Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pierwsze stereo, 25 m2 , do 1500 zł, FLACi z laptopa, DAC?


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Marantz brzmią cieplej ale nie wiem czy będzie więcej basu a o grundigow to na necie jest.

 

No tak, czytałam o tych Grundigach ale piszą, że ciepło, że sporo basu ale pytanie czy więcej niż niż w JVC bo o nim to nic nie ma :( Poza oczywiście tutaj Waszymi opiniami -  ten JVC to tabularaza normalnie a nie ma nic w okolicy od dłuższego czasu, że pożyczyć czy wypożyczyć, podpiąć i porównać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hejka. No więc tak, JVC poszedł, przyszedł Pionier a 676, 600W ?. Jest w końcu fajny bas i nie ma krzyku na górze. Gdzieś poczytałam, że to mogła być wina za małego zapasu prądu tego JVC. Na razie leci Jopek i jest miodzio :)

No i jest w końcu basik przy niezbyt głośnym słuchaniu.

Edytowane przez Majeczka98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, amrowek napisał:

w jvc też jest no ale .....

Nie tyle i tak nie schodzi, i nie przy cichym słuchaniu. JVC był trochę za jasny do tych Quartów, trochę krzyczało. Co nie zmienia faktu, że to fajny wzmak, muzykalny. No i łatwiej przyszło wzmaka zmienić niż te kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
14 godzin temu, Majeczka98 napisał:

Było pod ręką, w dobrej cenie :)

Przy okazji, czy z DACa SMSL Sanskrit 6 będę miała lepszą jakość, niż z mojego Denona dcd 820?

 


Tak. Jakiego playera planujesz używać po stronie komputera?

SMSL jest IMO świetny za tą kasę, teraz gra u mnie VMV D1 - jest doskonale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2018 o 22:18, Swordfish_ napisał:


Tak. Jakiego playera planujesz używać po stronie komputera?

SMSL jest IMO świetny za tą kasę, teraz gra u mnie VMV D1 - jest doskonale :)

Foobar pewnie. Jest coś lepszego?

Wiecie może przy okazji czy była jakas6 różnica między dwiema wersjami Sanskrit'a (Sanskrit i Sanskrit 6th.). W pierwszym był jakiś wolfson 8805, w 6th 8740 chyba. Ten pierwszy mogę mieć za trzy stówy. Czy ten nowszy to lepsza jakość by była?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
2 minuty temu, Majeczka98 napisał:

Foobar pewnie. Jest coś lepszego?

Wiecie może przy okazji czy była jakas6 różnica między dwiema wersjami Sanskrit'a (Sanskrit i Sanskrit 6th.). W pierwszym był jakiś wolfson 8805, w 6th 8740 chyba. Ten pierwszy mogę mieć za trzy stówy. Czy ten nowszy to lepsza jakość by była?

 

 

Odnośnie Sanskrit'a się nie wypowiem, natomiast WM8805 to przecież odbiornik S/PDIF a WM8740 do DAC, więc trochę tutaj porównujemy jabłka do bananów. A jak mniemam, jeżeli mowa już o podłączaniu do komputera - to chyba chcesz używać do tego USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Swordfish_ napisał:

 

Odnośnie Sanskrit'a się nie wypowiem, natomiast WM8805 to przecież odbiornik S/PDIF a WM8740 do DAC, więc trochę tutaj porównujemy jabłka do bananów. A jak mniemam, jeżeli mowa już o podłączaniu do komputera - to chyba chcesz używać do tego USB?

Tak USB ale też po coaxial z CD-ka i optyk TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 12.09.2018 o 21:15, Oskar2905 napisał:

Akurat ten pioneer to jest zmulony. Widocznie te kolumny są tak jasne i potrzebują takiego wzmacniacza albo ty masz spaczony słuch po superluxach :D . 

Pionek poszedł :)

Mam szybkie pytanie - czy zamiast tych MB Quart 610s nie lepsze byłyby Dali 450 (mam okazję w okolicach 6 stów kupić)? Gdzieś wyczytałam, ze na kolumny "zamknięte" trzeba sporo więcej kasy, żeby miało to sens (jakość basu chyba głównie). Generalnie mam kupca na Quarty (bo jednak bas tam  jest taki sobie i blaszane kopułki nieco klują) i można powiedzieć zaczynam od początku. Ale już z jakimś bagażem :D 

JVC - ciekawy, muzykalny, szczegółowy. Quarty takie sobie. Pioneer rzeczywiście trochę przymulony.

Na piec ma powiedzmy teraz 5-7 stówek na kolumny 800-1000. Tak ok +/- 1500 na wsio. Pewnie optymalnie będzie 500/1000.

Słuchałam Soniaka ES z tymi Quartami i nawet nieźle. Czy taki powiedzmy 550ES zagra fajnie z tymi Dali 450? Mogę też teraz pomyśleć o Maratzach bo ograniczały mnie 4 omowe kolumny a większość z nich to ósemki.

Cały czas chodzi, żeby można było z przyjemności posłuchać, przy niezbyt głośnym ustawieniu i żeby bas był wyraźnie zauważalny ale nie dudnił (tak było wydaje mi się w ES-ie, w każdym razie w porównaniu z Pionkiem - taki bardziej wyraźny, nie ciągnący). Brzmienie ciepłe, nie męcząca góra ale w miarę szczegółowo. Na źródło już się zdecydowałam - SMSL Sanskrit 6 (z laptopa i CD). 

Co Wy na to? :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, Oskar2905 napisał:

Podstawowe pytanie. Miałaś kolumny z alu wysokotonowym i ci nie pasowało a teraz chcesz dali które też mają alu na górze?

 

A, to nie wiedziałam, że tez to mają. Ale piszą, że raczej ciepłe i miekkie są :)

A to jest warte zachodu za 250? DUAL CV-1260. Byłoby więcej na głośniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz

https://www.olx.pl/oferta/grundig-box-2500-super-hi-fi-kolumny-CID99-IDx3AFa.html#b8700b9ac0;promoted

:D

 

tylko pytanie czy basssss  jest głównym wyznacznikiem   jeśli chodzi o sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, amrowek napisał:

zawsze możesz

https://www.olx.pl/oferta/grundig-box-2500-super-hi-fi-kolumny-CID99-IDx3AFa.html#b8700b9ac0;promoted

:D

 

tylko pytanie czy basssss  jest głównym wyznacznikiem   jeśli chodzi o sprzęt?

Albo cus takiego :)

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/grundig-super-hifi-aktiv-box-40-professional/957995282-172-3234?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android

Wzmaka nie trzeba :D

5 godzin temu, Oskar2905 napisał:

A na co byś chciała czekać? Przeszukaj olx'a zgodnie z opiniami które sa na necie i tym co jest w temacie i znajdź coś.

Szukam cały czas ale nic ciekawego nie ma w okolicy a nie mam jak teraz jeździć, chyba, że w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności