Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Laptop + FiiO E10K + AKG K702 ??


Areek2

Pytanie

Cześć,

Od jakiegoś czasu rozglądam się za słuchawkami, gdyż moje AKG K450 zaczynają się rozpadać.
Zależy mi na znacznej poprawie jakości brzmienia i wygodzie.

W K450 nie podobało mi się:
- zbyt dużo basu

- basowy dół średnicy

- brak szczegółowości

- niezbyt wygodna konstrukcja z krótkim i słabym kablem
- dłuższe słuchanie staje się męczące

 

Słucham różnej muzyki, z nastawieniem na rock.  Tylko w domu, więc nie zależy mi na mobilności i tłumieniu, raczej wygodzie.

Poważnie rozważam zakup K702, jednak obawiam się braku basu i problemów z napędzeniem słuchawek.
Czy FiiO E10K da sobie z nimi radę?

Budżet na DAC i słuchawki to 1000 PLN


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jest. Ze źródeł wewnętrznych  Xonar ST/STX (ale po HO będzie dość szorstko) dlatego lepiej mieć do tych słuchawek dedykowany amp (Zenek, Rapture itd.) i spinać je z DAC po RCA.

 

Powiem Ci tak: mi lepiej Q701 (bliźniacza konstrukcja do K702) grały lepiej z telefonu (Note 4) niż z E10K, które kiedyś sobie testowałem. Natomiast po podłączeniu pod swój podstawowy tor słuchawkowy (ST+RA) to już była przepaść. K/Q 701/702/712 wymagają jednak dobrej amplifikacji żeby pokazały jak grać potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam notebooka, więc karta wewnętrzna odpada.

W takim przypadku jestem zmuszony do poszukiwania innych słuchawek.
Co polecacie mając na uwadze moje oczekiwania?

Podobno K550 ssą łatwe do napędzenia, jednak to konstrukcja zamknięta. Obawiam się, że dłuższe słuchanie będzie zbyt męczące i stracę zalety słuchawek otwartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550 mogą mieć za mało basu dla Ciebie, podobnie jak seria 700. 

Ja natomiast poszedłbym w używane ath R70x, bo one już z telefonu zrobią wow, pomimo impedancji 470ohm. 

Jeśli zaś k550 uda Ci się posłuchać, to o wygodę bym się nie martwił. Moje mi przeszkadzają tylko w upały przy braku klimatyzacji, ale wtedy każde dadzą w kość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, ZenekHajzer napisał:

K550 mogą mieć za mało basu dla Ciebie, podobnie jak seria 700. 

Ja natomiast poszedłbym w używane ath R70x, bo one już z telefonu zrobią wow, pomimo impedancji 470ohm. 

Jeśli zaś k550 uda Ci się posłuchać, to o wygodę bym się nie martwił. Moje mi przeszkadzają tylko w upały przy braku klimatyzacji, ale wtedy każde dadzą w kość. 

 

 

Kurde, Zenek... Znowuś o minutę szybszy ;)

 

K550 (MKI/MKII) są IMHO bezbasowe.

 

Do Autora: Beyerdynamic DT990 32 Ohm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To prawda, DT990E 32ohm chyba najlepszy wybór, są bardzo dynamiczne, spokojnie zagrają z lapka czy komórki nawet. 

Basu tam sporo ale rozdzielczość świetna i duża scena.

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności