Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Beyerdynamic Amiron - Jaki DAC/AMP coś lepszego od Aune T1


pabloj

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie, że chcesz mi powiedzieć, że nie ma aż takiej różnicy w dźwięku generowanym przez X1S a S16, żeby warto było do niego dopłacać, czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, neonlight said:

Nie, po prostu S16 jest dwukrotnie droższy, a skoro X1s będzie tym, czego potrzebujesz, to po kiego dopłacać?! ;)

Uzyskanie lepszej sceny, głębi i holografii też było by fajneo ile dopłacenie do S16 by to spowodowało.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wydawało mi się, że X1s nie wnosi nic od siebie , pozwala  ukazać cały  charakter słuchawek, będąc idealnym wielofunkcyjnym wzmacniaczem, nie ingerującym w brzmienie, nie korygującym, do bólu neutralnym. Co za tym idzie, nie ze wszystkimi słuchawkami mu będzie po drodze, aczkolwiek z niektórymi tworzy świetną synergię ---------> np. akg z linii siedemset.

 

S16 jest bardziej uniwersalna pod kątem doboru słuchawek, jednocześnie posiadając lepszą holografię, scenę , moc . Przy kolejnej wymianie słuchawek(:rolleyes: ) będzie stanowiła mocny punkt toru, nie wymagający zmiany. Po aune t1mk2 będziesz pozytywnie zaskoczony ile powietrza dostaną Twoje słuchawki,czarnego tła z którego głębi będą wyłaniać się dźwięki, gładkości przekazu , delikatnej, nienachalnej muzykalności, przy jednoczesnej wiedzy , że są sprzęty które robią to jeszcze lepiej.

 

Choć też jestem zwolennikiem teorii, że jeżeli coś nam nie gra w słuchawkach, to wymieniamy słuchawki. Oczywiście ,jeżeli nie są to niuanse, które można skorygować torem. Temat żonglowania sprzętem jest płynny, nie do końca sprecyzowany i jasny, nie ma złotego środka:)

 

Edit: w dyskusji były głosy, że amirony grają "bez życia" , może Espressivo lub Sinus audio do nich? Tylko wtedy problem daca się wyłania:)

 

Audiohobby to hydra o niezliczonej ilościi głów:)))))

 

 

Edytowane przez rezystor
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi te Amirony grają już całkiem fajnie i chodzi właśnie o takie niuanse, tylko trudno mi obiektywnie ocenić to czego mi subiektywnie brakuje, na ile za mało tego jest. Zdaje mi się, że nie aż tak wiele. Zresztą i tak musiałem kupić słuchawki w tej kategorii cenowej w ciemno bo nie za bardzo miałem gdzie przesłuchać tych modeli, które mnie interesowały. Słuchawki rzecz jasna mogę jeszcze zmienić na inne, ale o lepszym DAC/Ampie zastanawiałem się już od jakiegoś czasu, choćby po to żeby spróbować czegoś nowego bo nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w żonglowaniu sprzętem.

Widziałem tu na forum recenzję Fischer Audio FA-011 10th Anniversary Edition 

Ale po przeczytaniu zagranicznych ohów i ahów nad Amironami, wybrałem je, ze względu równiez na to, że były polecane do długich odsłuchów, gdyż nie są męczacę dla słuchu.

A w słuchawkach najbardziej interesuje mnie, nie atakujący lecz obecny i gdzie trzeba soczyście uderzający bas, dość bogata ale nie narzucająca się średnica oraz dźwięczna góra, taka bez tzw kocyka. Po drugie im większa scena, holografia i głębia tym lepiej, byle bym nie czuł się jak w hangarze, bardziej jak w amfiteatrze. Więc jeśli macie jakieś sugestie co do słuchawek spełniających te kryteria w tej kategorii cenowej to z góry dziękuję. Ale zdaje mi się, że Amirony to już prawie to (nie słuchałem innych w tej cenie więc...) tyle, że może trzeba do nich coś innego od lampowego Aune T1 żeby w pełni ten efekt uzyskać. Muzyki, której słucham jest pełen zakres od Disco lat 90tych po rock alternatywny, jezz, blues i muzykę elektroniczną. Lubie praktycznie wszystkiego po trochu oprócz heavy metalu (choć ostatnio dużo częściej leci muza w stylu "Deadroom - Nick Waterhouse").

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pabloj napisał:

Uzyskanie lepszej sceny, głębi i holografii też było by fajneo ile dopłacenie do S16 by to spowodowało.

 

Liczy się synergia, niuanse brzmieniowe i własne indywidualne słyszenie. Za dwa razy większą kasę nie dostaniesz 2 razy lepszego dźwięku (o ile nie będzie to lepsza synergia). Dla mnie s16 po USB robi świetną robotę, bo ma świetną jakość (czysty sygnał) a przy tym ukrywa swój narzut na brzmienie. Niestety po usb przestał mi grać :(, ale stety, bo po spdif z X2 synergia jest dużo lepsza. Jest jeszcze kilka powodów dla których nie ma jednego najlepszego rozwiązania, które teraz ciężko mi wymienić. Twój wybór między x1s i s16 przypomina mi granie s16 i geekout ze słuchawkami r70x i hd600, s16 był lepszy, ale bardzo ciężko było to wychwycić i geekout za nieporównywalnie mniejszą kwotę też robił robotę. Nie wiem jak gra x1s ale się domyślam. Ogólnie dla mocnego audiofila, dziurka s16 to będzie mało, bo oni szukają dźwięku jeszcze bardziej "dopieszczonego", dla przykładu dziurka s16 gra czysto, równo i szybko, ale mam jeszcze FCLa, który technicznie może tak dobry nie jest, ale gra gęściej, bardziej gładko i dosadnie. A Takie k712 wolę podłączyć pod The wire.... 

 

Cytuj

obecny i gdzie trzeba soczyście uderzający bas, dość bogata ale nie narzucająca się średnica oraz dźwięczna góra, taka bez tzw kocyka. 

 

Myślę, że 95% audiofanów mogłoby się podpisac pod opisem tych wymagań w każdej półce cenowej. xD Dlatego dla mnie ważne jest kilka czynników - 1) nie zakładam niczego z góry, mam swoje preferencje, ale słuchawki mogą nas czymś urzec i tego bym szukał metodą prób i błędów, jakimiś odsłuchami 2) różne słuchawki sprawdzają się w różnej muzyce na różnym sprzęcie. Dlatego wybranie tych "jedynych" jest gonieniem króliczka. Lepiej cieszyć się tym co się ma wiedząc, że sprzęt jest chociaż trochę dobrze dobrany pod to czego potrzebujemy i oczywiście mieć dźwięk, który nas nie kuje tylko sprawia przyjemność(nawet w swej niedoskonałej formie) 3) mając 2-3 pary słuchawek jest efektywniejsze i zawsze miło jest zrobić przesiadkę na jedne z ulubionych słuchawek, po jakims czasie odpoczęcia od nich. 4) To już moje indywidualne przeświadczenie po przesłuchaniu HE5LE - nie zależy mi już na doskonalości technicznej, czy też maksymalnie wyprofilowanym dźwieku pod siebie. Dlatego nie skusze się (raczej) na słuchawki powyżej 1kzł. Po prostu sprzęt jakim są nauszniki moim zdaniem nie powinien być wyceniony za więcej, a im bardziej w las (bardziej techniczne granie) tym większe wymagania co do źródła i więcej subtelnych rzeczy mogących nas uwierać. Lepiej cieszyć się muzyką niż niuansami brzmieniowymi. :)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że X1s już zrobi robotę, bo T1 gra ciasno i średnicowo (do tego brudzi dźwięk nieco) i to z tego co o amironach czytam, nakłada się na ich charakterystykę. Tranzystor im pomoże. 

Albo X1s, albo ifi nano LE. 

Natomiast kiedy już wiemy czego szukamy, może się okazać że ani C-klasa za 150k, ani S-klasa za 500kpln nie spełni naszych oczekiwań. Bo jak chcemy przejechać ciasny tor bardzo szybko, to zdublujemy obydwa mesie gokartem za 10k :)

 

S16/S6 to świetne sprzęty, ale dla mnie bardziej za różnicą w cenie względem X1s przemawia w ich przypadku funkcjonalność i wyjście symetryczne niż jednoznaczna lepszość. One są ewolucją względem X1s i na pewno starczą na dłużej, bo nie zamkną Cię na eksperymentowanie z symetrykami, słuchawkami 600Ohm (tutaj X1s jest na styk) itp. 

Także musisz rozsądzić:

Czy wyeliminowanie tych wad w obecnym torze wystarczy. Czy jednak w tych 2ch tysiącach chcesz wycisnąć absolutnego maksa. W obu przypadkach odradzam jedynie lampy w tym budżecie, bo intuicja mi podpowiada, że właśnie lampowe grzanie dźwięku wypacza Ci przekaz i tak już ciepłych słuchawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, Amirony same z siebie grają analogowo ,coś w stylu HD650 tylko jaśniej i przestrzenniej.

Więc im bardziej neutralny tor, tym będzie lepiej...ich już nie trzeba dosładzać;)

Aha, dopiero zobaczyłem, to od wczoraj masz dopiero Amirony, nowe?

Bo jak tak, to poczekaj, wygrzej je , zagrają sporo lepiej...na początku każde słuchawki ,zwłaszcza dynamiki ,grają tak sobie.

Niech pograją te 100h i dopiero oceniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to wygrzewanie faktycznie w ogóle ma miejsce czy może to nasz słuch przyzwyczaja się do nowych słuchawek? Z tego co wiem zdania są podzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, pabloj napisał:

A czy to wygrzewanie faktycznie w ogóle ma miejsce czy może to nasz słuch przyzwyczaja się do nowych słuchawek? Z tego co wiem zdania są podzielone.

Moje zdanie jest takie, że oba zjawiska zachodzą na raz. I słuch się adaptuje, i sprzęt układa. Ale czy coś w tym złego? Szybciej spotkać się w pół drogi :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodzi jak najbardziej, nie w każdych słuchawkach tak samo...Beyerdynamiki akurat dosyć szybko dochodzą do pełni możliwości...po 30h już niemal jest ok.

Inne ,jak słuchawki na biocelulozie, potrzebują i do 300h wygrzewania, itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, Soundman1200 said:

Zachodzi jak najbardziej, nie w każdych słuchawkach tak samo...Beyerdynamiki akurat dosyć szybko dochodzą do pełni możliwości...po 30h już niemal jest ok.

Inne ,jak słuchawki na biocelulozie, potrzebują i do 300h wygrzewania, itd.

No dobra w takim razie będę wytężał słuch. W każdym razie nowego wzmaka i tak jestem ciekaw, widzę że Aune s6 jest też do złapania w moim zakresie cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pabloj napisał:

A czy to wygrzewanie faktycznie w ogóle ma miejsce czy może to nasz słuch przyzwyczaja się do nowych słuchawek? Z tego co wiem zdania są podzielone.

Zachodzi ale wg swoich praw, czyli najwięcej zmian zachodzi na początku pierwsze 10/30h da się usłyszeć nawet dla średnio osłuchanej osoby, potem mniej ale nadal po 100/300h a po 1000h niuanse które może usłyszeć osoba osłuchana z danym modelem posiadająca 2 pary obok siebie.

 

Ty tam po prostu słuchaj, no i wymień pady na coś SKÓRZANEGO to najprostszy najtańszy i najszybszy mod na poprawę skrajów pasma, nie mogą być zbyt głębokie jak standardowe BW bo średnica ucierpi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok narazie plan jest taki, że zostawiam je od wczoraj grające na noc do pudełka. Parę nocy z tego co piszecie powinno wystarczyć. Nowego wzmacniacza i tak chętnie jednak posłucham : ) Przynajmniej będę miał jakies porównanie do Aune T1, bo wcześniej to był tylko Sound Blaster X-Fi HD i Taga Harmony HTA 500B, ale ona po wejściu słuchawkowym gra gorzej od T1, no i to jest głównie wzmacniacz pod małe kolumny. Przyglądam się jeszcze recenzjom różnych słuchawek w zakresie do 2kzł, widzę, że był tutaj podobny wątek na forum i szukający ostatecznie zdecydował się na Audioquest Nighthawk. Na pewno jeśli po wygrzewaniu i dodatkowej zmianie wzmacniacza Amirony jednak nie spełnią moich oczekiwań to na pewno będę szukał dalej.

 

Edit. nie wiem czy to wy namieszaliście mi we łbie ;) czy to wygrzewanie faktycznie zachodzi, ale słuchawki po bezustannym graniu 12h od wczoraj przez całą noc, faktycznie zdają mi się teraz jak już dziś 3h słucham, bardziej otwarte i ogólnie idą w stronę, którą chciałem. Co jakiś czas zdejmuje je żeby porównać dany fragment utworu z dt990 Pro i modowanymi Bosshifi B8 żeby nie było, że sam się oszukuje.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem niezwykle ważną rzecz w tych amironach (ale pewnie dotyczy to wszystkich słuchawek, jednak w tych jest to wyjątkowo słyszalne). Mają one całkiem pojemne pady i położenie ucha wewnątrz pada ma ogromne znaczenie co do tonów średnich i wysokich, trzeba pilnować, żeby muszla uszna znajdowała się na środku pada, i małżowina nie stykała się z padem z tyłu głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności