Skocz do zawartości

Głośniki? Soundbar?


Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie,

 

do małego salonu potrzebuje poprawnego systemu nagłośnienia. Głównie mi zależy na odsłuchu muzyki.

Jeśli chodzi o amplituner to dysponuję takim: yamaha rx-v 473 tylko nie wiem czy... się przyda ;-). 

 

Pytanie:

Czy z tym co mam można coś ciekawego zrobić? Dokupić głośniki czy inwestować w nowy sprzęt? Tutaj zakładam, że podłącze się tylko przez kable co jest mi mocno nie na rękę (listwy w mieszkaniu są przyklejone do ściany ;-).

 

Może soundbar? Tutaj przemawia do mnie brak kabli i bezprzewodowa łączność. 

 

Budżet: 3k 

Pokój: 19,84 m2 - w takim ułożeniu: https://www.dropbox.com/s/53ihlvdxaqe7h2p/Screenshot 2018-04-03 16.36.49.png?dl=0

 

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na nowym sprzęcie. Jakość - tutaj względnie, chciałbym, żeby nie było tandety z najniższej półki. Na high-endowy sprzęt mnie nie stać. Budżet - 3000, więc co kolwiek co się w nim zmieści i będzie miało dobry stosunek cena/jakość. Myślałem o: system 2.0 albo soundbar. 5.1 / 7.1 - nie mam miejsca ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki sprawdzi się lepiej tradycyjny zestaw stereo, do filmów lepszy będzie ( w kontekście efektów dźwiękowych 3D) soundbar z subem i odłączanymi od niego bezprzewodowymi satelitami - bardzo wygodna ( bez kabli ) sprawa. Ja mam Fidelio 9100, bo tylko ten model był wtedy na rynku. Potem Philips wypuścił wersję B5, E5 i bodajże E6.

Na swoim zestawie, kiedy nie miałem jeszcze kolumn z prawdziwego zdarzenia, słuchałem też muzyki. Da się z tym żyć choć nie zastąpi to zestawu kolumnowego.

Jednak w filmach z dźwiękiem przestrzennym taki zestawik "zamiata" komunami jak chce.

Ot, zagwozdka ...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, paratykus napisał:

Jednak w filmach z dźwiękiem przestrzennym taki zestawik "zamiata" komunami jak chce.

Ot, zagwozdka ...

;)

To trochę jak powiedzieć:

dwumiejscowy roadster jest szybszy i zwrotniejszy od furgonetki i przez to lepiej się nim ściga.

Ale furgonetka dużo lepiej przewozi towary.

Ot, zagwozdka :D

A co do głośników, nowe można kupić np. takie:

http://edifier.com.pl/product-pol-44-Glosniki-Edifier-S1000DB.html

http://edifier.com.pl/product-pol-48-Glosniki-Edifier-S2000-Pro.html

Jako nowe wygladają świetnie i naprawdę dobrze brzmią. Na pewno dużo lepiej od soundbarów. Oczywiście rozmawiamy o słuchaniu muzyki, bo do filmów tak jak pisał @paratykus sprawdzają się sprzęty do tego dedykowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności