Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Co po Koss Porta Pro?


szczepan325

Pytanie

Czołem! Jako, że moje Kossy Porta Pro umarły, zastanawiam się, czy lepiej kupić nowa parę, czy może rozejrzeć się za czymś innym?

 

Słuchawek używam głównie w tandemie ze smartfonem (LG G4, planuję zakup V30, który ma ponoć całkiem przyzwoity DAC), oraz z laptopem wyposażonym w SB XFi3. Słucham wszystkiego, od rapu, przez wszelakie odmiany metalu, jazz, elektronikę, na muzyce poważnej kończąc. Nie mam wygórowanych wymagań - Kossy w połączeniu z Viper4Android i garstką moich ustawień, tudzież kartą dźwiękową laptopa zadowalały mnie. Nie siedzę jednak w temacie słuchawek, więc pytam Was - kupić Kossy, czy moźe znajdzie się coś fajnie grającego do powiedzmy 250zł?

 

Nauszne koniecznie, wszelkie dokanałówki/pchełki odpadają.

Edytowane przez szczepan325
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
5 minut temu, Play napisał:

chcesz dalej otwarte, czy zamknięte też wchodzą w grę? tylko do domu, czy na miasto/spacer też?

80% dom, 20% miasto.

 

Zamknięte, o ile łeb mi się nie przegrzeje też mogą być (chociaż już w KPP mi się latem uszy pociły) ;)

 

6 minut temu, ratajczak napisał:

możesz się rozejrzeć za JVC s500 - import z japonii, albo spróbuj wyhaczyć używki ;) - graja lepiej od KPP i również są mocno portable.

Obadam temat, ale w import nie chcę się bawić, więc jak już to tylko używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro w PP już Ci się uszy pociły, to w zamkniętych będziesz mieć saunę, więc pozostań przy PP, lub wybierz podobnej budowy, czyli np. Jays v-jays, Sennheiser px100/200, względnie Grado e60, lub jakieś douszne ;).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, neonlight napisał:

Skoro w PP już Ci się uszy pociły, to w zamkniętych będziesz mieć saunę, więc pozostań przy PP, lub wybierz podobnej budowy, czyli np. Jays v-jays, Sennheiser px100/200, względnie Grado e60, lub jakieś douszne ;).

Zobaczy się, myślę że px100 będę miał okazję odsłuchać i wypróbować, natomiast px200 podobno strasznie grzeją w uszy (więc też sauna). A jeśli chodzi o wygodę/komfort/brzmienie, jak wypadłyby CAL! w porównaniu z Kossami?

Jako, że oglądam też filmy na słuchawkach i pogram w gierki, zależy mi, żeby było trochę basu, taki jaki miały KPP mi pasował. Tak, jak pisałem wcześniej, planuję zakup LG V30 więc z napędzeniem CAL! nie powinno być problemu.

Edytowane przez szczepan325
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, szczepan325 napisał:

Zobaczy się, myślę że px100 będę miał okazję odsłuchać i wypróbować, natomiast px200 podobno strasznie grzeją w uszy (więc też sauna). A jeśli chodzi o wygodę/komfort/brzmienie, jak wypadłyby CAL! w porównaniu z Kossami?

Jako, że oglądam też filmy na słuchawkach i pogram w gierki, zależy mi, żeby było trochę basu, taki jaki miały KPP mi pasował. Tak, jak pisałem wcześniej, planuję zakup LG V30 więc z napędzeniem CAL! nie powinno być problemu.

Hmm... na pewno px200 mniej grzeją, niż wspomniane CAL, ktore zasłaniają całą małżowinę ;). CAL są bardzo wygodne i z V30 pójdą bez problemu. Do stawki dodałbym jeszcze Sony mdr-1a, które świetnie się zgrywają z V30. Tyle, że to jest ciemniejsze i bardziej dociążone granie w porównaniu do Koss-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, neonlight napisał:

Ostatnio poszły prawie nówki za 350zł, więc może dałbyś radę :).

Niby tak, ale nie mam niestety czasu na szukanie takich okazji :P  Poza tym, do KPP cholernie przywykłem, co odkryłem w następujący sposób: udało mi się wyrwać na obczyźnie Sennki HD215 okazyjnie, byle mieć na czym posłuchać/pooglądać filmy i powiem szczerze, że dopóki ich nie usłyszałem w akcji, to mi się te Kossy aż tak bardzo nie podobały. Wedle mojego laickego ucha Kossy niszczą te słuchawki tak, że przez piętnaście minut siedzenia nad tym postem nie wymyśliłem sensownego porównania. Stąd inny pomysł, skoro ja mam dwie lewe ręce do lutownicy, to może da się komuś oddać KPP do rekablingu i będzie problem z głowy? Problem jest taki, że jeden kanał nie gra, chyba że się porusza kabelkiem. Nie mam paragonu, więc wieczystą gwarancję szlag trafił, a zawsze jakaś to wymówka, by spróbować czegoś nowego. Ale tak jak pisałem, KPP nigdy tak mi się nie podobały, jak po porównaniu z tymi HD215 - może ten recabling to niegłupi pomysł? Znacie może kogoś z Gdańska/okolic, niewymienionego we wiadomym temacie? Mam niestety krótkie (równy tydzień) okienko, gdy będę w ojczyźnie, a to raczej nie starczy na wysłanie-recabling-odesłanie mojej pary u renomowanych kolegów z innych części Polski ;)

Edytowane przez szczepan325
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam na swój użytek zrobione customowo KPP. Są zrekablowane tanim, chińskim, posrebrzanym kabelkiem i założone zamienniki gąbek (mają inną strukturę, są bardziej sztywne i nie tak gęste jak oryginały). Efekt: poprawa wysokich tonów, odchudzone lekko brzmienie (ale pozostał charakter KPP). Serio, zmiany są doskonale słyszalne. Sam recabling KPP jest banalnie prosty. Kabelek taki jak ten: https://pl.aliexpress.com/item/New-Hot-Selling-1-2M-High-Qulity-silver-coated-copper-wire-Earphone-Maintenance-Wire-for-DIY/32829060810.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.RukVst .Zdjęcie poglądowe:

IMG_20180421_201139.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, mantr napisał:

Ja mam na swój użytek zrobione customowo KPP. Są zrekablowane tanim, chińskim, posrebrzanym kabelkiem i założone zamienniki gąbek (mają inną strukturę, są bardziej sztywne i nie tak gęste jak oryginały). Efekt: poprawa wysokich tonów, odchudzone lekko brzmienie (ale pozostał charakter KPP).

 

No i  właśnie o to chodzi, charakterystyka KPP bardzo mi odpowiada, tylko że nie mam ani czasu, ani lutownicy, ani zacięcia do lutowania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
57 minut temu, Perul napisał:

Z Gdańska jest@Andrewek , zagadaj z nim, powinien Ci zrobić ten rekabling.

Dzięki za info, puściłem prywatną wiadomość ;) Jeżeli będzie miał czas, to zostanę przy moich ukochanych KPP, które są ze mną już chyba 7 lat i służą twardo, poza plastikami od regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności