Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pierwsze stereo, 25 m2 , do 1500 zł, FLACi z laptopa, DAC?


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Oskar2905 napisał:

Po pierwsze tylko głośniki z piankowym zawieszeniem trzeba regenerować i je zawsze odradzam. Po 2-gie właśnie takich porad potrzeba bo ktoś z budżetem 2500 ma  dwie opcje albo kupić nowy szrot który jest robiony na czas gwarancji i się rozwali zaraz, albo kupić starszy sprzęt dobrej klasy.

Ja nie mogę z tego argumentu, że wszystko się teraz psuje po dwóch latach. Mam plazme Panasonica już 7 rok, mała wieżę Denona, która gra fantastycznie jak na sprzęt do sypialni (rodzice mają druga już chyba ósmy rok) , małe radyjko w kuchni firmy krzak. Wszystko działa.

 

Bo kiedyś to firmy nie działały dla zysku :) Mhm. Teraz to księgowi... A kiedyś ich nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zdzichon napisał:

Bo kiedyś to firmy nie działały dla zysku :) Mhm. Teraz to księgowi... A kiedyś ich nie było?

Oczywiście że działały dla zysku tylko komponenty były innej jakości. Jak Ci działa to się ciesz, ja znam mnóstwo przypadków kiedy coś po 2 latach nie działało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zdzichon napisał:

Ja nie mogę z tego argumentu, że wszystko się teraz psuje po dwóch latach. Mam plazme Panasonica już 7 rok, mała wieżę Denona, która gra fantastycznie jak na sprzęt do sypialni (rodzice mają druga już chyba ósmy rok) , małe radyjko w kuchni firmy krzak. Wszystko działa.

 

Bo kiedyś to firmy nie działały dla zysku :) Mhm. Teraz to księgowi... A kiedyś ich nie było?

bo to duże uproszczenie było ,   no  ale ....

kiedyś   miałeś solidniej wykonany sprzęt .  nie oszczędzali tak na materiałach, mniej plastiku  poczynając od gałek a na panelach kończąc,  nie wspominając o scalakach których też było mniej niż ... bo dzisiaj to prawie same są 

Moje KD onkyo 607  ma więcej j miejsca w środku niż np takie onkyo tx2500  a jest mniejsze .

 

 

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co było stare i kiepskie, to nie przetrwało, proste, więc łatwo mówić "kiedyś to były lepsze", jak wszystkie trupy odsiane zostały.
Podobnie jak i z muzyką, co kiepskie, to zapomniane.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bachankas napisał:

Co było stare i kiepskie, to nie przetrwało, proste, więc łatwo mówić "kiedyś to były lepsze", jak wszystkie trupy odsiane zostały.
Podobnie jak i z muzyką, co kiepskie, to zapomniane.

No to tym bardziej powinniśmy kupować te starsze skoro trupy zostały odsiane ;) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bachankas napisał:

Ale nie demonizować nowego i nie uskuteczniać kultu "starsze lepsze" bezgranicznego.

nie tylko kwestia  za ile  i do ilu  aby był zachowany   dobry poziom  grania  przy nowym w porównaniu do starego

 

aha 

panowie kupcie nowy gramofon ( a nie wyrób gramofonopodobny typu "legendarny gramofon Pioneer" z Lidla ) który będzie porównywalny ze starymi gramofonami. np Universum F2002/Micro Seiki DQ44

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre gramofony stare też swoje kosztowały przy okazji premiery, jak mniemam. No i kwota kwocie też nierówna, bo inflacja robi swoje.
Do zabawy w winyle obecnie trzeba mieć naprawdę dużo pieniędzy - sprzęt to jedno, płyty krocie kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zdzichon napisał:

Ja nie mogę z tego argumentu, że wszystko się teraz psuje po dwóch latach. Mam plazme Panasonica już 7 rok, mała wieżę Denona, która gra fantastycznie jak na sprzęt do sypialni (rodzice mają druga już chyba ósmy rok) , małe radyjko w kuchni firmy krzak. Wszystko działa.

 

Bo kiedyś to firmy nie działały dla zysku :) Mhm. Teraz to księgowi... A kiedyś ich nie było?

A ja wręcz przeciwnie, w pełni się zgadzam z Oskarem, odnośnie awaryjności dzisiejszego sprzętu, bez znacznia, czy w dziedzinie audio-video, czy agd, czy motoryzacja itp.. Jakość produkcji, jest nieporównywalnie gorsza w tych czasach, m.in. dlatego, iż jest bardzo duża konkurencja i jedyne, co się liczy, to możliwie jak największy i najszybszy zysk, a owa jakość zeszła na drugi plan (wystarczy sobie poczytać o "celowym postarzaniu produktu"). Gdzie się nie spojrzy, tam bije po oczach tandeta, dobre materiały zostaly zastapione znacznie gorszymi/tańszymi i tutaj dla przykładu w audio np. wzmacniacze z górnej półki posiadają dzisiaj plastikowe fronty i pokrętła, kiedyś nawet najniższa półka miała wszędzie metalowe, a luty były cyną z ołowiem, a nie bezolowiówka, która szybko się utlenia i powstają tzw. zimne luty, co oczywiście prowadzi do usterki sprzętu. Co więcej, dzisiaj kupując sprzęt za grube pieniądze, psuje się juz w pierwszych dniach po zakupie i na moim przykladzie, laptop za 6500zł z uszkodzonym napędem, dwukrotnie odsyłany do naprawy do Holandii bodajże. Amplituner Cambridge 751r brak wykrycia źródła, problemy z przesyłaniem sygnału po HDMI, notoryczne "wieszanie się" urządzenia ( to samo miałem w dvd 751bd tego producenta). Dalej, plazma Panasonic 55vt, "wieszanie się" aplikacji zmuszające do restartu urządzenia, sporadyczny brak reakcji na przycisk "power". Czas na sektor agd, w lodówkach po dwóch latach pękają uszczelki, ktore nie są wymienne, plastiki półek są cienkie i sztywne, wystarczy lekko uderzyć i również pękają. Motoryzacja... hehe, BMW E39, najwyższą półka, wykonanie mistrzowskie, wszędzie wysokiej jakości tworzywa, drewno i skóra, a następca.. E65, plastikowa maska, trzeszczące plastiki, drewno.. szczerze.. do dzisiaj nie wiem, czy to nie jest plastik, żeby wymienić zasr..ną żarówkę, trzeba demontować cały panel przedni auta, koszt w serwisie chyba coś kolo 500zł. A o problemach z elektroniką nawet nie będę wspominał, bo koszta zaczynają się od kilku tysięcy, żeby coś wykryć, a wszystko jest połączone światłowodem. Ciekaw jestem, ile lat pojeździ takie E65, bo zadbane E39 z początku produkcji nadal wyglądają świetnie, zarówno w środku, jak i mechanicznie, a ma już prawie 25latek skubana. :)

4 godziny temu, Oskar2905 napisał:

Oczywiście że działały dla zysku tylko komponenty były innej jakości. Jak Ci działa to się ciesz, ja znam mnóstwo przypadków kiedy coś po 2 latach nie działało. 

Po dwoch latach? To szczęściarz! U mnie następnego dnia już odmówiło posłuszeństwa :lol:.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W xiaomi płyta główna zepsuła się po 3 miesiącach.

21 minut temu, neonlight napisał:

a luty były cyną z ołowiem, a nie bezolowiówka, która szybko się utlenia i powstają tzw. zimne luty, co oczywiście prowadzi do usterki sprzętu.

najczęstszą przyczyną usterek sprzętu dzisiaj są kondensatory elektrolityczne które są o wiele niższej jakości niż kiedyś. Paradoksalnie takie nichicony muse (czyli raczej wyższa półka cenowa :P ) mają większą odchyłkę niż zwykłe jamicony które się szeroko wykorzystuje, czasami nawet w audio (musical fidelty jak dobrze pamiętam). Największe problemy z zimnymi lutami są w sprzętach z lat ~2005-2009 bo wtedy usilnie przerzucano się na cynę bezołowiową (a w sprzętach audio to w japońskich sprzętach z każdego okresu lubią być zimne luty ;) ) . Bardzo częste są w urządzeniach z tego okresu zimne luty.  Słynne wypiekanie starszych kart graficznych w piekarniku (8800gt itp.) jest właśnie spowodowane zimnymi lutami które tworzą się przez niedopracowaną cynę bezołowiową. Dzisiaj producenci już się wycwanili i jeśli naprawa urządzenia wymaga lutowania to bez specjalistycznego sprzętu jest praktycznie nie możliwa. Używają jakiejś dziwnej cyny którą roztopić da się tylko w temperaturze o wiele wyższej niż zwykłe cyny bezołowiowe dostępne w sklepach czy tym bardziej ołowiowe. Przez to naprawa/serwis/wymiana zużytego elementu jest w domowych warunkach często niemożliwa. 

 

21 minut temu, neonlight napisał:

żeby coś wykryć, a wszystko jest połączone światłowodem.

saab też stosował światłowody przez kilka lat ale potem zrezygnował ;)

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Rafacio napisał:

Osiem stron porad i nic z tego nie wynikło. Chyba, że majeczka po prostu się nabija. A Oskar i ten drugi polecają stare graty komuś kto w ogóle się nie zna. Jak taka osoba ma zweryfikować stan sprzętu? Wy może zweryfikujecie, ale ktoś kto się nie zna po czym pozna czy sprzęt był grzebany, naprawiony, a może jest zepsuty? Nowego za 1500 to raczej nic nie będzie,ale kilkuletni już tak. I dla kogoś kto nie ma  pojęcia o sprzęcia taką drogę bym polecał, a nie czterdziestoletnie maszyny, z którymi nie wiadomo co się działo. A, że może gorzej zagra? Ale jest większa szansa, że w ogóle zagra.

Sporo się z tego wątku dowiedziałam, więc nie jest to bez sensu. To co polecacie googluje ile się da, poznaję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedyś tak samo i dzisiaj robią dziadostwo, wrzucanie wszystkiego do jednego worka jest po prostu nie fer. Tak samo jest z audio, budżetowe wzmaki z przed lat grają tak samo badziewnie(z kilkoma wyjątkami) jak dzisiejsze budżetowe wzmaki(tu nie ma wyjątków i to chyba jedyna różnica). Ludzie są napaleni na starocie, bo wyczytali, że stare to takie dobre a  nowe to blee. To nie jest prawdą, prawdą jest to, że dobre wzmaki robione przed laty to są wzmaki z wysokiej klasy a nie budżetowej ! Gdyby było inaczej nikt by ich przecież nie kupił, bo po co przepłacać ?To one grają znakomicie, a ponieważ są stare ich ceny znacząco spadły, do czasu aż janusze biznessu, którzy też czytają takie fora jak te, zaczęli windować ceny bo się popyt zrobił. Teraz wchodzisz na takie aledrogo i przy starym szrocie, grającym na poziomie Diory, widzisz dopisek HIGH END i chorą cenę. Prawda jest taka, że perełki, wzmaki wybitne w swojej klasie, zostały już dawno kupione, a jak są do kupienia to ceny zwalają z nóg. Kupno starego sprzętu, jest obarczone ryzykiem, niestety, partacze pseudo naprawiacze, którzy zwożą zużyty złom z zachodu tirami, dla nich liczy się tylko zysk, jak już biorą się za naprawę to byleby po kosztach, ma zadziałać, byleby tylko się sprzedało a ile pochodzi to ich już nie obchodzi.

 

@Majeczka98 dobra rada, jak sama się nie znasz a wnioskuję, że nie masz o elektronice bladego pojęcia, albo nie masz kogoś, kto ma pojęcie, to się nie pchaj w używany sprzęt zwłaszcza od handlarza typowego polaczka-cwaniaczka, zaoszczędzisz sobie nerwów i jeszcze jedna rada, dobry sprzęt audio kosztuje, zawsze tak było i będzie, marzenie o wspaniale grającym wzmaku za 200-300 zł to mrzonka, kiedyś można było wyrwać dobrego starego klocka w fajnej cenie, dzisiaj jest już na to za późno.

Edytowane przez koxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, koxy napisał:

Prawda jest taka, że perełki, wzmaki wybitne w swojej klasie, zostały już dawno kupione, a jak są do kupienia to ceny zwalają z nóg.

 

43 minuty temu, koxy napisał:

dobry sprzęt audio kosztuje, zawsze tak było i będzie, marzenie o wspaniale grającym wzmaku za 200-300 zł to mrzonka, kiedyś można było wyrwać dobrego starego klocka w fajnej cenie, dzisiaj jest już na to za późno.

jeszcze się da ale te perełki zostawiam dla siebie i nigdzie o tym nie pisze ;) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Oskar2905 napisał:

jeszcze się da ale te perełki zostawiam dla siebie i nigdzie o tym nie pisze ;)

Czyli to co polecasz Majeczce to szrot? Wpuszczasz ją w maliny nabijając sobie posty. Sam się przyznałeś teraz.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie albo odwrotnie zaraz się zacznie

ale  zanim się  zacznie tu  bój na smierć i zycie oraz  rwanie szat w obronie  własnych racji.

https://www.hifiengine.com/manual_library/pioneer/sa-8500.shtml

 

https://www.hifiengine.com/manual_library/hh-scott/440a.shtml

 

wygooglujcie sobie ceny 

 

ps 

@Rafacio

zachowaj kulturę wypowiedzi i miej szacunek dla innych forumowiczów, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze Grundig czy Sanyo? I co z tego najlepsze będzie?

SANYO JA220, 224
GRUNDIG V1700
Sanyo JA 2003
Grundig V4080

 

Czy lepiej to zagra od np PMA-495R? Tego Denona mogę mieć, razem z Denonem DCD-725 za 50 EURO.

Brać Denony czy jakiś Sanyo/Grundig i szukać CD? Ten CD Denon to podobno wysoka półka/

 

Może coś lepszego w tym stylu nie za drogie? 

Atakuje Niemcy :)

15 godzin temu, koxy napisał:

 

 

@Majeczka98 dobra rada, jak sama się nie znasz a wnioskuję, że nie masz o elektronice bladego pojęcia, albo nie masz kogoś, kto ma pojęcie, to się nie pchaj w używany sprzęt zwłaszcza od handlarza typowego polaczka-cwaniaczka, zaoszczędzisz sobie nerwów i jeszcze jedna rada, dobry sprzęt audio kosztuje, zawsze tak było i będzie, marzenie o wspaniale grającym wzmaku za 200-300 zł to mrzonka, kiedyś można było wyrwać dobrego starego klocka w fajnej cenie, dzisiaj jest już na to za późno.

Myślę, że można jeszcze :)

30-50 ojro mogę zaryzykować.

Edytowane przez Majeczka98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Majeczka98 napisał:

Co lepsze Grundig czy Sanyo? I co z tego najlepsze będzie?

SANYO JA220, 224
GRUNDIG V1700
Sanyo JA 2003
Grundig V4080

 

Czy lepiej to zagra od np PMA-495R? Tego Denona mogę mieć, razem z Denonem DCD-725 za 50 EURO.

Brać Denony czy jakiś Sanyo/Grundig i szukać CD? Ten CD Denon to podobno wysoka półka/

 

Może coś lepszego w tym stylu nie za drogie? 

Atakuje Niemcy :)

Myślę, że można jeszcze :)

30-50 ojro mogę zaryzykować.

A fajniej zagra taki Sanyo od Denonów (w komplecie jest ponoć dobry CD)?

 

A to?

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/telefunken-tr-350-vintage-receiver/829348729-172-9542

 

Oskar290

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Majeczka98 napisał:

Co lepsze Grundig czy Sanyo? I co z tego najlepsze będzie?

SANYO JA220, 224
GRUNDIG V1700
Sanyo JA 2003
Grundig V4080

jedno i to samo. 

 

1 godzinę temu, Majeczka98 napisał:

Czy lepiej to zagra od np PMA-495R? Tego Denona mogę mieć, razem z Denonem DCD-725 za 50 EURO.

Brać Denony czy jakiś Sanyo/Grundig i szukać CD? Ten CD Denon to podobno wysoka półka/

Tak. Ten cd to nie jest wysoka półka. Kto Ci takich głupot nagadał haha :D ? 

 

Ten telefunken nie jest w taniej niż u nas. Nie opłaca się. 

2 minuty temu, amrowek napisał:

chyba żeś poszalał z tymi cenami :P ? Po co polecać nie opłacalne oferty jak u nas jest taniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności