Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pierwsze stereo, 25 m2 , do 1500 zł, FLACi z laptopa, DAC?


Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć wszystkim, 

Mam oto taką sytuacją. Przymierzam się do pierwszego mojego zestawu grającego. Nie stać mnie na jakieś hi-endowe sprzęty za grube tysiące, chciałabym jednak żeby to grało dobrze. Myślę o jakimś wzmacniaczu za kilka setek i kolumnach powiedzmy między 1000 a 1500 - wszystko raczej używane. Mam na oku coś takiego jak NAD C320 i Mission m34i za ok 1200 zł... I mniej więcej w takich kosztach chciałabym się zmieścić. Słucham takich rzeczy jak: Faith No More Rush Kult Marcus Miller Gotan project Camel ale także kombi Mannam, ogólnie róznej.. Lubię jak jest trochę cieplej i więcej basu ale bez przesady. Nie słucham muzyki bardzo głośno ale lubię jak jest dynamiczna.
Teraz kwestia źródła. Większość muzyki Mam w plikach FLAC raczej w najbliższym czasie się to nie zmieni. Do dyspozycji mam laptop Lenovo t410 z kartą Conexant Cx20585 - niby jakaś tam HD, win7 64bit lub iMac mid2010, oraz telefony, Samsung S7 oraz Samsung Galaxy S Wolfson / Voodoo sound, do którego zakupiłam za grosze stację dokującą, która ma wyjście Line out - Jack 3,5. 
Doradcy proszę jak to poukładać, co wykorzystać, żeby nie było drogo A dobrze grało. Czy do komputera dokupić jakiś DAC, zewnętrzną kartę? Czy może jakiś wzmacniacz jest który ma wbudowany DAC, żeby można było z komputera na przykład tylko pliki podawać? Coś tam się generalnie orientuję ale pewnie nie na tyle żeby znaleźć najbardziej optymalne wyjście. 
Będę wdzięczna
Pozdrówka :) 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZenekHajzer napisał:

Grundig box proffessional 1500a, do tego wzmacniacz np. Grundig v1700 i masz naprawdę solidny dźwięk. 

 

Tylko gdzie to znaleźć :)

Zwykłe 1500 nie bardzo? Czy tylko te Grundigi dobrze grają, może jakieś inne?

Edytowane przez Majeczka98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na stronę gregaudiotuning. Tam jest sporo polecanych zestawów.  

http://www.gregaudio.republika.pl/

Jak ja pytałem i słuchałem staroci to polecano mi właśnie jego i zestawy mfb od Philips. 

Zakochany jestem w aktiv box 30, ale te trudno dostać. Teraz poluję na 1500a prof właśnie. Gra to obłędnie - tak trochę na modłę Sennheiser HD 600. 

Kanapa, Lars Danielsson i herbata -> przepis na udane popołudnie z tymi głośnikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnymi kolumnami, z któych sam obecnie korzystam i raczej już długo ich zmieniał nie będę są TAGA HARMONY AZURE B-40 V2. Tutaj jest test: http://wstereo.pl/test-taga-harmony-azure-b-40-v2-ciesza-muzykalnoscia/

Mają podwójny bass reflex z przodu więc możesz je spokojnie ustawić przy ścianie, grają bardzo klarownie, z lekkim pazurem, fajnie też schodzi bas przy nieco podkręconym pokrętle niskich tonów co daje bardzo fajny efekt podczas oglądania filmów (używam ich też do TV, są podpięte pod Onkyo TX 8150) i nie, nie zalewa wtedy reszty pasma. Koszt 1100zł za obie razem.

Nie wiem tylko czy za kilka stów znajdziesz jakiś wzmacniacz z DACem :/

 

 

Edit:

Pioneer A20k jest do wyhaczenia na allegro za 450zł. To chyba dobra okazja :) To wzmacniacz zintegrowany, czyli z DACiem.

http://allegro.pl/pioneer-a-20-k-poznan-i7253722155.html#thumb/8

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Missiony to całkiem fajne kolumny z fatalną górą. Miałem M31,32,33 bo super jest w nich papierowy średnio-niskotonowy głosnik, ale z tą górą trzy razy przegrałem. NAD 320 zaś to bardzo słaby wzmak. Zamulony bez żadnych zalet w zasadzie. Naprawdę dobre wzmacniacze można dostać za kilka stów. Może faktycznie popatrz co Amrowek czy Oskar polecą z tym, że uważaj na nich bo oni nie patrzą w ogóle na wygląd sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Majeczka98 napisał:

 

Czyli inne wersje 1500, nie prof są dużo słabsze?

Pojęcia nie mam :)

Te słuchałem i są mega, a do tego wizualnie mi pasują. Duże audio musi u mnie wyglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupiłbym, się na kolumnach i wzmacniaczu. Podłączysz komputer i się okaże czy ci wystarcza czy nie. Dac na końcu. Może nie będzie ci potrzebny. Z dac-ów Smsl Idol, drożej Dragonfly Black (choć używki za jakieś 250 zł dostaniesz), ewentualnie Cube Black.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafacio napisał:

Skupiłbym, się na kolumnach i wzmacniaczu. Podłączysz komputer i się okaże czy ci wystarcza czy nie. Dac na końcu. Może nie będzie ci potrzebny. Z dac-ów Smsl Idol, drożej Dragonfly Black (choć używki za jakieś 250 zł dostaniesz), ewentualnie Cube Black.

Czyli jak, normalnie z kompa (z wyjścia słuchawkowego) do RCA wzmaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafacio napisał:

Skupiłbym, się na kolumnach i wzmacniaczu. Podłączysz komputer i się okaże czy ci wystarcza czy nie. Dac na końcu. Może nie będzie ci potrzebny. Z dac-ów Smsl Idol, drożej Dragonfly Black (choć używki za jakieś 250 zł dostaniesz), ewentualnie Cube Black.

Czyli jak, normalnie z kompa (z wyjścia słuchawkowego) do RCA wzmaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2018 o 13:40, pabloj napisał:

Bardzo fajnymi kolumnami, z któych sam obecnie korzystam i raczej już długo ich zmieniał nie będę są TAGA HARMONY AZURE B-40 V2. Tutaj jest test: http://wstereo.pl/test-taga-harmony-azure-b-40-v2-ciesza-muzykalnoscia/

Mają podwójny bass reflex z przodu więc możesz je spokojnie ustawić przy ścianie, grają bardzo klarownie, z lekkim pazurem, fajnie też schodzi bas przy nieco podkręconym pokrętle niskich tonów co daje bardzo fajny efekt podczas oglądania filmów (używam ich też do TV, są podpięte pod Onkyo TX 8150) i nie, nie zalewa wtedy reszty pasma. Koszt 1100zł za obie razem.

Nie wiem tylko czy za kilka stów znajdziesz jakiś wzmacniacz z DACem :/

 

Taga nie są wcale fajnymi kolumnami, to że kolumna ma b-r z przodu nie znaczy wcale że można ją postawić zaraz przy ścianie, to mit. I tak będzie występować podbicie, jak przystawi się jedną kolumnę a druga będzie miała więcej wolnej przestrzeni to będą grać nie równo (jedna głośniej a druga ciszej) i będą zaburzenia w scenie dźwiękowej.

 

Tego pioneera też sobie odpuść. Żeby kupić jakiś nadający się do czegoś nowy wzmacniacz (nie jakiś hi-end) to trzeba dać minimum 3-4tysiące.

 

Jamo są bardzo fajne i do tych 25m2 powinny wystarczyć z tym że jeśli mowa o mfb to polecam philipsa jednak. Oni cuda z tym robili i wyciskali z tego więcej niż inne firmy które też tego używały (w końcu firma która stworzyła wie najlepiej  jak z danego systemu korzystać :P ).

 

Grundigi może i fajne ale nie ma też się co nimi aż tak podniecać. Tam siedzą takie same albo baaaardzo podobne głośniki jak w innych kolumnach z rfn z tego okresu.  Inne kolumny rfn z podobnej półki cenowej będą grały tak samo dobrze, a cena jaką chcą ludzie za te grundigi jest bardzo przesadzona przez wszechobecne (moim zdaniem) przereklamowanie :) . Grundig v1700 to też dobry wzmacniacz, ale tylko i wyłącznie jak na swoją cenę. Moim zdaniem 200-250zł. to naprawdę max ile jest wart ten wzmacniacz. Zresztą identyczne wzmacniacze sanyo (bo to jest tak naprawdę rebrand sanyo) są o wiele tańsze. Do tego do 25m2 ten wzmacniacz może być za słaby. Szczególnie z większymi kolumnami (a do 25m2 żadne maluchy się nie nadadzą).

@Majeczka98 czemu twierdzisz że coś było robione przy nich? Ja tam nic nie widzę...chyba że czegoś nie zauważyłem :P .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie gregaudiotuning te sanyo też są polecane @Oskar2905 :)

Poza tym to GAT - a więc coś tam przez Grega merdane było. Dla mnie dźwięk z 1500a prof, albo aktiv box 30 to był obłęd. O ile w Sennheiser HD 600 nie lubię średnicowego grania, to w kolumnach to dla mnie mistrzostwo świata i okolic. A te Grundig tak mi zagrały. 

Mfb niestety wizualnie mi się nie podobają :( - nie trafiłem na zdjęcia modelu który by mi się podobał. A to ważne żeby też wyglądało to jakoś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obojętnie jakie kolumny stare kupisz (jakiś wyższy model) to będzie mniej więcej poziom grania tych grundigow. Nie wiem jakie masz doświadczenie ze starszymi sprzętami i jakie brzmienie lubisz ale jak coś to mogę ci objaśnić i przekazać to co wiem, ale raczej na pw bo tu by potężny offtop wyszedl ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 29.03.2018 o 13:40, pabloj napisał:

Nie wiem tylko czy za kilka stów znajdziesz jakiś wzmacniacz z DACem :/

 

 

Edit:

Pioneer A20k jest do wyhaczenia na allegro za 450zł. To chyba dobra okazja :) To wzmacniacz zintegrowany, czyli z DACiem.

http://allegro.pl/pioneer-a-20-k-poznan-i7253722155.html#thumb/8

Właśnie do końca to kumam. Jak pisałam, jako źródło będzie na razie komp albo coś innego w przyszłości(co?) bo mam muzę w plikach FLAC. I teraz pytanie czy do kupić do laptopa jakiś DAC, żeby była lepsza jakość czy można jakoś "podać" te pliki do wzmacniacza w jakiś sposób bezpośrednio - szczerze to nie wiem jak ale gdzieś mi się o oczy obiło.

 

A jaka jest różnica pomiędzy wzmacniaczem zwykłym i zintegrowanym?

 

Coś takiego znalazłam:

"Z daców można kupić teraz w dobrej cenie Cambridge Dac Magic100, albo SMSL Sanskrita, To ogólnie dłógi temat. Jeżeli kupiłbyś np. coś z wbudowanym dac-iem (CA 651A lub Marantz PM6005/6006) to mógłbyś sobie kupić Malinę Raspberry PI2/3 z Hifiberry Digi+pro i byś miał na przyszłość fajny transport z odtwarzaczem stumieniowym."

 

I już jestem głupia - nie kumam tych Malin itp :)

Chcę po prostu grać dobrze z kompa na dobry wzmacniacz :)

Edytowane przez Majeczka98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tak zrobię :)

A jest może możliwość, żeby z laptopa z kartą zintegrowaną wypuścić dźwięk liniowo? Bo w tym lenowo jest tylko wyjście słuchawkowe... Wiem, że jest duża różnica - sygnał na słuchawki a liniowy (line-out).

Do dyspozycji mam laptop Lenovo t410 z kartą Conexant Cx20585 - niby jakaś tam HD, win7 64bit lub iMac mid2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś panel ustawień do tej karty? Tam to by mogło być. Jak ci się nie spieszy to zaraz po świętach przyjdzie mi płyta główna też z kartą tej firmy to ci mogę napisac czy jest taka możliwość w sterownikach gdzieś. 

 

Ogólnie to lepsza jakość dźwięku na wyjściu będzie miał pewnie iMac. A najlepiej to by było jakbyś kupiła kartę dźwiękową na USB (albo dac/Amp czyli defacto kartę dźwiękową ;) ), ale to na końcu. Najpierw kup kolumny za największą część budżetu a potem wzmacniacz. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności