Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M0


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

Mój telefon ma LDAC, więc w czym problem?

Wiem jak gra M0 z karty i jak gra przez LDAC, bo to jedyne zmienne w zestawie.

 

A jak Shanling ma robić za źródło dla FiiO i zagra inaczej niż wszystko inne z tym protokołem, to znaczy, że M0 po drodze coś miesza w dźwięku. Oczywiście upiększacze mogą się podobać, ale wtedy to nie jest zasługą LDAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od strony ucha były:

  • po kablu - Final Audio Design E3000
  • po BT - Apple BeatsX

Próbowałem wszystkich "wariantów" - po kablu zawsze było dużo lepiej.

 

Mi to specjalnie nie przeszkadza. 

 

Zestaw M0 + Final Audio Design E3000 gra IMHO doskonale.

Jak mam ochotę na BT (rzadko), słucham iPhone 8 Flac + Apple BeatsX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, marek_m napisał:

U mnie od strony ucha były:

  • po kablu - Final Audio Design E3000
  • po BT - Apple BeatsX

Próbowałem wszystkich "wariantów" - po kablu zawsze było dużo lepiej.

 

Mi to specjalnie nie przeszkadza. 

 

Zestaw M0 + Final Audio Design E3000 gra IMHO doskonale.

Jak mam ochotę na BT (rzadko), słucham iPhone 8 Flac + Apple BeatsX

Ale japkowe słuchawki nie obsługują nic po za ACC. Kolega ma japko 8 i słuchał z japka i LG V30 przez BTR-3 (te same pliki z Tidal HiFi na obu urządzeniach) i zgodził się z wyraźną niechęcią po godzinie słuchania że niestety japku daleko do V30. A jest to zagorzały japkofan ma wsio od Apple'a. I to od kilku ładnych lat. Więc nie porownujcie sprzętu Apple z dużo lepszym. Niestety Apple został w tyle i tylko zagorzały zwolennik japka temu zaprzeczy. To nieważne że masz flaci na 8 po BT i tak idą w jakości mp3 320 kbps i dlatego po kablu słyszysz lepiej niż po BT. 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jaro54 napisał:

Ale z M0 przez BTR3 jest bardzo duża różnica. Nic ci nie daje kodek jeśli obie strony go nie obsługują. Więc nie wiesz w sumie jak brzmi LDAC

 

@Jaro54 próbuję zrozumieć sens stosowania połączenia M0 i BTR3 jednocześnie. Jeżeli komuś odpowiada dźwięk samego M0 to przecież może słuchawki podłączyć bezpośrednio do niego kablem lub po BT i nie potrzeba mu dodatkowego urządzenia w postaci BTR3 za niespełna 70$. Z drugiej strony jeśli komuś odpowiada dźwięk BTR3 i to z nim chce łączyć słuchawki to jako źródło dla niego może posłużyć każdy telefon obsługujący sensowne kodeki jak APTX czy LDAC i nie potrzeba mu dodatkowego urządzenia w postaci M0 za 100$. Popraw mnie jeśli się mylę, albo napisz jakie są jeszcze inne bonusy z połączenia jakie stosujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod BTR-3 podłączam i M0 i telefon. Muzyki słuchałem (bo odkąd mam V30 to z niego) z M0 a telefon służył za telefon. I tyle 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Jaro54 napisał:

Pod BTR-3 podłączam i M0 i telefon. Muzyki słuchałem (bo odkąd mam V30 to z niego) z M0 a telefon służył za telefon. I tyle 

To możesz skrobnąć słówko o porównaniu V30 vs M0 :P ? :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaro54 napisał:

Ale japkowe słuchawki ....

 

Bardzo możliwe, ale innych nie mam i nie planuje zakupu w najbliższym czasie.

 

Jak pisałem wcześniej, mam dwa zestawy:

  1. M0 + Final Audio Design E3000;
  2. iPhone 8 + Apple BeatsX.

Na każdym urządzeniu mam inną muzykę, więc się uzupełniają :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułem uzupełnienia.

Sparowałem ponownie M0 z Beats X, wybierając na M0 jakość AAC. Jest OK.  

Dla zabawy, sparowałem M0 (AptX) z EDIFIER 2.0 R1280DB (garaż) oraz Anker SoundCore Boost (taras) i też jest OK. Oczywiście to żadne Hi-Fi, ale posłuchać można.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej i na maksa nie posłuchasz bo czache rozwali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarły RHA MA750 :)

Trochę "klocowate", a kabel gruby i gumowy :(

Z M0 zagrały pięknie - muzykalne z solidnym basem, ale dobrze kontrolowanym. Nie są analityczne, ale  z pewnością przyjemne w odsłuchu. Gęba (moja) się śmieje :)

W bezpośredniej konfrontacji FAD E3000 wypadły trochę "chudo", ale są lekkie i mega wygodne :)

Czekam jeszcze na Zero Audio Carbo Basso i to koniec z zakupami na ten rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam M0 i jest ******aszczy :D W połączeniu z KZ ZSR + spiral dot jest rewelacyjnie! Nie pamiętam kiedy ostatnio miałem takiego banana na gębie. Chyba było to połączenie Cowon E2 + Audeo z Comply. Tu oczywiście jest cieplej i przyjemnie w dolnych rejestrach. W ogóle nie odczuwam cyfrowości dźwięku jak. np. w Xudoo X3 (chociaż tam nie było to jakoś bardzo drażniące). Świetne jest to kołko, kapitalny pomysł z dwuklikiem, ekran bardzo fajny i responsywny.

 

Tak na szybko z mikro-minusów:

- wtyczki kabla USB-C to jakaś masakra... Myslałem, że wyrwę gniazd USB z płyty głównej laptopa. To samo jest po drugiej stronie kabla. Strzasznie ciężko "chodzi" 

- aż się prosi o wubudzanie ekranem dwukrotnym tapnięciem...

- drugi przycisk jednak by się przydał do pauzy... 

- miłym dodatkiem byłby poliwęglan na ekranik :D

 

PS. Jakie są optymalne ustawienia Gain i Filter?

 

 

Edytowane przez ichris
Lit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ichris napisał:

PS. Jakie są optymalne ustawienia Gain i Filter?

Takie jak lubisz. Zależy od słuchawek i preferencji. Musisz sam się pobawić. Miłej zabawy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

FW 2.2 - szczególnie warto zwrócić uwagę na wprowadzenie obsługi odtwarzania w trybie odbiornika BT :)

 

Google drive download: https://drive.google.com/open?id=1h0hSyWnngDEfc50BNdd53N-zZvxv8FBJ

 

Shanling M0 Firmware 2.2 notes


Changes and fixes:
1. Added Triple click shortcut, available in System settings
2. Added playback controls when using M0 in Bluetooth receiver mode, including double and triple click shortcuts
3. Added support of external m3u and m3u8 playlists
4. Added “Recently added” list in “My Music”
5. Fixed bug causing wrong song order in “My Music” browsing
6. Improved USB digital output
How to update:
1. Make sure that M0 is fully charged.
2. Unzip the file and copy “update.bin” file into root folder of micro SD card.
Note: If your M0 is on firmware 1.0 or 1.5, card must be formatted to FAT32. For update from firmware 2.0 and higher, you can use all cards.
3. Choose “System Update”in system settings and follow the displayed instructions. Wait until system restarts.
4. Check in settings “About M0” to be sure new firmware was installed.

Edytowane przez Mayster
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności