Skocz do zawartości

Pierwsze stereo, 25 m2 , do 1500 zł, FLACi z laptopa, DAC?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.05.2018 o 11:41, amrowek napisał:

A HQ PROLINK EXCLUSIVE nie byłby lepszy bo jest za 3 dychy nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
21 godzin temu, Oskar2905 napisał:

Napisz lepiej jak gra a nie jak wygląda ;) .

 

Ok. Przyjechało, podłączone i... jakoś mało basu z kolumn się wydobywa... :( Druty są chyba w miarę ok, podłączone chyba też dobrze...

Podłączyłam słuchawki prosto do wzmaka i w nich jest basu sporo więcej :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Ale głośnik basowy chodzi normalnie? 

 

Głośniki basowe chodzą normalnie. Dołożyłam dwa stopnie z regulatora basu na wzmaku i jest lepiej. Poza tym nie mam pilota do CD i na nim się pokazuje po włączeniu -20db, może to ma jakieś znaczenie?

Później spróbuję podłączyć kable pod drugi zestaw gniazd we wzmaku.

Kurcze a może ja się przyzwyczaiłam do tych słuchawek bo one mocno basowo grają, kiedyś koledze dałam to powiedział, że jest go bardzo dużo. 

Generalnie to ten bas jest ale jakby za mało dla mnie :)

Te kolumny dość sporo górą grają, o tym wzmaku w zasadzie zero info w necie jak gra więc może jakoś się nie zgrywają bo normalnie jak słuchawki podłączę do jest bas, nawet taki mięsisty. Czy może być tak, że inny dźwięk jest podawany na kolumny, inny na słuchawki? Hm...

53 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Ale głośnik basowy chodzi normalnie? 

 

Głośniki basowe chodzą normalnie. Dołożyłam dwa stopnie z regulatora basu na wzmaku i jest lepiej. Poza tym nie mam pilota do CD i na nim się pokazuje po włączeniu -20db, może to ma jakieś znaczenie?

Później spróbuję podłączyć kable pod drugi zestaw gniazd we wzmaku.

Kurcze a może ja się przyzwyczaiłam do tych słuchawek bo one mocno basowo grają, kiedyś koledze dałam to powiedział, że jest go bardzo dużo. 

Generalnie to ten bas jest ale jakby za mało dla mnie :)

Te kolumny dość sporo górą grają, o tym wzmaku w zasadzie zero info w necie jak gra więc może jakoś się nie zgrywają bo normalnie jak słuchawki podłączę do jest bas, nawet taki mięsisty. Czy może być tak, że inny dźwięk jest podawany na kolumny, inny na słuchawki? Hm...

 

Czy korzystanie z tego pokrętła bas jest czymś normalnym czy powinno grać dobrze bez żadnych podbić?

Musze powiedzieć, że z każdą minutą jest coraz lepiej, zaczęłam jakby ten bas słyszeć. I jest jedna rzecz, dźwięk nie leci z kolumn tylko jakby wszystko przede mną grało w różnych miejscach - tak jakby przestrzennie :) Mam na razie ustawione w trujące 3x3x3m (kolumny i ja), muszę przemeblowanie zrobić małe, żeby się oddalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Oskar2905 napisał:

Ogólnie to bas ze słuchawek i kolumn jest inny zupełnie. To że na CD się włącza -20db to znaczy że jest ściszony o tyle pewnie. Jak masz w CD dwie pary RCA to spróbuj włożyć w drugą parę.

Jedna para jest. A to korygowanie basu wzmakiem jest raczej rzeczą normalna czy powinno być ok bez żadnej korekcji?

Ale ogólnie jest bajka - wrzuciłam składankę "nie tylko po zmroku" i gęsia skórka :)

Edytowane przez Majeczka98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, amrowek napisał:

Zależy bo i  nie jeden to i loudness ma wcisnięty na stałe.. Wszystko zależy od połączenia CD  -wzmak -kolumny.

A czy ten JVC ax555 to w ogóle należy do wzmacniaczy basowych? Bo kolumny oblukałam i tam wsio chyba w pariadkie z głośnikami niskimi. 

Ogólnie to dźwięk jest bajka i zaczyna być słychać inne dźwięki, których chyba wcześniej nie było :) Może ja się po prostu za bardzo przyzwyczaiłam do tych słuchawkowych, mocnych basów? Ale kurcze, jak podłączę te słuchawki do wzmaka to jest więcej basu niż w kolumnach, może kwestia tych słuchawek, że za mocno dudnią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bo to słuchawki basowe "som" :P

i grają inaczej niż  kolumny. Było szukać jeszcze bardziej ciepło grających ale  czy warto?

 On jest na sankenach  a czy one takie basowe są hm wg mnie nie , ale ciepłe są. 

a tak w ogóle to jaki jest zestaw  CD? Kolumny?

hm leniwy jestem nie chce mi się szukać a upał jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nic :P oprócz przepływu prądu i różnic powstałych w wyniku ich produkcji  a co z a tym idzie i  dźwięku, 

 a tak w ogóle to więcej rzeczy ma wpływ we wzmacniaczu ale  jednym z nich sa m.in te popierdólki.

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, amrowek napisał:

a bo to słuchawki basowe "som" :P

i grają inaczej niż  kolumny. Było szukać jeszcze bardziej ciepło grających ale  czy warto?

 On jest na sankenach  a czy one takie basowe są hm wg mnie nie , ale ciepłe są. 

a tak w ogóle to jaki jest zestaw  CD? Kolumny?

hm leniwy jestem nie chce mi się szukać a upał jest.

 

Denon dcd 820 i MB Quart 810s. 

Te JVC to w końcu jakie są wzmaki, z tych cieplejszych czy nie? Bo te Quarty są dość jasne, na ile się znam :D i może jakiś cieplejszy, bardziej basowy wzmak albo może inne kolumny, z bardziej brytyjskiej szkoły? A może lepsze/inne źródełko co pomoże, może jaki DAC? :)

Ogólnie nie jest źle ale... no właśnie, już pojawia się to ale :)

 

Edytowane przez Majeczka98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Oskar2905 napisał:

Na moje to po prostu jesteś przyzwyczajona do basowych słuchawek łupiących basem i z zerową ilością góry. Co masz za słuchawki?

Klipsch image one - dorwałam kiedyś za 150 na olx, jak za te cenę graja dobrze wg mnie ale może rzeczywiście za mało góry i sporo basu. Może być też spowodowane tym, że gram na nich z Samsungiem Galaxy S1 na Wolfsonie (z wgranym voodoo sond), który tej jest taki cieplejszy/ciemniejszy. Jak podłączyłam je do iPoda było więcej góry jakby a one sa podobno dedykowany do grajków apla. 

Ale ogólnie jestem bardzo zadowolona, może z czasem jakiś lepszy CD albo DAC. Apropo, czytałam, że ten CD (DCD 820) nie jest jakiś wybitny ale można go jakoś stjuningować, warto się bawić czy wyjdzie cenowo na jedno jak kupię lepszy CD? Ostatnio czytałam, że Playstation1 gra świetnie a po tjuningu to już hajend za tysiące ojro :) Mogę toto kupić za parę groszy, warto się bawić?

Edytowane przez Majeczka98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności