Skocz do zawartości

Pierwsze stereo, 25 m2 , do 1500 zł, FLACi z laptopa, DAC?


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Oskar2905 napisał:

Ten wzmacniacz nie jest tyle wart. Tak jak nad 3020...budżetówka na którą jest hype. 

 

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-quadral-quintas-qlx-202-sprzedam-lub-zamienie-CID99-IDtiYXH.html#925f06f340;promoted

 

https://www.olx.pl/oferta/quadral-allsonic-sl-202-ii-potezne-kolumny-200-wat-wybor-4-lub-8-ohm-CID99-IDn3RdQ.html#925f06f340

 

Ludzie piszą, że to dobra firma. Prawda to?

Edytowane przez Majeczka98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Panowie. Naprawdę uważacie, że wrzucanie dziesiątków linków do ogłoszeń z olx czy allegro cokolwiek wnosi do tematu? Naprawdę słyszeliście te dziesiątki czy już setki wintydżowych sprzętów żeby je polecać czy nie? Nie sądzę. Lecicie po ogłoszeniach i polecacie bo coś jest stare. A, że sprzęt nie ma włącznika czy pokrętła to nic. Ważne, że stare. spasujcie bo robicie krzywdę ludziom nie obeznanym wcale w temacie. Wasza twórczość jest już naprawdę żenująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio

aktualnie posiadam 

z CCCP, NRD, USA, RFN i Japan starocia czy jak wolisz rzęchy :D.

Z jednym się z Tobą zgodzę link nie zastąpi własnych uszu, jak też  z tym że nie ma jednej drogi jeśli chodzi o hi-fi.

Tylko należy wziąć pod uwagę też to że te  starocia-klocki też kiedyś były w rankingach wysoko i byly nowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem AKAI z lat 70 i grało super. Nieważne jaki model. Dziś jako wzmaka mam tylko nieco młodszego Kenwooda, ale rzucanie komuś szukającego taniego obecnie i dobrze grającego sprzetu sprzed lat dziesiątków linków do niczego nie prowadzi. Jak się znasz to poleć ze dwie trzy pozycje i styka. I niech to będzie sprzęt kompletny bo czasem polecacie takie parchy bez np. pokręteł, że aż oczy bolą.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Hmm. Panowie. Naprawdę uważacie, że wrzucanie dziesiątków linków do ogłoszeń z olx czy allegro cokolwiek wnosi do tematu? Naprawdę słyszeliście te dziesiątki czy już setki wintydżowych sprzętów żeby je polecać czy nie? Nie sądzę. Lecicie po ogłoszeniach i polecacie bo coś jest stare. A, że sprzęt nie ma włącznika czy pokrętła to nic. Ważne, że stare. spasujcie bo robicie krzywdę ludziom nie obeznanym wcale w temacie. Wasza twórczość jest już naprawdę żenująca.

 

Krzywdę ludziom nie obeznanym to robi ten plastikowy NOWY rupieć który już jest stary jak jest sprzedawany, on już w tym czasie zaczyna się psuć a gwarancja to tylko taka iluzja ze coś będzie działało bez poniesienia kosztów. Bo gdy gw. się skończy, koszty się odezwą z taką siłą że jedyne sensowne rozwiązanie to utylizacja bo naprawa będzie NIE OPŁACALNA.

 

Chłopaki robią jeden błąd wysyłają maaase ofert co większości nowym osobom więcej miesza niż pomaga, ale ma być tanio blisko i dobrze to trzeba duuuużo przesiać tego co masz na rynku. Pomagają za free ale tez mają swoje prywatne życie, zainteresowany powinien się DOCZYTAĆ co kupuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Majeczka98 napisał:

firma dobra ale nie te kolumny.

17 godzin temu, amrowek napisał:

ty się lepiej amrowek za quadrale nie zabieraj :P . Poleciłeś same modele na piance. 

16 godzin temu, Rafacio napisał:

Jak się znasz to poleć ze dwie trzy pozycje i styka. I niech to będzie sprzęt kompletny bo czasem polecacie takie parchy bez np. pokręteł, że aż oczy bolą.

Nie da się tak żeby polecić ze dwie czy trzy pozycje. Każdy ma oczy i może sobie ocenić w jakim to jest stanie, nie każdy jest ślepy. 

 

"Wasza twórczość jest już naprawdę żenująca."

Sam jesteś żenujący. Nie znasz się, a wcinasz się w każdy temat ze starszymi sprzętami. Jak nie masz nic mądrego do napisania to się po prostu nie udzielaj bo zaśmiecasz po prostu temat.

13 godzin temu, retter napisał:

Chłopaki robią jeden błąd wysyłają maaase ofert co większości nowym osobom więcej miesza niż pomaga, ale ma być tanio blisko i dobrze to trzeba duuuużo przesiać tego co masz na rynku. Pomagają za free ale tez mają swoje prywatne życie, zainteresowany powinien się DOCZYTAĆ co kupuje.

 

no i tu by można zakończyć ten temat w zasadzie.

3 godziny temu, Majeczka98 napisał:

Koledzy takie pytanie - czy do mojego pokoju wystraszą np Tannoy 2?

tannoye m2 (bo chyba o takie się pytasz, nie ma czegoś takiego jak tannoy 2) to śmietnik i paździerz. Czemu nie szukasz zgodnie z tym co pisałem wcześniej tylko na upartego wstawiasz małe podłgówki albo podstawkowe? Woofer minimalnie 20cm a najlepiej 25cm. Mniejszego nie :) . 

 

Czemu nie kupisz czegoś co linkowaliśmy wcześniej? Nie ma sensu na siłę wstawiać dziesiątek albo setek ogłoszeń. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Oskar2905 napisał:

firma dobra ale nie te kolumny.

ty się lepiej amrowek za quadrale nie zabieraj :P . Poleciłeś same modele na piance. 

Nie da się tak żeby polecić ze dwie czy trzy pozycje. Każdy ma oczy i może sobie ocenić w jakim to jest stanie, nie każdy jest ślepy. 

 

"Wasza twórczość jest już naprawdę żenująca."

Sam jesteś żenujący. Nie znasz się, a wcinasz się w każdy temat ze starszymi sprzętami. Jak nie masz nic mądrego do napisania to się po prostu nie udzielaj bo zaśmiecasz po prostu temat.

no i tu by można zakończyć ten temat w zasadzie.

tannoye m2 (bo chyba o takie się pytasz, nie ma czegoś takiego jak tannoy 2) to śmietnik i paździerz. Czemu nie szukasz zgodnie z tym co pisałem wcześniej tylko na upartego wstawiasz małe podłgówki albo podstawkowe? Woofer minimalnie 20cm a najlepiej 25cm. Mniejszego nie :) . 

 

Czemu nie kupisz czegoś co linkowaliśmy wcześniej? Nie ma sensu na siłę wstawiać dziesiątek albo setek ogłoszeń. 

 

Ostatnie pytanie o kolumny

A te? M3?

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-tannoy-mercury-m3-CID99-IDsSqYH.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo. To M2 tylko że zamiast podstawki mają dołożona z dołu obudowę. W środku i tak jest przegroda ograniczająca litraż w środku więc i tak wyjdzie na jedno i to samo. Czy te tannoye mają woofer 20-25cm? Raczej nie :P .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Oskar2905 napisał:

To samo. To M2 tylko że zamiast podstawki mają dołożona z dołu obudowę. W środku i tak jest przegroda ograniczająca litraż w środku więc i tak wyjdzie na jedno i to samo. Czy te tannoye mają woofer 20-25cm? Raczej nie :P .

To teraz pilne pytanko bo muszę szybko reagować :)

 

NAD 304, mogę mieć poniżej 400, warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Oskar2905 napisał:

Nie jest zły. Zależy ile kosztuje.

Telefunken ca10?

Z radiem 500

A to coś warte?

https://www.olx.pl/oferta/wieza-stereo-gramofon-tuner-kasety-wzmacniacz-telefunken-japonia-CID99-IDiF7oR.html

 

A to Grundig chyba, czy się mylę?

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-sanyo-sa-300-CID99-IDtgFhx.html

 

Z tymi starszymi sprzętami to kurka wódka... brak pilota trochę boli : / 

Jest szansa na coś fajnego z pilotem?

Edytowane przez Majeczka98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie poleciłbym jedną z pierwszych wersji dzielonego Pianocrafta i do tego dobrał kolumny. Do 25m jak znalazł. Zaraz zostanę zakrzyczany, ale co mi tam. Tu przykład: https://www.olx.pl/oferta/yamaha-pianocraft-rx-e810-dvd-e810-amplituner-dvd-wysoki-model-CID99-IDqj263.html#1363484e92. Niestety akurat brak pilota, ale można go zapewne dokupic. Nawet widzę, że na olx za 92-99 zł jest. To są całkiem niegłupie amplitunery stereo. 

P.S. Właśnie wróciłem do pytania na początku wątku i widzę, że odtwarzacz nie jest potrzebny

 

Edytowane przez Rafacio
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał:

Spokojnie poleciłbym jedną z pierwszych wersji dzielonego Pianocrafta i do tego dobrał kolumny. Do 25m jak znalazł. Zaraz zostanę zakrzyczany, ale co mi tam. Tu przykład: https://www.olx.pl/oferta/yamaha-pianocraft-rx-e810-dvd-e810-amplituner-dvd-wysoki-model-CID99-IDqj263.html#1363484e92. Niestety akurat brak pilota, ale można go zapewne dokupic. Nawet widzę, że na olx za 92-99 zł jest. To są całkiem niegłupie amplitunery stereo. 

P.S. Właśnie wróciłem do pytania na początku wątku i widzę, że odtwarzacz nie jest potrzebny

 

Nie osmieszaj się. Do 25m2 pianocrafta? Naprawdę nie mąć już w głowie niepotrzebnie. 

Za ponad 600zl masz wypasiony wzmacniacz. 

1 godzinę temu, Majeczka98 napisał:

Jest szansa na coś fajnego z pilotem?

Nie. Rusz tyłek z siedzenia ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Oskar2905 napisał:

Nie. Rusz tyłek z siedzenia ;) .

A Dual CV 441 RC ? Tylko trzeba poszukać i poczekać. Można też dorwać np Audiolaba 8000S w okolicach 1000 pln made in england - włączyć trzeba ręcznie ale głośność z pilota.

Edytowane przez superbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w ogóle co ty polecasz? Yamaha to obecnie jedne z najbardziej kaleczacych dźwięk wzmacniaczy. Jeszcze jakbyś jakiegoś h/k polecał to ok bym zrozumiał bo to mniejsze zło, ale nie ten paździerz. Miałem taki wysoki model Ampli do kina Yamahy i tego się słuchać nie da. Inne Ampli i wzmacniacze Yamahy grają podobnie. Zresztą już od dawna prezentują taki dźwięk (ponad 20 lat będzie jakoś już).

Godzinę temu, superbart napisał:

A Dual CV 441 RC ? Tylko trzeba poszukać i poczekać. Można też dorwać np Audiolaba 8000S w okolicach 1000 pln made in england - włączyć trzeba ręcznie ale głośność z pilota.

Taki audiolab byłby fajny nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar, parę lat temu słuchałem B&W CM7 podłączone pod ampli Yamaha avr-2700, i nie wiem, jakim cudem, ale zagrało to na prawdę przyzwoicie, serio :). Myślę, że masz za duże uprzedzenie do nowych sprzętów i za bardzo generalizujesz/wrzucasz do jednego worka. W/w zestawienie grało co najmniej tak precyzyjnie, neutralnie i dynamicznie, jak niejedne słuchawki z wyższej półki, a scena i otwartość dźwięku, była po prostu bezbłędna :)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, neonlight napisał:

Myślę, że masz za duże uprzedzenie do nowych sprzętów i za bardzo generalizujesz/wrzucasz do jednego worka.

A ja myślę że ty jesteś za mało osłuchany :) . To że kolumny brzmią lepiej od słuchawek to żadna niespodzianka. Miałem wysoki model tej yamahy dosyć słuchałem też najwyższego modelu wzmaka yamahy współczesnego i był straszny. Te b&w to też nic specjalnego. Mają potężną dziurę w paśmie.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności