Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M0


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

Z listenami gra przyzwoicie ale nie jest to jakaś szczególnie dobra synergia, z Xduoo XQ-23 lepiej się zgrywają, one potrzebują ciepłego źródła. 

Działa na windows ale jest spore opóźnienie do grania czy filmów odpada. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa go jako źródło do słuchawek BT? Pytam, bo w przypadku M1 jest bardzo dobrze kiedy odbiera sygnał BT natomiast gdy ma nadawać to zrywa sygnał gdy włożę go do kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lemonsky napisał:

Czy ktoś używa go jako źródło do słuchawek BT? Pytam, bo w przypadku M1 jest bardzo dobrze kiedy odbiera sygnał BT natomiast gdy ma nadawać to zrywa sygnał gdy włożę go do kieszeni.

 

Przypuszczam, że Twój problem to "bluetooth cross body interference", ponad to z uwagi na z roku na rok rosnąca liczbę instalacji w miastach obserwuje, że z BT na dworze jest co raz gorzej bez względu na źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PapierowySamolot napisał:

Ja uważam że w M1 bt jest po prostu słabiutki, osobiście biegam tylko i wyłącznie w lesie i żeby był dobry sygnał montuje grajka pod szyją na kołczanie prawilności w innym wypadku natychmiast przerywa połączenie.

Sprawdzałeś też z innymi słuchawkami? Moze to Byrony mają  słaby bluetooth. Ktoś już narzekał na bluetooth w Byronach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze być wina słuchawek, bo ja z Bluedio T4s mogę chodzić po całym mieszkaniu a na Fiio BTR1 byle przeszkoda i sygnał rwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bigmaras napisał:

 

Przypuszczam, że Twój problem to "bluetooth cross body interference", ponad to z uwagi na z roku na rok rosnąca liczbę instalacji w miastach obserwuje, że z BT na dworze jest co raz gorzej bez względu na źródło.

Telefon nie ma najmniejszego problemu dlatego uważam, że to wina grajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lemonsky napisał:

Telefon nie ma najmniejszego problemu dlatego uważam, że to wina grajka.

 

W telefonie masz antenę BT średnio kalkulując kilka razy większą więc cieżko tutaj porównywać. Sygnał BT blokowany jest przez ciało ludzkie zatem jeżeli w linii prostej pomiędzy źródłem a odbiornikiem bt będzie ciało i do tego jesteśmy na otwartej przestrzeni to jakie by źródło nie było będzie ścinka.

U siebie w mieście mam skrzyżowania gdzie tylko się zbliżam to można zapommnieć o bt ze względu na instalacje bez względu na telefon czy słuchawki zawsze to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigmaras ja mam problem z Fiio BTR1, zarówno Bluedio T4s jak i Sony SBH52 i Avantree Saturn pro nie ma problemu, mogę chodzić po całym mieszkaniu (spore 67 m2, stare budownictwo) jak i wrzucić dapa i telefon do plecaka i wszystko gra. Na BTR1 musi być jak najmniejsza odległość i nawet jak ruszysz ręką i na chwile zasłonisz BTR to rwie. Na pozostałych nie ma to miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lemonsky Generalnie zasięg bluetooth w M0 jest niezły ale w przypadku aluminiowego body sygnał wydostaje się tylko od strony wyświetlacza więc jeżeli będziesz trzymał M0 w kieszeni ekranem zwróconym w kierunku ciała na pewno BT będzie przerywał , również kodek BT ma wpływ na płynność audio, im lepszy tym wymaga on silniejszego sygnału . 
Antena w samych słuchawkach też ma duże znaczenie . 

Ja funkcji Bt używam głównie z głośnikiem w środku siedzi moduł CSRA64215 z dac PCM5102A i zewnętrzna antena 3dbi z M0 zasięg wynosi średnio osiem kroków(+/- 8m) w promieniu głośnika w otwartej przestrzeni , podobnie zbiera z telefonem. Sytuacja zmienia się diametralnie kiedy M0 trzymany jest w dłoni wyświetlaczem skierowanym do jej wnętrza wtedy zasięg ginie już metr od głośnika. 

IMG_20180627_192435683_LL.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lemonsky napisał:

@bigmaras Ja rozumiem jak działa BT i dlaczego tak się dzieje. Jedyne co chciałem wiedzieć to czy M0 ma lepszy moduł/implementację BT od wersji M1.

 

Trzeba by jakieś testy zrobić, może jak znajdę chwilę to z ciekawości odpale oba i zobaczę. Z racji wymiarów raczej skłaniałbym się delikatnie ku m1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich testów wynika że M1 połączony z audictus endorphine jak i z byerami przerywa podczas biegania z grajkiem w kieszeni(w lesie) a M0 ma stabilne połączenie, nie rwie, nie przycina, oczywiscie M1 nadal jest świetny ale trzeba nosić go nieco wyżej aby połączenie było stabilne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest Firmware 2.1: M0

Changes and fixes

1. While using M0 in Bluetooth receiver mode with iOS, volume setting on M0 is independent on iOS volume setting.

2. Fixed the problem of no sound coming out of M0, when being used in Bluetooth receiver mode with particular smartphones.

3. Optimization of system to prevent crashes.

4. Fixed other small problems.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2018 o 08:56, Czoken napisał:

m0 ma funkcje tarczy zegarka, żeby możnabyło go zainstalować na nadgarstku?

 

dopiero robią... ale ma funkcję czołówki, zwłaszcza z jasnymi okładkami płyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma tą, pozornie kopię, lecz o innym wnętrzu?

https://penonaudio.com/xuelin-ihifi790.html?search=xuelin

Inny DAC, inna moc, większa bateria, która krócej działa ;), wyjście zbalansowane, 32GB pamięci

 

@bigmaras może by tak dołączyć do asortymentu Audioheaven?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, awayeah napisał:

Ktoś ma tą, pozornie kopię, lecz o innym wnętrzu?

https://penonaudio.com/xuelin-ihifi790.html?search=xuelin

Inny DAC, inna moc, większa bateria, która krócej działa ;), wyjście zbalansowane, 32GB pamięci

 

@bigmaras może by tak dołączyć do asortymentu Audioheaven?

 

Jakiś miesiąc temu prawie go kupiłem. Miałem już ihifi770. Sprzęt brzmiący przyzwoicie, przyzwoicie wykonany, z nieco kulawą obsługą. Ale ogólne wrażenia pozytywne, także po tym wynalazku też można się spodziewać przyzwoitego poziomu. Ale czy starczy na m0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, awayeah napisał:

Ktoś ma tą, pozornie kopię, lecz o innym wnętrzu?

https://penonaudio.com/xuelin-ihifi790.html?search=xuelin

Inny DAC, inna moc, większa bateria, która krócej działa ;), wyjście zbalansowane, 32GB pamięci

 

@bigmaras może by tak dołączyć do asortymentu Audioheaven?

Tylko to niepełny balans. Kostka DAC pojedyncza, a podwójna kostka na wzmaku. Czyli takie o...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności