Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do odsłuchiwania gitary, multiefekt - +/- 250zł


johnnyc94

Pytanie

Cześć, jak w temacie, szukam słuchawek które posłużą mi w odsłuchiwaniu gitary, nagrywaniu gitary na podkłady itp. Najlepiej gdyby były w miarę neutralne, ewentualnie gdyby miały troszkę bardziej zaakcentowany bas (właśnie w podkładach go szukam, gdy sam coś nagrywam / łączę). Muzyka jakiej słucham jest dosyć szeroka gatunkowo, od jazzu i bluesa po klasyki metalu (bez death, metalcore i podobnych), ogólnie rzecz ujmując, muzyka gitarowa.

 

Nie szukam typowych monitorów, ponieważ słuchawek będę czasami używał też do odsłuchiwania muzyki.

 

Multiefekt na którym pracuję to Mooer GE200, nie wiem czy to ma znaczenie, ale jest on wyposażony w IR, z których korzystam prawie zawsze (IR - impulse response)

 

Do tej pory grałem na Shure SRH240 z modem (bardzo fajne, ale niestety już poddały się próbie czasu), Marshall Major 1 (fajne, ale jak na słuchawki gitarowe to, no trochę mało w nich gitar, i wszystko jest jakieś takie zbite i bliskie) oraz Philips SHE3590 (chyba moje ulubione tanie doki).

 

Teraz myślałem najbardziej nad konstrukcją wokółuszną (zbliżoną do np SRH240), moje typy:

SRH440

CAL!

Panasonic HTF600

 

ewentualnie gdyby się trafiły w używkach

 

Beyerdynamic DT150

 

Czy coś tutaj jest bardziej / mniej warte uwagi lub polecane? Ewentualnie co jeszcze brać pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To podejrzewam, że byłaby najlepsza opcja, jednak ja z używką chciałbym się zamknąć w 300 zł (takie nagięte 250 z tematu). A tymczasem DT150 na welurach używane są w okolicach 500 (kiedy nówka to 600), w moich granicach raczej widać dt100 lub dt440 "edit" zauważyłem jeszcze trochę powyżej 300zł dt250 / dt660 / dt770, czy któreś z nich byłyby interesujące?

Edytowane przez johnnyc94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT150 i DT250 mają najlepszą średnicę i są najprawdziwsze, względem innych Beyer-ów do 1000zł, w mojej opinii ;).

 

Edit.

DT150 w odpowiednim towarzystwie sprzętowym, są bardzo atrakcyjne cenowo, nawet, jakby kosztowały 1500zł imo.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najbliżej mojego progu cenowego jest https://www.olx.pl/oferta/beyerdynamic-dt250-monitory-studyjne-super-dzwiek-pady-hm5-hybrydowe-CID99-IDr2Z6x.html#0bcb046b69

za 350 zł oraz https://www.olx.pl/oferta/beyerdynamic-dt-150-dt150-sluchawki-studyjne-hi-fi-CID751-IDt1HK7.html#587c36ba0c

za ok 380 (z welurami) no i jest jeszcze kolega z forum, który za dt150 woła prawie 500 (no ale tego raczej nie będę brał pod uwagę). Czy w takim wypadku warto brać te dt150 w tej cenie? I jakie są ewentualnie inne opcje? Słyszałem coś o: Audio Technica ATH-M40x ale czy mogą rywalizować z dt150? ogólnie co może z dt150 rywalizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm.. do 500zł nie znam konkurenta DT150 i DT250 ;). Brałbym DT150 z OLX, pod warunkiem, że oferta jest wiarygodna i wszystko jest w nienagannym stanie. Oczywiście, dopłata 30zł Cię nie zbawi, a masz drugą parę padów i możliwość zmiany brzmienia ;).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności