Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test Oriveti Affinity


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Warty uwagi ośmiożyłowiec.

 

Affinity to ośmiożyłowy kabel hybrydowy z miedzi OCC i SXC do słuchawek dokanałowych, który dostępny jest w kilku wariantach. Sprawdziłem co potrafi wersja zbalansowana z wtykami MMCX-2,5 mm, wyceniana na 199 dolarów.


Oriveti to młoda marka, która specjalizuje się w słuchawkach dokanałowych. Testowałem już nową wersję flagowych doków producenta, czyli New Primacy, które okazały się być świetnie wykonane, wygodne, a przy tym bardzo dobrze brzmiące. Affinity ma jeszcze poprawić ich właściwości soniczne, ale to kabel uniwersalny. Jest dostępny w wersji z wtyczkami MMCX lub 2-pin, a może być zakończony wtyczką 2,5 mm, 3,5 mm lub 4,4 mm. Jak wypadł w połączeniu z New Primacy, FiiO F9 PRO, iBasso IT01 oraz słuchawkami Campfire Audio?

 

https://kropka.audio/test/inne/oriveti-affinity-recenzja/

 

16a.jpg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy kabelek, ale jak na miedź zbyt drogi. Gdyby tam były wiązki srebra jak hybrydzie od Forzy, to cena byłaby uzasadniona, ale przy srebrzonej miedzi, która obecnie jest standardem - chyba jednak nie jest. 

 

Korzystam z hybrydy od Forzy (czterożyłowa, miedź + srebro) i w porównaniu z Litzem, też jest zdecydowanie lepiej; lepsza rozdzielczość, separacja i przestrzenność. Wydaje mi się, że właśnie te wiązki srebra "robią robotę" w tym zakresie. Natomiast miedź nie pozwala na zbytnie rozjaśnienie i wyostrzenie brzmienia. I dlatego w połączeniu fajnie to się zgrywa. 

 

Miałem ośmiożyłowe srebro i na Andromedach grało to "prawie rewelacyjnie"; szczególnie jakość niskich tonów i basu była epicka. Ale na przełomie średnicy i wysokich bywało często zbyt krzykliwie, sucho jakoś tak. W końcu zaczęło mnie to denerwować. Dodatkowo kabel ośmiożyłowy jednak jest dość trudny w mobilnym użytkowaniu, jest ciężki i mało giętki. 

 

Z kolei ALO Litz pod względem ergonomii jest wybitny, natomiast pod względem brzmienia jest zaprzeczeniem tego srebrnego ośmiożyłowca. Gorąca średnica o świetnej jakości, ale dość duszno, niskie tony jednak nie schodzą tak głęboko, choć ilościowo jest ich dużo, góra jednak też limitowana. Może w połączeniu z jakimś "inżyniersko" brzmiącym odtwarzaczem grałoby to całkiem nieźle?

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@westberg czy ja wiem czy on jest drogi, 200$ za 8 żył to nie jest taka wysoka cena, raczej niższa.
A srebrzona miedź może być droższa niż srebro, wszystko zależy od jakości, gdyż wiadomo że miedź miedzi nie równe, tak samo srebro srebru.

I dwa w końcu obalmy ten mit że srebro jest ostre, gdyż co biorę IC srebrny to one są gładkie, a hybrydy są ostrzejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Srebrzonej miedzi jest zatrzęsienie u Chińczyka, w zasadzie trudno nawet spotkać "miedź miedzianą". No, ale może masz rację - cena to kwestia względna, jednak faktem jest, że tego srebrnego ośmiożyłowca kupiłem na ali za niecałe 80$.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności