Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pierwsze stereo, 25 m2 , do 1500 zł, FLACi z laptopa, DAC?


Rekomendowane odpowiedzi

Okej tak czy siak już mnie ktoś uprzedził :)

Tak swoją drogą to 600 to chyba była dobra okazja jak za te kolumny z tego co czytałam...? Trochę mnie zainteresowały te kolumny i wszyscy piszą że gra to dobrze z Nad i Arcam Alpha. Czemu one są takie drogie? Arcam to podobno dobry wzmak. Czy są jakieś inne, innych marek, które zagrają porównywalnie i podobnie do takiej Alpha 6/7 a za mniejsze pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2018 o 22:01, Oskar2905 napisał:

Ja nic nie myślę bo nie słuchałem ale na twoim miejscu szukałbym czegoś z jedwabną kopułką jak aluminium dla ciebie jest za ostre.

 

A jakieś sprawdzone przykłady, takich podłogówek, powiedzmy w granicach 1000 zł +/- 200 zł? Wcześniej polecaliście w innych budżetach. Chodzi o to, żeby mnie trochę naprowadzić na odpowiednie tropy, później będę czytała i szukała sama. Na wzmaka jakieś pincet +/-. 

Przypomnę - 25 m2, wzmaka jeszcze niet. Nie lubię napastliwych wysokich i ogólnie, takiego brzęczącego dźwięku, ostrego i suchego, analitycznego. Lubię ciepłe granie, takie bardziej zaokrąglone ale muzykalne ale w miarę detaliczne, w kierunku analogowego. Do tego musi być bas, może być miękki, możliwie nie ciągnący się, żebym np. dobrze słyszała bas Marcusa Millera, żeby było słychać stopę w perce itp. Przy tym wszystkim powinna być jakaś dynamika a nie dźwięk lejący się z głośników.  Ogólnie - wolę jak jest więcej dołu i średnich a mniej piszczącej góry. 80% słuchania to będzie słuchanie raczej na 1/4 gwizdka, tak bardziej w tle, jakiś dżezik do książki czy do pracy przy kompie, radio :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, amrowek napisał:

Priorytety te same ale zdałam sobie sprawę, że raczej nie zmieszczę takich kolubryn, z wielkimi basowcami u siebie. Kolumny mam przed sobą ok 3m w linii prostej, ich rozstaw to tez ok 3m (pokój 6x4, kolumny na dłuższej ścianie). Chyba najlepiej pasowałby takie podlogówki w stylu tych Dali, ok 1m+ wysokości z BR, chociaż pewnie duży bas by brzmiał lepiej. I teraz jestem trochę w kropce. Te MQ Quarty nie były takie złe ale miały za mało basu i wydaje mi się, ze były za niskie bo jak siadałam na glebie to jakby bas był lepszy (może to jednak akustyka). Po przejściu na Pionka 676 było lepiej z basem ale cały czas nie to.

 

Priorytety poniżej, raz jeszcze. Na wzmaka i kolumny mam teraz ok 1,5K.

Przypomnę - 25 m2 (6x4) kolumny na dłuższej, wzmaka jeszcze niet. Nie lubię napastliwych wysokich i ogólnie, takiego brzęczącego dźwięku, ostrego i suchego, analitycznego. Lubię ciepłe granie, takie bardziej zaokrąglone ale muzykalne ale w miarę detaliczne, w kierunku analogowego. Do tego musi być bas, może być miękki, możliwie nie ciągnący się, żebym np. dobrze słyszała bas Marcusa Millera, żeby było słychać stopę w perce itp. Przy tym wszystkim powinna być jakaś dynamika a nie dźwięk lejący się z głośników.  Ogólnie - wolę jak jest więcej dołu i średnich a mniej piszczącej góry. 80% słuchania to będzie słuchanie raczej na 1/4 gwizdka, tak bardziej w tle, jakiś dżezik do książki czy do pracy przy kompie, radio

 

Coś w tym stylu?

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-dynaudio-audience-62-CID99-IDwaMeJ.html#1d3ed15b4b

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oskar2905 napisał:

Taki duży pokój, kolumny z małym basowcem i mocny bas przy cichym słuchaniu...jakoś tego nie widzę. 

A BR w takich kolumnach typu Dali tego nie poprawi? No wiem, że z większym basowcem by było lepiej ale już te Quatry mi się ledwo mieściły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności