Budowa przewodników 4 x 0,20 mm2
Ilość miedzianych żył w przewodniku

102 x 0,05 mm

 

 

o co kaman w tym opisie? bo mnie cholera juz bierze ;)

to jakie sa te zyły (pojedynczy przewodnik) 0.2 mm czy 1mm

pliss

 

ed

albo tu

https://audeos.pl/pl/p/Kabel-z-miedzi-OCC-7N-26-AWG-Litz-Cryo-v2-Audeos/309

Budowa przewodnika: 7x7 (7 grup po 7 żył), Litz, emaliowane

Średnica zew.: ~1,25mm  - co to ma byc ?  srednica zewnetrzna całosciowa kabla 1mm??

Edytowane przez domingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem wychodzi ci, że 26 nitek 0,05mm stworzy ci przewód 1,3mm? Ty tworzysz płaski kabel czy okrągły? Poza tym 0,20 mm2 to nie to samo co 0,2 mm. Pole 0,20 mm2 to mniej więcej 0,5mm średnicy. Odrobina matematyki na poziomie podstawówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa ok tam jest mm kwadratowych - omskło sie

no ale nadal nijak pasuje 26 nitek po 0.05 napewno nie daje przewodu o srednicy 0.4 mm czyli 0.2 kwadrat lecz znacznie wiecej

pomijajac ze nie sa skercone teik scisle by przeliczyc to na matematyke do tej matematyki trzeba by dołozyc dobre kilka %

 

wiec wypadałoby nawet 1.5 mm

 

to ma byc super sprawny przewód mikrofonowy z zyłą 0.4 mm ? to 20 lat temu takie cos nadawało sie do .. niczego

od kiedy to panuje uswiadczenie by cos symbolicznego było bardzo dobrym ;)

ja nie wiem poprostu dla mnie to szok - 1.5 to  za duzo ale 0.4 to wciaż niewiele

 

 

to w moich starych  podstawowych słuchawkach nokii  z 2004 roku jest grubszy

od kiedy im cienszy tym lepszy? raczej w fizyce nic a nic sie zmieniło

ale przymijmiy ze  jako mikrofonowy dajemy go podwójnie to nie wypada tak zle nawet jesli ma miej niz pół milimetra to łacznie juz daje cały

ale do słuchawek troche nie bardzo -wiem  ze przewodził bedzie i zapewne dobrze  nawet ale nie o to chodzi

szukam kabla stosunkowo grubego a co spojrze to jakies dziwne opisy na kabelki rzedu włosa

 

wiec albo one sa rzedu "włosa" albo zle czytam

 

 

dalej nie wiem(y) czy ten przewód (a inne za jego przykladem podobnie opisane)  ma koncowo zyły grube czy  minimalistyczne ?

 

 

 

 

 

Edytowane przez domingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności