Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki&DAC/AMP do 8k


Nehero

Pytanie

Witam

Kiedyś już pisałem w sprawie słuchawek oraz toru do nich, jednak czas jaki sobie dałem na przemyślenia zaowocował i w tej chwili mogę uznać, iż jestem już w 99% świadomy i pewny brzmienia, a w tym przypadku brzmień 2-óch.

Jedno to brzmienie ciemne, gęste, masywne, opierające się na bliskiej średnicy, czy wręcz intymnej, stawiające na 100% przyjemności z odsłuchu, na relaks. 

Drugie brzmienie to nadal muzykalne, lecz od jasnej strony mocy, skupiające się na scenie oraz co ważne, a nawet najważniejsze ze wszystkiego czyli bez ostrości, czyt. słuchawki stricte pod muzykę klasyczną.

Na ten moment chciałbym się skupić na pierwszym ciemnym brzmieniu, bo to będą pierwsze słuchawki jakie zakupie. A o drugim piszę, bo może dałoby się załatwić obie słuchawki w ramach jednego DAC-a.


Ale do rzeczy, początkowo myślałem o Audeze konkretnie LCD 2F, których słuchałem i to mi się spodobało, również słuchałem Dharm D1000, które również mi się bardzo spodobały, ale cena ceną.

 

Jednak ostatnio na rynek wszedł kolejny model Audeze czyli LCD 2C, które jak czytałem idą w stronę jeszcze bardziej muzykalną, ciemniejszą, z mocniejszym basem niż u LCD 2F, ale zarazem wygodniejszą co jest też ważne, bo podczas odsłuchu LCD 2F po 30 min już moje uszy powoli czuły mały dyskomfort, co dzieje się tak samo przy AKG K240 Studio.

Więc moje oczy zwróciły się właśnie w stronę tej nowszej wersji bez fazora. 

Teraz moje pytanie jest tutaj czy do tych 3k biorąc pod uwagę wersję 2C lub 4-4,5k biorąc pod uwagę wersję 2F, jest jakaś alternatywa nawiązująca/ idąca w stronę brzmienia Audeze?

 

Co do reszty toru czyli wzmacniacz i DAC przewinęło mi się przez oczy jeśli chodzi o niewysoki budżet(kolejność nieprzypadkowa):

Questyle CMA600i- który wyczytałem, iż ma świetny wzmacniacz, lecz niestety DAC dla sekcji USB już nie jest taki dobry i przyszłościowo polecają zastanowić się na oddzielnym DAC-iem.

 

Mytek Liberty DAC to polecone przez recenzenta HighFidelity, co jak patrzyłem znów propozycją zła nie jest, wielu ludzi pozytywnie wypowiada się o nim, ale mimo wszystko jest to nowy sprzęt i jeszcze jest mało informacji i porównań, ale może Wy coś wiecie więcej o nim? Ktoś coś o nim słyszał, czytał, dotykał, testował?

 

LittleDot MK VI+ choć co do niego wydaje mi się, iż będzie to lepszy kompan do LCD 2F, który ma margines czy idziemy w bardziej wyrównane brzmienie, czy pogłębiamy ciemną stronę tych słuchawek, ale z racji, że LCD 2C są strojone fabrycznie jako jeszcze ciemniejsze od 2F, to nie wiem czy lampa tutaj nie sprawi, iż będzie za ciemno, czy za gęsto.

 

Aune S6+S7 to też przewinęło mi się w jakiejś recenzji, ale to w sumie chyba tyle o nim.

 

Czyli jak widzicie budżetowo to się rozkłada tak uwzględniając widełki: słuchawki 3-4,5k, wzmacniacz/DAC to około 4k do 5k, lecz jeszcze warto uwzględnić kabel zbalansowany.

 

Z tego co wymieniłem moim faworytem na ten moment jest LCD 2C + Questyle CMA 600i i późniejszy zakup lepszego DAC-a i słuchawek o jaśniejszej karnacji. A LCD 2C z racji mimo wszystko wygody, oraz z tego jak czytałem dosyć wadliwych egzemplarzach, choć nie wiem czy to też tyczy się nowych słuchawek czy tylko starych wyjadaczy pokroju LCD 2, LCD 3 LCD 4.

 

 

Teraz jeszcze krótko chciałbym poruszyć temat tych drugich słuchawek, bo może dałoby się scalić to jakoś w jeden system, bez kupowania całego drugiego toru, a jedynie ewentualnie kombinować źródłem, gdyby CMA600i faktycznie okazał się strzałem w dziesiątkę w tym przedziale cenowym?

Co macie do polecenia jeśli chodzi o słuchawki z lżejszym brzmieniem nastawionym na scenę, detaliczność, lecz strojone bardziej muzykalnie niż technicznie, oraz jak wspomniałem bez ostrości na górze, czyli słuchawki głównie pod muzykę klasyczną, czy to jakieś skromniejsze koncerty z udziałem kilku osób czy całe kilkudziesięcioosobowe orkiestry, czy to jeszcze inne solowe czy duetowe na instrumentach akustycznych.

Tutaj czytałem o STAX-ach, jako jednych z lepszych propozycji do muzyki klasycznej, lecz również o HD800 i w sumie jeszcze kilku innych, lecz za dużo ich, aby pamiętać wszystkie. Cenowo myślę, że coś do 5k by się znalazło?

 

 

 

 

 

Edytowane przez Nehero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam CMA400i (one mają podobne DACi) i choć rzeczywiście - gra to lepiej po S/PDIF, to nie wiem na ile to kwestia DACa a na ile np: jakichś szumów z USB. W każdym razie, jakość DACa zaliczyłbym raczej do zalet w tym combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Olej te wszystkie dynamiki...bo to zabawki całkowicie zmieniające przekaz ,muzyczny...tylko Staxy zagrają możliwie najbliżej tego co słyszymy na żywo live....

Polecam używane Staxy Lambda....cenowo nie są bardzo drogie a brzmieniowo zupełnie inna liga do dynamików/planarów.

Zagrają też blisko brzmienia LCD2 tylko z większą sceną i powietrzem.

No chyba że chce się Ci kilka lat mordować ,latać za ideałem ,wydać kilka/dziesiąt tys zł by osiągnąć ideał....he,he.;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Soundman1200 Jeśli chodzi o planarne to spokojnie mógłbym zatrzymać się na LCD 2F bo przy Copland DAC 215 można było usiąść wygodnie i delektować się muzyką.

Co do tych STAX-ów piszesz o STAX SR 507 Lambda?

Edytowane przez Nehero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności