Skocz do zawartości

Pierwsze stereo, 25 m2 , do 1500 zł, FLACi z laptopa, DAC?


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Oskar2905 napisał:

A ja myślę że ty jesteś za mało osłuchany :) . To że kolumny brzmią lepiej od słuchawek to żadna niespodzianka. Miałem wysoki model tej yamahy dosyć słuchałem też najwyższego modelu wzmaka yamahy współczesnego i był straszny. 

Okeeeej :P. Którego, najwyższego modelu wzmaka Yamahy słuchałeś, jeśli to nie tajemnica ;)?

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi powiedzieć, że wzmak za ok. 20kzł gra "strasznie"? Czyli mam rozumieć, że grał "strasznie", jak na swoją cenę, czy ogólnie, porównując do sprzętów Vintage?

Proszę Cię, przybliż ową "straszność", jeżeli oczywiście nie sprawi Ci to kłopotu, dzięki ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grał strasznie w rozumieniu ogólnym :P .  Bardzo ostry i nie przyjemny dźwięk, sybilanty, słychać dużo nieprzyjemnej 3-ciej harmonicznej, barwa głosu oczywiście też jakaś taka (dla mnie) nienaturalna. Podobnie też od dłuższego czasu (czyli od początku/połowy lat '90) grają wzmacniacze denona. Sucho, nieprzyjemnie. Słuchałem tej yamahy z ns-5000. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta Yamaha gra świetnie. Denony grają zupełnie niepodobnie do Yamahy ogólnie rzecz biorąc. 

H/K przeważnie bułowato. Poza tym może kiedyś skumasz, że nie każdemu przypadnie do gustu takie brzmienie jak tobie. Jeden taki kolega (notabene fajny koleś na żywo) też ma taki problem. Majeczka chciałaby by grało dobrze. Co jednak znaczy dla niej dobrze?

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, Oskar2905 napisał:

Grał strasznie w rozumieniu ogólnym :P .  Bardzo ostry i nie przyjemny dźwięk, sybilanty, słychać dużo nieprzyjemnej 3-ciej harmonicznej, barwa głosu oczywiście też jakaś taka (dla mnie) nienaturalna. Podobnie też od dłuższego czasu (czyli od początku/połowy lat '90) grają wzmacniacze denona. Sucho, nieprzyjemnie. Słuchałem tej yamahy z ns-5000. 

A skąd pewność, że te kolumny nie były sprawcą takiego stanu rzeczy? Podpinałeś jakieś inne pod ten najwyższy wzmak Yamahy?

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd pewność że z innym wzmacniaczem nie było aż tak ostro :) .

Tak bronisz tej Yamahy kiedy to nie ma najmniejszego sensu. Jak poczytasz chociażby tak nie lubiane tutaj forum AS to przeczytasz że wzmaki Yamahy po pierwszych ax (ax-500, 700, 900 itd.) to delikatnie pisząc słabe sprzęty. Tak samo z denonami do serii pma-...20 było ok. Później zrobili z tego suche granie jak yamahy dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem pobieżnie temat i może na coś przyda się wiedzą którą zdobyłem dzięki Oskarowi :P .
Dlaczego nie wylądowały tutaj telefunken tl700? Może za słabe do 25 m^2? Gość może sprzedać za 400 zł z wysyłką lub ~420  na allegro.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy dźwięk yamahy to to Vka z tym że kiedyś wiele klocków miało barwę, dziś to plastik aż boli.

Kiedyś wędliny miały smak nawet kiełbasa a dziś kupisz szynkę i jest dobrze jak jedzie tylko mielonką, a źle jak jedzie opakowaniem saletrą i ogólnie chemią a nie mięsem.

 

Naturalnie można kupić wyjątki, tak jak to że wielu ludzi nie czuje smaku i zjedzą wszystko analogicznie słuchają badziewia z kiosku za 10zł.

 

Nie rozumiem po co się spinacie i tak każdy wcześniej czy później przejdzie przez tonalnie różne brzmienia, ale większość i tak kończy albo głucha jak pień :D  albo jako emeryci na naturalności z szerokopasmowca który nie ma dołu i góry czyli to co z wiekiem coraz mniej słyszymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Oskar2905 napisał:

Stąd pewność że z innym wzmacniaczem nie było aż tak ostro :) .

Tak bronisz tej Yamahy kiedy to nie ma najmniejszego sensu. Jak poczytasz chociażby tak nie lubiane tutaj forum AS to przeczytasz że wzmaki Yamahy po pierwszych ax (ax-500, 700, 900 itd.) to delikatnie pisząc słabe sprzęty. Tak samo z denonami do serii pma-...20 było ok. Później zrobili z tego suche granie jak yamahy dzisiaj.

Ja nie bronię Yamahy, tylko nie mieszam dobrego sprzętu z błotem i nie ustawiam na półce, obok sprzętu klasy Medion w Tesco, co dokładnie Ty cały czas robisz ;). Skoro ten wzmacniacz grał tak sucho i nieprzyjemnie, to być może jest to trudny zawodnik, zestrojony pod gęsto i ciemno grające kolumny, to samo mamy w sprzęcie słuchawkowym, jedne z jednym grają dobrze, a z innym już nie, proste. Poza tym, skoro Tobie nie pasuje suche granie, to dlaczego innemu ma nie pasować? Czy każdy musi lubić nasycone brzmienie? Nie.

 

Polecasz według Ciebie sprzęty wybitne, dla osób nieosłuchanych w temacie, którym (daję głowę), że takie Yamahy też by się spodobały, bo jakiś poziom trzymają. To nie tania marketówka, tylko niegdyś wzmaki za grubą kasę, z czasów, kiedy jeszcze nie montowano plastikowych gałek i frontów, jak to mam miejsce dzisiaj ;). I nie, nie czepiam się Ciebie, próbuję tylko uzmysłowić, że zbyt radykalnie podchodzisz do tematu,  podobnie ma to miejsce na forum AS, gdzie słuchają kabli zasilających i bezpieczników pokrytych złotem :D.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ile można dać max za takie głośniczki? Mam okazję tanio + kenłudzika dziadka prawie w gratisie (KR-A4060). To pewnie nie szczyt techniki ale może na przeczekanie, za grosze, być może warto a w międzyczasie może dozbieram i tak ze dwa i pół koła będzie na sprzęcior :D A przy okazji się trochę pobawię profesjonalnym audio :woot:

https://www.avito.ru/sankt-peterburg/audio_i_video/celestion_impact_30_akustika_england_769693415

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 stron  pisania i pisania, a kupujący dalej jest w..... pkt wyjścia.  Żeby wiedzieć co się chce to najpierw trzeba posłuchać. Wrzucając linki nic się nie usłyszy oprócz napisanej odpowiedzi. Wiadomo że kupujący chciał by sam kupić sprzęt i być bohaterem we własnym domu, ale trzeba wiedzieć co.  Najlepiej zacząć od sprzętu za mała kwotę jak już chce się samemu jak się wtopi nie będzie dużej szkody.. Tylko wtedy należy mieć pretensję do sobie samego.

A mnie to zastanawia jedno

niektórzy przesiadają się z Hegla 160 na taki badziew jak accuphase 303 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności