Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pierwsze stereo, 25 m2 , do 1500 zł, FLACi z laptopa, DAC?


Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, amrowek napisał:

Jvc jest ciepły , dynamiczny i ma jasną górę. Ale są ampli które są jeszcze cieplejsze z mniej jasną górą, ale nie  mniej szczegółową,

 Tak Akai ma więcej basu  jest cieplejszy  i mniej dynamiczny. jest fajny do rocka   i nie tylko to była odp akai na luxmna serii L

 

Cytat

 

Coś poza tym Akai, w tych parametrach bo go raczej ciężko dostać? Czytałam o Marantz PM68, że fajny.

Nie, żeby ten JVC słabo grał bo fajnie ale... No właśnie, chyba się zaczęło :D

Edytowane przez Majeczka98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł więc pilot do Denona, zmieniłam z -20db na 00. Odnoszę wrażenie że dźwięk się polepszył i basu przybyło. Zauważyłam też coś takiego, że bas jest lepszy i bardziej słyszalny jak słucham głośniej, tak od godziny 11 na potku. Tylko ja najczęściej słucham tak w okolicach godziny 9/10, wtedy raczej muszę loudness wrzucić lub dodać dwie kreski basu na wzmacniaczu. Czy to jest taka specyfika mocniejszych wzmacniaczy, że lepiej ich słuchać głośno? Może w moim przypadku pasowałoby coś o mniejszej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne. Właśnie po to wymyślono loudness. Żeby przy cichym słuchaniu grało to nie tylko średnica a również krańcami pasma. Tyczy się to szczególnie basu. Jak dobrze wiesz zapewne dźwięk wytwarza się poprzez poruszanie się powietrza przez fale, wytworzone przez źródło dźwięku, w danym pomieszczeniu. Im głośnik mniej się poruszy tym mniej basu wytworzy. Im mniej podasz na niego mocy tym gra ciszej i mniej się porusza i koło się zamyka. 

Znaczenie ma również charakterystyka naszego słuchu. W skrócie pisząc. Moim zdaniem włączanie loudnessu przy cichym graniu to nic złego bo do tego jest stworzona ta funkcja :) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam informację że raczej zimno ;) . Co do mission to zapomnij ;) . Nie wiem gdzie ty wyczytałaś że brytyjskie brzmienie Ci będzie odpowiadać. Stereotypowe brytyjskie brzmienie to uwypuklona średnica ze słabszymi skrajami pasma...to raczej nie twój typ? Może to wina twojego pomieszczenia a nie sprzętu? Kolumny żeby zagrały to muszą mieć też warunki dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2018 o 08:55, amrowek napisał:

zachowaj kulturę wypowiedzi i miej szacunek dla innych forumowiczów

Mission serii M to bardzo porządnie wykonane kolumny. Obudowy są pancerne. Super jest ten papierowy, wklęsły średnio-niskotonowiec. Tylko ta kopułka trochę wszystko psuje. Ale to dobry sprzęt. M34 nie słyszałem akurat, ale w porównaniu do M31, 32, 33 ma ponoć sporo basu - czytając wątek myślę, że może to ci podpasować. W ogóle uważam, że papier to najlepszy materiał na membrany głośników. No i nie są aż tak stare jak te wszystkie duale itp. Większa szansa, że trochę pograją.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Duale i te inne starsze kolumny też pograją. O kolumny się nie ma co martwić. Jak już się o coś martwić to o cd albo wzmacniacz. Kolumny są długowieczne raczej.

Owszem. Sam oddałem ojcu 40 letnie Brauny w pełni sprawne. Ale te Mission nie są złe, a ten model ma całkiem sporo basu - Majeczce chyba to pasuje. Dla mnie M32i miał za dużo i zatykałem go, a nawet pokusiłem się o wypełnienie wełną i w miarę szczelne zamkniecie

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz słuchawki AKG to lubisz mało basu :P . Te mission są zestrojone na typowe walenie podbitym basem a nie na zejście (zresztą z tak małego głośnika zejście będzie i tak mizerne). Niestety autorka tematu jest...uparta :D . Pisałem już wiele razy żeby szukała czegoś z dużym głośnikiem basowym bo to większe pomieszczenie już i można sobie pozwolić na takiego 25cm basowca...ale chyba jednak nie chce takich kolumn :P

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Jak lubisz słuchawki AKG to lubisz mało basu :P . Te mission są zestrojone na typowe walenie podbitym basem a nie na zejście (zresztą z tak małego głośnika zejście będzie i tak mizerne). Niestety autorka tematu jest...uparta :D . Pisałem już wiele razy żeby szukała czegoś z dużym głośnikiem basowym bo to większe pomieszczenie już i można sobie pozwolić na takiego 25cm basowca...ale chyba jednak nie chce takich kolumn :P

Chcę!!! :) Tylko co będzie dobre z takim 25 centymetrowcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności