Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audeze LCD2 Classic "Budżetowy" high end.


KaszaWspraju

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, audionanik napisał:

Aleś się uwziął na tego sabra. Dużo zależy od jego aplikacji, a potencjał ma ogromny.

Co do samych audeze, to są koszmarnie przeszacowane. Tytułowych lcd2classic akurat nie znam, ale jeśli grają słabiej od standardowych lcd2, to lipa po całości. Ponadto egzemplarze różnią się między sobą (taki meksykański żarcik). Np @rezystor ma świetny egzemplarz lcd2; nawet @majkel mógłby z nim żyć:woot:.

Co do żarciku to ,,gdzieś tam'' stało że owszem różnią się ale między rocznikami,jak zapewne inne słuchawki które znasz[rocznik/seria]]Ponoć egzemplarze z tego samego rocznika są powtarzalne.Nie wiem nie porównywałem to moje 1-sze lcd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lipa jednak..szkoda:huh:

Mała scena nadal, obcięty bas na dole, góra za słaba...Jednak do prawdziwych LCD 2 nie mają startu....koniec pięknej pieśni, nie da się za 2 tys jednak zakupić topowca...:P

Słabe do Rocka...to mnie dobiło całkiem...he,he.

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tommy66 napisał:

Co do żarciku to ,,gdzieś tam'' stało że owszem różnią się ale między rocznikami,jak zapewne inne słuchawki które znasz[rocznik/seria]]Ponoć egzemplarze z tego samego rocznika są powtarzalne.Nie wiem nie porównywałem to moje 1-sze lcd.

Nie chcę Cię marwić (sam lubię dźwięk niektórych audeze), ale awaryjność, brak powtarzalności i niechlujność wykonania była tu (i nie tylko) wałkowana na wiele sposobów.

Chłopaki wklejali nawet zdjęcia.

Jeżeli w "fabryce" nie potrafią nawet prosto przykleić fazora, to nie  "rocznik" czy tam seria decydują rozbieżnościach brzmieniowych raczej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn planary pewnie wróciły ze względu na dostępność magnesów. Do tego w audio coś innego zawsze łatwiej sprzedać, a jak już się klientom wciśnie, że jest się twórcą technologii to już ogólnie łał :). Nie ma sensu oceniać technologii przez pryzmat jednej czy dwóch firm. Jakby usunąć STAX-a i Sennheisera z elektrostatów to też różowo by nie było.

 

Jeśli chodzi o Sabre to trzeba się raczej zastanowić po cholerę producenci z niskiej półki rzucają sobie kłody pod nogi. Dobrze by było, aby jeszcze umieli czytać notę katalogową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze LCD były lepiej robione coś mi się wydaje, miałem takie LCD2 z 2013r, a już były używane z rok albo więcej i grały że hej...

Potem nastała era popytu i pewnie jakość poszła sobie na wolne...he,he.

Choć z 5 Audeze co miałem żadne mi nie padły ...no ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, audionanik napisał:

Nie chcę Cię marwić (sam lubię dźwięk niektórych audeze), ale awaryjność, brak powtarzalności i niechlujność wykonania była tu (i nie tylko) wałkowana na wiele sposobów.

Chłopaki wklejali nawet zdjęcia.

Jeżeli w "fabryce" nie potrafią nawet prosto przykleić fazora, to nie  "rocznik" czy tam seria decydują rozbieżnościach brzmieniowych raczej.

O awaryjności wiem.Mam nowe to się nie martwię.O słuchawkach czytam parę lat.Mnie się podobają i nie poradzę.Trafiły w mój gust choć nie od razu.Na co najlepszym dowodem jest to że jeszcze je posiadam.Mam z Pre tak że stratny bym nie był.Pozatym innym chyba się też z jakich powodów podobają bo na rynku wtórnym zero.

Godzinę temu, Soundman1200 napisał:

Czyli lipa jednak..szkoda:huh:

Mała scena nadal, obcięty bas na dole, góra za słaba...Jednak do prawdziwych LCD 2 nie mają startu....koniec pięknej pieśni, nie da się za 2 tys jednak zakupić topowca...:P

Słabe do Rocka...to mnie dobiło całkiem...he,he.

Tomasz ja słucham na nich rocka głównie starego bo stary jestem może dlatego je preferuję w tym gatunku,ale Ty ich nie skreślaj tak łooo bo @KaszaWspraju pisze coś o vocalach że fajne,mogą Ci spasować w D.P :P

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, nsk napisał:

Jeśli chodzi o Sabre to trzeba się raczej zastanowić po cholerę producenci z niskiej półki rzucają sobie kłody pod nogi. Dobrze by było, aby jeszcze umieli czytać notę katalogową.

Samo wspomnienie o Sabre, że się go użyło, działa jak znaczek CE, świadectwo koszerności, poświęcenie, nobilitacja, itp., i producenci głównie dlatego po niego sięgają. Zapewne też wchodzi tu ekonomia wraz z relacją między "osiągami" DACa, jego ceną i wartością dodaną postrzeganą przez klientów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn ja wiem, że to brzmi śmiesznie, ale jak się jest firmą krzak na początku to wszystko jest problemem. Jakby planary dało się produkować w tej samej cenie w większych ilościach co dynamiki to może i by nie znikły z rynku i duże firmy nie miałyby tych problemów.

 

@majkel ja proponuję producentom, aby zamazali kostki i walnęli tekst "custom DAC". To jest dopiero petarda do reputacji :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

Nie chcę Cię marwić (sam lubię dźwięk niektórych audeze), ale awaryjność, brak powtarzalności i niechlujność wykonania była tu (i nie tylko) wałkowana na wiele sposobów.

Chłopaki wklejali nawet zdjęcia.

Jeżeli w "fabryce" nie potrafią nawet prosto przykleić fazora, to nie  "rocznik" czy tam seria decydują rozbieżnościach brzmieniowych raczej.

LCD2C nie można zarzucić niechlujnego wykonania, powtarzalność wyjdzie  w praniu za parę miesięcy.

 

Cytuj

Słabe do Rocka...to mnie dobiło całkiem...he,he.

Pisałem Hard Rock, to rocka są ok.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

LCD2> LCD2C i to znacznie, ale to dobre słuchawki, które zyskają z czasem. Sami się przekonacie. Niestety ich uniwersalność jest znacznie mniejsza niż LCD2, za to znacznie lepsza wygoda.Jednak dla siebie...pewnie kupiłbym HD600 z dobrym ampem i dac :) choć dla mnie LCD2 to najlepsze co słuchałem - oczywiście dla mnie. Idealnie barwowo weszły w moje upodobania. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę że jak widać LCD2 C nie są tak uniwersalne jak się spodziewałem, po pierwszy zachodnich relacjach takie się zapowiadały, do każdego gatunku muzyki...

Głównie na to narzekałem przy LCD2 a również LCD3 że w pewnych gatunkach muzycznych były jakby do nich stworzone, w innych wypadały słabo, gdzie właśnie dobrze napędzone średniaki jak HD600, DT150, K701 sprawdzą się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

słuchałem ich w tygodniu i nijak poza wyglądem nie łapią za serce. Dźwięk taki trochę honky tonky na średnicy. Jest sygnatura Audeze, ale całościowo słabo. Pręży muskuły to Audeze, wielkie te słuchawy, ciężkie a w zasadzie tylko koloryzacja średnicy czasem czaruje jeśli ktoś lubi orto podbarwienia. Wolne granie, duszne, bez przenikliwości. Po anerykańsku wszystko...

Nawet dla porównania LCD XC założyłem i wyraźniej tam wszystko wypadało ale za to najbardziej brakowało spójności między średnicą a dołem. Twarde te XC-ki. Piękne, to fakt. Ale całościowo przerost formy nad treścią.

Wyszedłem z salonu ze swoimi DT150 po modach bez kompleksów :)

 

Źródłem był Moon 230 HAD

BB39FC57-C024-4BE2-B860-B39DEE1F0D81.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Synthax napisał:

 

Nawet dla porównania LCD XC założyłem i wyraźniej tam wszystko wypadało ale za to najbardziej brakowało spójności między średnicą a dołem. Twarde te XC-ki. Piękne, to fakt. Ale całościowo przerost formy nad treścią.

 

Źródłem był Moon 230 HAD

 

Mały OT - Moon 230 HAD (Sabre 9018), to niefortunne połączenie do LCD-XC (słuchałem). One potrzebują bardziej nasyconego źródła (cały czas słucham;)).

Za to do LCD 2C powinnien Moon pasować, jeśli nie urzekły, to faktycznie subiektywnie może "coś tam nie grać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.04.2018 o 10:07, Synthax napisał:

Witajcie,

słuchałem ich w tygodniu i nijak poza wyglądem nie łapią za serce. Dźwięk taki trochę honky tonky na średnicy. Jest sygnatura Audeze, ale całościowo słabo. Pręży muskuły to Audeze, wielkie te słuchawy, ciężkie a w zasadzie tylko koloryzacja średnicy czasem czaruje jeśli ktoś lubi orto podbarwienia. Wolne granie, duszne, bez przenikliwości. Po anerykańsku wszystko...

Nawet dla porównania LCD XC założyłem i wyraźniej tam wszystko wypadało ale za to najbardziej brakowało spójności między średnicą a dołem. Twarde te XC-ki. Piękne, to fakt. Ale całościowo przerost formy nad treścią.

Wyszedłem z salonu ze swoimi DT150 po modach bez kompleksów :)

 

Źródłem był Moon 230 HAD

 

 

Jeśli "Honky Tonky" w średnicy to szkoda - to coś czego nie mogłem wytrzymać w LCD2 (bambus). Zupełnie inne granie niż to czego uświadczyłem w LCD2 Rev 2 - te pierwsze porównania Classików do Rev 2 bez fazorów to coś przez co napaliłem się na ich zakup.

Co do XC to posłuchałem nowych (2017/18) bezpośrednio w budce Audeze w Berlinie i było bardzo średnio - grafiki pokazywały zbliżone brzmienie do X'ów a w praktyce bardzo cienko - pamiętam, że w starszych XC lubiłem tę górkę w wysokich częstotliwościach a tutaj niby równiej a brzmienie w ogóle nie angażujące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2018 o 10:07, Synthax napisał:

Witajcie,

słuchałem ich w tygodniu i nijak poza wyglądem nie łapią za serce. Dźwięk taki trochę honky tonky na średnicy. Jest sygnatura Audeze, ale całościowo słabo. Pręży muskuły to Audeze, wielkie te słuchawy, ciężkie a w zasadzie tylko koloryzacja średnicy czasem czaruje jeśli ktoś lubi orto podbarwienia. Wolne granie, duszne, bez przenikliwości. Po anerykańsku wszystko...

Nawet dla porównania LCD XC założyłem i wyraźniej tam wszystko wypadało ale za to najbardziej brakowało spójności między średnicą a dołem. Twarde te XC-ki. Piękne, to fakt. Ale całościowo przerost formy nad treścią.

Wyszedłem z salonu ze swoimi DT150 po modach bez kompleksów :)

 

Źródłem był Moon 230 HAD

 

 

W punkt, identycznie je odebrałem, XC są o półkę, półtorej lepsze. Już nawet Sine podobały mi się bardziej od LCD-2C.

 

40 minut temu, Compton napisał:

Odsłuchy w sklepach i na wystawach się nie liczą.

 

@KaszaWspraju jak a jest różnica według Ciebie między M1060 a LCD-2 (F, nie F, pre 2016, post 2016)?

 

Kasza miał M1060?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Widzę, że niektórzy dalej chcąc kupić ferrari kierują się wielkością bagażnika czy zużyciem paliwa... To nie są słuchadełka referencyjne, przenośne czy do zastosowań profesjonalnych typu studio, dj. Więc czynienie im zarzutu, że brakuje detalu, sceny, równości w brzmieniu są bez sensu. Ocena tych słuchawek powinna dotyczyć tego czy robią dobrze to do czego zostały stworzone, czyli długich odsłuchów, gdzie człowiek się chilluje i chce uzyskać muzykalność, która przenosi emocje z utworu na użytkownika. To tyle teoria.

 

W praktyce bas jest mięsisty, z niezłym kickiem, z odpowiednią ilością - nie wylewa się też do średnicy, nie jest przeważający i męczący. Średnica gęsta, przyjemna, bliska. To taki odpowiednik hd650/600 tyle, że planarny. Mi detalu w niej nie brakuje. Góra jest mimo wszystko dość detaliczna, w 90% kawałkach usłyszymy wszystko co w innych słuchawkach, aczkolwiek światło jest o 2 odcienie niższe. Mój egzemplarz gdzieś pikuje i powoduje, że pewien zakres staje się metaliczny, na granicy piercingu, to powoduje duży kontrast z całą charakterystyką i prezentacją. Na szczęście nie jest to zbyt częste ;-), ale z automatu wyłączam taki utwór ;(. Słuchawki sprawdzają się bardzo dobrze w wolnych kawałkach, opartych o bas - np: elektronika. Do jazzu, akustycznej, klasycznej się po prostu nie nadają. Ale to też nie jest tak, jak wielu by chciało nam wmówić, że nie da się na słuchawkach czegoś słuchać, da się, tylko są lepsze i tańsze słuchawki do takich zastosowań.

 

Wyceniane są na 2.5k zł, a lcd-2 na 4-4,5k zł więc myślę, że niektórzy przedmówcy mogli być dla tych słuchawek troszkę niesprawiedliwi porównując je bez tego odniesienia. Jakby nie było za 2k zł różnicy można nabyć dt1990 ;-).

 

Szukasz dużego dźwięku, walnięcia, mięsa, gęstości i emocji? Chyba tańszych nie znajdziesz, które to zapewnią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy dalej chcąc kupić ferrari kierują się wielkością bagażnika czy zużyciem paliwa... To nie są słuchadełka referencyjne, przenośne czy do zastosowań profesjonalnych typu studio, dj. Więc czynienie im zarzutu, że brakuje detalu, sceny, równości w brzmieniu są bez sensu. Ocena tych słuchawek powinna dotyczyć tego czy robią dobrze to do czego zostały stworzone, czyli długich odsłuchów, gdzie człowiek się chilluje i chce uzyskać muzykalność, która przenosi emocje z utworu na użytkownika. To tyle teoria.
 
W praktyce bas jest mięsisty, z niezłym kickiem, z odpowiednią ilością - nie wylewa się też do średnicy, nie jest przeważający i męczący. Średnica gęsta, przyjemna, bliska. To taki odpowiednik hd650/600 tyle, że planarny. Mi detalu w niej nie brakuje. Góra jest mimo wszystko dość detaliczna, w 90% kawałkach usłyszymy wszystko co w innych słuchawkach, aczkolwiek światło jest o 2 odcienie niższe. Mój egzemplarz gdzieś pikuje i powoduje, że pewien zakres staje się metaliczny, na granicy piercingu, to powoduje duży kontrast z całą charakterystyką i prezentacją. Na szczęście nie jest to zbyt częste ;-), ale z automatu wyłączam taki utwór ;(. Słuchawki sprawdzają się bardzo dobrze w wolnych kawałkach, opartych o bas - np: elektronika. Do jazzu, akustycznej, klasycznej się po prostu nie nadają. Ale to też nie jest tak, jak wielu by chciało nam wmówić, że nie da się na słuchawkach czegoś słuchać, da się, tylko są lepsze i tańsze słuchawki do takich zastosowań.
 
Wyceniane są na 2.5k zł, a lcd-2 na 4-4,5k zł więc myślę, że niektórzy przedmówcy mogli być dla tych słuchawek troszkę niesprawiedliwi porównując je bez tego odniesienia. Jakby nie było za 2k zł różnicy można nabyć dt1990 ;-).
 
Szukasz dużego dźwięku, walnięcia, mięsa, gęstości i emocji? Chyba tańszych nie znajdziesz, które to zapewnią.
Holki? Mezze 99? Wielogodzinne odsłuchy w Audeze? To chyba wyłącznie po solidnym treningu mięśni szyji. Swoją drogą do czego żeśmy doszli że za cenę absolutnego topu jeszcze kilka lat sprzedaje się takie słuchawki i jeszcze ich ktoś broni...


Sent from my LG-H930 using Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dawindyk napisał:

Holki? (...)Swoją drogą do czego żeśmy doszli że za cenę absolutnego topu jeszcze kilka lat sprzedaje się takie słuchawki 

Żeśmy doszli do absolutnego topu.

 

51 minut temu, Dawindyk napisał:

...i jeszcze ich ktoś broni... 

Spokojnie, takie dziwactwa wyprawiają tylko ci co nie ogłuchli do reszty. Pozostali zachowują się poprawnie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności