Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Beyerdynamic Amiron - Jaki DAC/AMP coś lepszego od Aune T1


pabloj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od wczoraj jestem posiadaczem słuchawek Beyerdynamic Amiron (do tej pory dt 990 pro i modowane Bosshifi B8 z padami HM5, które wygrywały z tymi pierwszymi), które zdaje się zostaną ze mną na dłużej bo grają nieco lepiej od tych w nawiasie ;) Z amironów ściągnałem te poduszeczki od frontu przetworników, zdjęło to lekką chmurkę z górnej średnicy i tonów wysokich.

Używam Aune T1 mk2 z lampą Getter 6GM8 / ECC86 Tube z białym napisem GE. Jestem w sumie zadowolony, ale wiadomo zawsze można zapewne lepiej i zastanawiam się czy może warto zmienić DAC/AMP na coś nowego, bądź osobno DAC i osobno wzmacniacz. Mam wrażenie, że Aune t1 przyciemnia trochę górną średnicą i tony wysokie i tego mi troszeczkę brakuje. Nie w dużej ilości, w powiedzmy małej/średniej.

 

Co wg was najbardziej pasuje do tych Amironów w cenie do 2k zł? Co gra o klasę wyżej od Aune T1? Fajnie gdyby generowało większą scenę i lepszą holografię niż Aune.

 

Czytałem trochę dobrych opinii o Aune S16 i widzę, że używka zmieściła by się w budżecie.

Czytam właśnie też bardzo pozytywną recenzję Matrix M-Stage HPA-3U.

Są też bardzo pozytywne recenzje NuForce Icon HDP charakteryzującego się podobno ogromną sceną i niesamowitą holografią.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Icon HDP warty polecenia ale ciężko już kupić bo nie produkowany jest.

Amirony aż tak bardzo kopa nie dostaną po zmianie toru, one zagrają już fajnie i z komórki, to takie umilacze, bardzo muzykalne słuchawki, miśki.

Nie wiem czy warto iść wyżej z nimi, ten HDP lub S16 to góra dla nich...

lepiej dołożyć do T1 rev2....he,he.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Soundman1200 said:

Icon HDP warty polecenia ale ciężko już kupić bo nie produkowany jest.

Amirony aż tak bardzo kopa nie dostaną po zmianie toru, one zagrają już fajnie i z komórki, to takie umilacze, bardzo muzykalne słuchawki, miśki.

Nie wiem czy warto iść wyżej z nimi, ten HDP lub S16 to góra dla nich...

lepiej dołożyć do T1 rev2....he,he.

One właśnie mają być muzykalne gdyż dużo czasu spędzam pracując przy komputerze w domu i lubie się przy tym podelektować muzyką. Więc nie może mnie męczyć po 2 godzinach.

W każdym razie fajnie byłoby gdyby miały tak krystaliczną górę jak Bosshifi B8 (wiem, że to wielokrotnie tańsze nonamy ale to wyjątek od reguły co Perul pewnie potwierdzi ;) ) Mogłyby też mieć ciut więcej basu niż na moim Aune T1. Przykładowo dt 990 pro miały basu stanowczo zbyt wiele i przysłaniał on resztę pasma, strasznie mnie to wkurzało co musiałem korygować equalizerem w Windowsie, żebym mógł ich normalnie słuchać.

 

Dwa Icony HDP widzę na OLXie za 1200zł każdy.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Soundman1200 said:

Takie cuda ,to tylko już na T1 ....Amirony to trzeba polubić jakie są albo wybrać inne i już.

No ale chyba usłysze jakąś różnicę pomiędzy Aune T1 a innym DAC/Ampem np tym Nuforce HDP, jeśli nie to jaki miałoby sens kupowanie jednego czy drugiego?

 

Ja nie mówie, że mi się nie podoba moje obecne zestawienie, jest bardzo fajnie, lepiej niż było, tyle, że zastanawiam się czy zmiana DAC/Ampa może to jeszcze polepszyć w stronę, która mnie interesuje ;)

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam są bardzo dobre Rafacio i niemal tak dobre jak K701...he,he.

Słuchane na Questylle CMA600i po balansie było całkiem ok.... dopiero.

Ale porównując z takimi K701, rzeczywiście nie warto dopłacać, K701 czystsze i równiejsze w przekazie...zadowolą się kartą dobrą z pc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Rafacio said:

Amirony to wyjątkowo słabe słuchawki bez życia, bez energii, takie nijakie. Zmień słuchawki.

Chyba trochę tu przesadzacie, mi się całkiem podobają i na pewno grają dużo lepiej od dt990...

W każdym razie przed zakupem zastanawiałem się jeszcze nad Fischer Audio FA-011 10th Anniversary Edition.

Któreś musiałem wybrać bo żadnych nie mam okazji nigdzie posłuchać przed zakupem. Ale nic straconego, mogę zwrócić jedne kupić drugie, tylko taka żąglerka kupując w ciemno to trochę lipa ;)

W każdym razie oceniacie przykładowo Nuforce Icon HDP na wzmacniacz lepszej klasy niż Aune T1?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, retter said:

Słuchałem krótko Amironów, to taka droga na vintydzowy sound w nowym produkcie, nie jest efektowny a chyba tego szukasz skoro chcesz więcej sopranów i basu.

Ciut więcej, basy mogły by nawet zostac na tym poziomie co są. Wyższa średnica i tony wysokie mogły by być ciut bardziej słyszalne i wyraziste. Mam wrażenie, że to mój Aune T1 trochę nakłada kocyk na te rejony, bo z recenzji przykłądodo dt990 wynikało, że mają ostrą górę a ja tego wcale pod tym wzmacniaczu nie słyszę. Klarowną i wyraźną górę to mają właśnie Bosshifi B8, aż za ;)

Dla tego zastanawiam się czy zmiana Dac/Ampa by tutaj mogła pomóc. Bo nie chodzi o mocną zmianę, tylko zaakcentowanie gdyż w tych Amironach jest już prawie dobrze w obecnym moim zestawieniu.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak da się hybryda lub same srebro powinno zakcętować skraje pasma. Ew wymiana padów na skórkę BW ma sheep skin ew dekoni może coś ostatecznie zostaje coś od samego Bayera, ale wygodą jak dla mnie spada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z kolegą Rafacio, Amiron-y są nijakie, tym bardziej w tym budżecie, ot.. dobre słuchawki i tyle. Zdecydowanie ciekawsze są DT1990pro, a dodatkowo dzisiaj się przekonałem, że DT990pro z padami neutralnymi od DT1990pro, to jedne z najlepszych dynamików w swojej cenie.

 

Icon HDP nie parowałbym z Amiron-ami, w ogóle ten HDP, to nic specjalnego, jak chcesz ożywić Amiron-y i jakiekolwiek inne tego wymagające, to najtaniej wyjdzie używka Cain HA-3, lub jego nieco spokojniejszy i przenośny odpowiednik, czyli Chord Mojo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, neonlight said:

No nie tak do końca <_<.

Wystarczy jak basu po prostu nie ubędzie. Nie jest on dla mnie najważniejszy. A Aune S16 nie byłby tu lepszy od X1S?

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... to śmiało X1s można brać. S16 klasowo na pewno lepszy od X1s, który według mnie, nie jest niczym specjalnym, jasny chudzielec, do ciemnych słuchawek jak znalazł, w Twoim przypadku też powinien się sprawdzić ;).

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, neonlight said:

Aaa... to śmiało X1s można brać. S16 klasowo na pewno lepszy od X1s, który według mnie też nie jest niczym specjalnym, jasny chudzielec, do ciemnych słuchawek jak znalazł ;).

Jak rozumiem S16 generowałby rowniez  zauważalnie lepszą scenę i holografię od Aune t1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by tak zapytać, czy warto płacić pół bańki za s-klase, skoro c-klasa już za 150kzł. Też jest gwiazda na masce, ale czy reszta też jest na tym samym poziomie ;)?!

 

Jednak Soundman ma rację, skoro X1s załatwi sprawę przygaszonej góry w Amiron-ach, to warto go wypróbować.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności