Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Philips Fidelio X2 + AIM 808


sslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam  kartę w PC Aim808 i okazyjnie udało mi się kupić słuchawki Fidelio X2. Wiem że to może nie idealne połączenie, bo czytałem kilka opinii że ta karta nie lubi zbytnio słuchawek z niską impedencją, powstają wtedy problemy z kontrolą basu. Czy może ktoś miał takie zestawienie  i może opisać swoje wrażenia.

Myślałem też nad zmiana opampów i pytanie które by tu najbardziej pasowały pod X2 by zniwelować te braki w kontroli basu itp. Myślałem też by podłączyć słuchawki omijając wzmacniacz słuchawkowy i X2 wpiąć pod RCA karty, przejściówką 2xRCA – jack 3,5mm. Czy to ma sens ? Jak ktoś miał styczność z tym zestawem to proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje pierw posłuchać tego zestawienia bez nastawiania się na źle zgranie. Z czasem sam określisz czy faktycznie to do siebie nie pasuje, czy może odpowiada ci takie połączenie. Jak będzie coś nie tak - śmiało tu uderzaj, opisz co byś chciał zmienić i ktoś może wpadnie na odpowiednie rozwiązanie

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z powyższym. Aczkolwiek niska impedancja wyjścia dobrze robi fidelio. Myślę, że warto do nich synergiczne źródło (w tym wypadku wzmacniacz) dodać. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Zgodzę się z powyższym. Aczkolwiek niska impedancja wyjścia dobrze robi fidelio. Myślę, że warto do nich synergiczne źródło (w tym wypadku wzmacniacz) dodać. 

Polecasz coś konkretnego? bo  na jednej ze stron w recenzji X2 z Aim808 wyczytałem.." Spodziewałem się, że wewnętrzna karta muzyczna AIM SC808 będzie dla X2 zbyt jasna – góry było ponownie sporo, ale bas był także dociążony. Jednak połączenie z kartą było jakby przytłumione, za mało energicznie i „przytkane”. AIM dużo lepiej sprawdził się w roli przetwornika, we współpracy np. z Meierem lub O2."

 

Czyli dobrze by było kupić wzmacniacz słuchawkowy np. Objective 2 (O2)  i podpięcie go pod AIM808

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, witmann napisał:

U mnie fajnie się z X2 sprawdza Audiotrak Prodigy Cube Black Edition po wymianie opampa na OPA2107. Korzystam z takiego zestawu codziennie przy pracy z komputerem i więcej mi nie trzeba. Mam jeszcze SMSL M2 - też jest spoko, ale Cube wypada lepiej.

 

Ale kolega ma już super kartę. Problemem jest jedynie impedancja na wyjściu wzmacniacza, który niestety nie da się inaczej rozwiązać (przy najmniej ja nic o tym nie wiem) jak obejść wzmacniacz wewnętrzny i kupić coś porządnego zewnętrznego, co być może posłuży też w przypadku innych ewentualnych słuchawek. Choć fakt kupienie innego źródła też ma sens, czy akurat Cube to nie wiem. 

 

4 godziny temu, sslaw napisał:

Polecasz coś konkretnego? bo  na jednej ze stron w recenzji X2 z Aim808 wyczytałem.." Spodziewałem się, że wewnętrzna karta muzyczna AIM SC808 będzie dla X2 zbyt jasna – góry było ponownie sporo, ale bas był także dociążony. Jednak połączenie z kartą było jakby przytłumione, za mało energicznie i „przytkane”. AIM dużo lepiej sprawdził się w roli przetwornika, we współpracy np. z Meierem lub O2."

 

Czyli dobrze by było kupić wzmacniacz słuchawkowy np. Objective 2 (O2)  i podpięcie go pod AIM808


Z X2 to jest tak, że na większości źródeł co je słuchałem było dobrze i ciężko powiedzieć co grało lepiej, chociaż pewne cechy różne na zmianę mnie trochę drażniły. Tak było do czasu, aż posłuchałem ich na S16 i to nie w najlepszej opcji (czyli po usb, a po spdif). W takiej konfiguracji grają tak, że nie wierzyłem z początku. ;) Dlatego wierzę, że gdzieś tam mogą być jakieś specjalne synergiczne źródła do nich. Jednak powiem Ci że wcześniej miałem X1 ( żałuję, że je sprzedałem :( ) i je podłączałem do o2. Grało to bardzo dobrze, z tamtych sprzętów co wtedy miałem był najlepszy bas (szczególnie jak podłączyłem do integry laptopa asusa, nabierał wtedy masy i powietrza). Dobrze też grały z klona leszka, ale wtedy lepiej nawet było używać fabrycznego kabla. O2 to ogólnie świetny wzmacniacz jeśli chodzi o kontrolę takich słuchawek. Chyba Bamboszek teraz sprzedaje w komisie  wersje na wypasie. Rozmiarami fajnie mieści się na biurku i zyskałbyś (dodatkowym wzmacniaczem) możliwość regulowania głośności pokrętłem. W tym momencie po prostu ciężko mi stwierdzić na ile jest opłacalny i praktyczny dla Ciebie. Najlepiej jakbyś miał okazję przejść się na jakiegoś meeta i posłuchać różnych sprzętów.   


 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności