Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M0


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Miałem M1 i funkcjonalne wiele droższych odtwarzaczy powinno się uczyć bo nie miałem żadnych zawieszeń, wszystko płynnie. A kwestia skanowania karty to rewelacja, po ok 5 sekundach można już słuchać. Niewiele jest odtwarzaczy które tak szybko skanują kartę 64 GB. 

Zależy to również od jakości karty - jej prędkości odczytu i czasami stopnia zapełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, było przeszło 54 GB a używam dobrych kart. Fiio X5 III gen potrzebował sporo więcej czasu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem M1, więc do niego nie porównam, ale w kwestii softu, to Shanling i xDuoo jadą na tym samym oprogramowaniu.

Natomiast M0 od X3 II jest cieplejszy i bardziej muzykalny, podczas gdy xDuoo stawia mocniej na przejrzystość i dynamikę. Jakby co, na dniach powinna być porównawcza recenzja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Inszy napisał:

Nie słuchałem M1, więc do niego nie porównam, ale w kwestii softu, to Shanling i xDuoo jadą na tym samym oprogramowaniu.

Natomiast M0 od X3 II jest cieplejszy i bardziej muzykalny, podczas gdy xDuoo stawia mocniej na przejrzystość i dynamikę. Jakby co, na dniach powinna być porównawcza recenzja.

 

M0 ma już autorski soft Shanlinga (ale też na Linuxie). Poprzednie (M1, M2s i M3s) miały Hiby, ale wyskoczyli z niego całkowicie już. M5s też będzie na ich sofcie już.

 

https://theheadphonelist.com/shanling-m0-review-versatile-capable-affordable/

 

Fajna, dość obszerna recenzja M0.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Inszy napisał:

Autorski? Przeglądając opcje ciężko je od siebie odróżnić ?

Ale to wyjaśnia brak HiBy Linka ?

 

Tak, to "Shanling MTouch OS :D Mają do końca roku wypuścić też program podobny do Hiby Linka. Może z M5s coś się pojawi lub niedługo później? Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jaro54 napisał:

OK jak dostaniesz bo widziałem powyżej 500 więc napisałem że nie ma

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7489735362;)

Edytowane przez sheffunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kronikarskiego obowiązku informuję, iż wybrałem shanling m1, którego właśnie testuje. Za jakiś czas napiszę o swoich wrażeniach w odpowiednim wątku, ale już wiem, że to był dobry wybór i jest duży progres w stosunku do moich wcześniej wymienionych grajków. Dziękuję za pomoc w wyborze. Pozdrawiam

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.09.2018 o 16:58, gregdezet napisał:

jest gdzieś opis tych placebo-filtrów dac, co zapakowali do m0? :P słyszy ktoś jakieś różnice między nimi?

 

ps. potencjometr powinien przeskakiwać o 2 stopnie głośności per obrót, czy o 1 ?

http://hifiduino.blogspot.com/2009/05/wm8741-digital-filters.html

może do czegoś się przyda.

 

A u mnie potencjometr przeskakuje o 1. Oczywiście czasami zdarzy się większy skok ale generalnie jedynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie co 1. Ale głównie słucham po BT i wtedy 100 ustawione, a głośność reguluje na BTR-3 lub sluchawkach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie głośność co 1 przeskakuje wzorowo. Zastanawia mnie natomiast dlaczego dotyk jest taki zamulony...? Przesuwanie powoduje kliknięcie itp, u was też tak?

 

edit: acha, i jakie jest najlepsze połączenie telefon-m0? ldac czy aptx?

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pobawić się M0 w samolocie.

Zmiana głośności - wolne kręcenie - co 1, szybsze - co 2 :)

Ekran dotykowy - standard Apple'a to nie jest, ale działa OK.

Nadal utrzymuję, że jak ma być dobrze to tylko po kablu :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marek_m napisał:

Miałem okazję pobawić się M0 w samolocie.

Zmiana głośności - wolne kręcenie - co 1, szybsze - co 2 :)

Ekran dotykowy - standard Apple'a to nie jest, ale działa OK.

Nadal utrzymuję, że jak ma być dobrze to tylko po kablu :)

A na czym słuchałeś? Wykorzystywałeś LDAC lub LHDA? Jak nie to nie wiesz jak M0 gra po BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Inszy napisał:

Ja wykorzystywałem LDAC i też twierdzę, że M0 lepiej brzmi po kablu. Ciekawiej po BT jak na razie zagrał mi tylko xDuoo XP-2, ale on akurat nie ma ani LDAC, ani LHDA ;)

A na czym po drugiej stronie jeśli nie tajemnica słuchałeś? (czyli od strony ucha : )  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat słuchawki BT nic by nie powiedziały o tym jak gra M0, bo robiłby to tak samo jak każde inne źródło z LDAC. W tym momencie możesz sobie co najwyżej porównać do siebie słuchawki.

Porównanie kabel vs BT mające sens, to te same słuchawki wpięte w M0, ten sam plik, tylko raz puszczony z pamięci wewnętrznej lub przy funkcji USB DAC (choć tu już może być różnica w brzmieniu), raz przez bluetooth. Tutaj widać czy BT jest w stanie całkowicie zastąpić kable czy jeszcze nie pora na takie deklaracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z M0 przez BTR3 jest bardzo duża różnica. Nic ci nie daje kodek jeśli obie strony go nie obsługują. Więc nie wiesz w sumie jak brzmi LDAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności