Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pierwsze stereo, 25 m2 , do 1500 zł, FLACi z laptopa, DAC?


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, jak na możliwości mocowe, jakość wykonania i bardzo poprawny dźwięk (to samo tyczy się modeli podstawkowych), to jest to jedna z ciekawszych kolumn do 1000zł. Oczywiście w mojej opinii i z "nowych" wypustów, nie vintage ;).

 

Dodam jeszcze, że w tym budżecie, dostać tak plastyczny i nisko schodzący bas, to ze świecą szukać ;). Do kina, czy koncertów, spokojnie bez suba się obejdzie,

a i niezłą imprezę da się rozkręcić :P.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, neonlight napisał:

Powiem tak, jak na możliwości mocowe, jakość wykonania i bardzo poprawny dźwięk (to samo tyczy się modeli podstawkowych), to jest to jedna z ciekawszych kolumn do 1000zł. Oczywiście w mojej opinii i z "nowych" wypustów, nie vintage ;).

 

Dodam jeszcze, że w tym budżecie, dostać tak plastyczny i nisko schodzący bas, to ze świecą szukać ;). Do kina, czy koncertów, spokojnie bez suba się obejdzie,

a i niezłą imprezę da się rozkręcić :P.

Nie za wielkie to będzie do 25m?

Czym tę bestię napędzić?

Cena ok?

Edytowane przez Majeczka98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą za wielkie do 25m2. Właśnie takich kolumn masz szukać a nie tych małych podstawkowych i podłogowych z małym głośnikiem co ciągle wstawiasz ;) . Tylko że nie tych magnatów supreme bo to najtańsza budżetówka dzisiaj. Słabe kolumny w porównaniu do tego co można kupić za ich cenę że starszego rocznika.

 

Gale 3030 albo 3040? Serio? Przecież to malutkie kolumny na pewno nie do 25m2. Przestań pisać głupoty. Jak ma się zawieszenie rozpadać jak jest gumowe? Nawet w 60letnich kolumnach jak jest gumowe zawieszenie to może być jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2018 o 08:45, Oskar2905 napisał:

Nie będą za wielkie do 25m2. Właśnie takich kolumn masz szukać a nie tych małych podstawkowych i podłogowych z małym głośnikiem co ciągle wstawiasz ;) . Tylko że nie tych magnatów supreme bo to najtańsza budżetówka dzisiaj. Słabe kolumny w porównaniu do tego co można kupić za ich cenę że starszego rocznika.

A co np? Daj ze 2-3 przykłady , żebym wiedziała na co zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Oskar2905 napisał:

Tak się nie da że 2-3 przykłady. Trzeba po prostu wiedzieć które serie były budżetowe i które omijać ;) . Omijaj wszelkie kolumny z zawieszeniami na piance.

Oskar uprzedzony jesteś do pianek i Stk-ów:P

 

dobrze  że ja nie :D

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem uprzedzony bo wiem jakie następstwa i konsekwencje wywołuje naprawa na chinskich stk (jedynych dzisiaj dostępnych) i regeneracja głośnika z zawieszeniem piankowym. Tobie też polecam się zapoznać z tematem ;) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oskar2905 napisał:

Jestem uprzedzony bo wiem jakie następstwa i konsekwencje wywołuje naprawa na chinskich stk (jedynych dzisiaj dostępnych) i regeneracja głośnika z zawieszeniem piankowym. Tobie też polecam się zapoznać z tematem ;) .

Chińskie STK-i są tak dobre jak wietnamskie  T-sherty:D

ALe wg mnie należy spróbować wszystkiego  zeby sobie wyrobić pojecie co z czym do czego i dlaczego 

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiem stron porad i nic z tego nie wynikło. Chyba, że majeczka po prostu się nabija. A Oskar i ten drugi polecają stare graty komuś kto w ogóle się nie zna. Jak taka osoba ma zweryfikować stan sprzętu? Wy może zweryfikujecie, ale ktoś kto się nie zna po czym pozna czy sprzęt był grzebany, naprawiony, a może jest zepsuty? Nowego za 1500 to raczej nic nie będzie,ale kilkuletni już tak. I dla kogoś kto nie ma  pojęcia o sprzęcia taką drogę bym polecał, a nie czterdziestoletnie maszyny, z którymi nie wiadomo co się działo. A, że może gorzej zagra? Ale jest większa szansa, że w ogóle zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Takie 40letnie maszyny też będą grały bez problemu

Albo i nie. Z małą szansą na naprawę. Tylko jak ktoś kupuje pierwsze stereo to raczej wolałby nie oddawać od razu sprzętu do naprawy tylko używać. A jak sam Oskar pisze takie sprzęty naprawiane ( jak głośniki ze zregenerowanym zawieszeniem) już nie grają tak samo. To po co to polecasz? Kto w temacie vintage siedzi na co dzień ten nie potrzebuje takich porad, a dla początkujących są one szkodliwe.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rafacio napisał:

A jak sam Oskar pisze takie sprzęty naprawiane ( jak głośniki ze zregenerowanym zawieszeniem) już nie grają tak samo. To po co to polecasz? Kto w temacie vintage siedzi zaś nie potrzebuje takich porad, a dla początkujących są one szkodliwe.

Po pierwsze tylko głośniki z piankowym zawieszeniem trzeba regenerować i je zawsze odradzam. Po 2-gie właśnie takich porad potrzeba bo ktoś z budżetem 2500 ma  dwie opcje albo kupić nowy szrot który jest robiony na czas gwarancji i się rozwali zaraz, albo kupić starszy sprzęt dobrej klasy. Potrzeba właśnie takich rad żeby się nie władował w ****o wielkie jak krowi placek na łące (wzmacniacze na stk czy regenerowane głośniki na piance). Potem jak ktoś kupi takie "coś" to jest marudzenie że vintage nie gra dobrze i się psuje. Kupiłeś syf to się psuje. Proste.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kto kompletnie się nie zna ma odróżnić syf od dobrej oferty 40 letniego sprzętu? Rzucacie linkami do ofert których poza zdjęciami na oczy nie widzieliście. Chyba, że to wy sprzedajecie to co polecacie. To wtedy inna gadka.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rafacio napisał:

Jak ktoś kto kompletnie się nie zna ma odróżnić syf od dobrej oferty 40 letniego sprzętu?

po to jest forum i ten temat. 

10 minut temu, Rafacio napisał:

Rzucacie linkami do ofert których poza zdjęciami na oczy nie widzieliście.

wystarczy poprosić o zdjęcia środka i będzie wiadomo czy wszystko jest z nim ok. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Oskar2905 napisał:

wystarczy poprosić o zdjęcia środka i będzie wiadomo czy wszystko jest z nim ok

Dla ciebie może tak, ale dla kogoś kto na sprzęcie się nie zna jaki sens będzie miało takie zdjęcie? Ale nawet znawca nie zdiagnozuje po zdjęciu czy sprzęt działa czy nie. Bo jak. Jakiś element się zepsuł i co? Po zdjęciu będziesz wiedział, że zepsuty i sprzęt nie działa? Znudziła już mnie ta dyskusja. Polecajcie szroty jakie tam sobie chcecie.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rafacio napisał:

Dla ciebie może tak, ale dla kogoś kto na sprzęcie się nie zna jaki sens będzie miało takie zdjęcie? Ale nawet znawca nie zdiagnozuje po zdjęciu czy sprzęt działa czy nie. Bo jak. Jakiś element się zepsuł i co? Po zdjęciu będziesz wiedział, że zepsuty i sprzęt nie działa? Znudziła już mnie ta dyskusja. Polecajcie szroty jakie tam sobie chcecie.

Mnie też znudziła dyskusja z tobą. Ciągle się wtryniasz nawet jak ktoś szuka vintage i próbujesz go nawracać na jedyną słuszną twoim zdaniem drogę plastiku i układów scalonych robionych na 2-3 lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności