Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ear Stream Balantine


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że ten zacny wzmak nie ma swojego tematu to zakładam.

 

Balantine wrócił jakiś czas temu z kolejnego ulepszenia od Michała, bas teraz jest bardziej zwarty ma lepsze uderzenie, średnica stała się bardziej mięsista, dociążona, góra szczegółowa i krystaliczna, scena szeroka i głęboka, ogólnie za niewielką opłatą ten wzmak stał się kompletny, spokojnie może rywalizować ze wzmacniaczami 2x droższymi, fakt ładny nie jest ale wrażenia dźwiękowe to wynagradzają.

W kolejce na upgrade czeka jeszcze Headonic.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O... bo ostatnio w sumie szukam czegoś mniejszego od Mjolnira... wiecie... za ciężki do walizki.

A mamy kolego chyba dość podobny gust jeśli chodzi o prezentację dźwięku :F

Jak się ma jego średnica do Headonica? Jak z twardością basu? Często w tym co słucham jest bardzo dużo i gęsto na górze (nie tylko talerze)... jak to jest z jej wybrzmiewaniem (potrzebuje raczej krótkiego wybrzmiewania) na Balantynie, wyrobi? Ile ma mocy na wyjściu?

I jak to cenowo z nim wygląda :F

Btw... gdzieś temat chyba jakiś był... jak ktoś ma to niech podlinkuje, bo prawie na pewno coś było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główna zaleta Balantine to że można go wrzucić do torby z Biedronki i iść na żer.

 

Średnica jest bardziej mięsista, wokale ujmują pięknem.

Co do basu to jest to teraz IMO idealny kompromis pomiędzy twardym a miękkim basem, ma ładne zejście i wykop.

Z górą raczej nie będzie problemów, nie wybrzmiewa jakość super szybko ale o szeleszczeniu czy zlewaniu się nie ma mowy dzięki bardzo dobrej separacji.

Mocy ma tyle że uciągnie nawet twoje HE-6.

Ogólnie ciężko mi o tym pisać trzeba posłuchać ;)

Z tego co wiem pankracy ma tą samą wersje co ja teraz.

 

Powiem tyle że cena jest niższa niż pełnego Headonica a więcej info u @majkel

Zapraszam i polecam - Piotr Fronczewski

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje trzy grosze w oparciu o doświadczenia z Ear Stream. Kontakt z Majkelem jest bardzo dobry i to jest ogromna zaleta w tej nasze zabawie. Druga sprawa to brzmienie. Dla mnie te urządzenia Ear Stream które słuchałem grają po prostu pięknie. Barwa jest idealnie zrównoważona pomiędzy liniowością a audiofilskim klimatem. Średnica super. Czasem brakuje mi nieco blasku w górze tylko. Ale to tylko czasem.

W zasadzie pozostaje mi tylko jedno: życzyć bardziej dizajnerskiej obudowy :) Bo mam wrażenie że to jest szklanym sufitem dla konstrukcji Ear Stream i utrudnia nieco wypłynięcie na szerokie wody, a może nawet za Ocean. Audiofile cenią sobie dobre brzmienie, ale kupują oczami :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii obudowy, miałem Sonica w oryginalnej budzie i powiem krótko: nie miałem ładniejszego sprzętu, który by robił takie dobre wrażenie na żywo. Wszystko idealnie spasowane, żadnej kanciastości, pokrętło MEGA. Tylko obudowa jest duża i ciężka i może brakować miejsca na biurku. 

 

Jednak te alternatywne budy i puszki rodem z BP/Headonica też nie są złe według mnie, gabaryty też mniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Za nie poprawioną obudowę ode mnie spory minus,teraz można z Chin za śmieszne pieniądze,czytaj 200zł, zamówić świetne obudowy...mowa oczywiście o zamówieniu 20 sztuk co najmniej...Taki dobry wzmak a w obudowie garażowej...wstyd Majkelu...czas na coś lepszego...nawet szalony Mikołaj w Rapture 2 ma już obudowę jak się patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać gusta takie jak słuchawki, każdy ma inne. Jeśli mówimy o tej szerokiej budzie z najnowszego Rapture, to mi się bardziej podobały starsze obudowy z Rapture 1, a w szczególności te małe (choćby ze zbiorówki, którą mikolaj swego czasu organizował). 

 

Co się tyczy Balantine, to miałem wzmacniacz Black Pearl w tej typowej obudowie Hammond właśnie, podobnie Headonica. I nie wiem, co w niej jest złego. A już Headonic GSP/Box z tymi wszystkimi przełącznikami-patyczkami to już w ogóle bajera, jakbym takiego zamawiał teraz to pewnie poleciał bym ładnie z różnymi kolorami przód/tył i tak dalej (bo taka opcja chyba jest, a przynajmniej kiedyś była?). 

 

Jeśli cena dzięki temu jest niższa, to ja nie widzę problemu. Sam posiadam Sonica 2 w alternatywnej obudowie (standardowa obudowa w której rzeźbiono tu Klony Lehmanna, Rapture właśnie, czy takie wynalazki jak GlassWare ACF2).

 

Niemniej jednak, Sonic Pearl w oryginalnej obudowie to dopiero robi wrażenie. W zasadzie wszelkie inne sprzęty z którymi do tej pory się stykałem przy tym to zabawki. Do tego to idealne spasowanie, żadnych ostrych kantów, pokrętło... Jak sobie przypomnę, to nie wiem, po co ja go w ogóle sprzedawałem, no ale to hobby nie wymaga wyjaśnień, z drugiej strony to wielka kobyła była :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Za nie poprawioną obudowę ode mnie spory minus,teraz można z Chin za śmieszne pieniądze,czytaj 200zł, zamówić świetne obudowy...mowa oczywiście o zamówieniu 20 sztuk co najmniej...Taki dobry wzmak a w obudowie garażowej...wstyd Majkelu...czas na coś lepszego...nawet szalony Mikołaj w Rapture 2 ma już obudowę jak się patrzy.

Jak już @Undertaker wspomniał, Balantine można umieścić w różnych obudowach, w szczególności wersję Desktop, gdzie zasilacz siedzi w środku. Z elementów zasilających dopina się tylko sieciówkę.

 

Można zrobić wielokolorową obudowę Hammond, co wyjdzie nieco drożej, bo trzeba zmarnować więcej obudów na jeden zestaw albo dokupić osobno panele, które bywają dostępne w kompletach po 10 szt. Przykładowo, czarna obudowa z przednim panelem czerwonym i czarnym gniazdem oraz pokrętłem może być ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pamiętam najbardziej w Perle denerwowało że była tak lekka obudowa i ślizgała mi się na biurku co nawet groziło spadnięciem.

Jednak sprzęt stacjonarny powinien mieć swoją wagę, chociaż te 0,5kg, inaczej lekkie pociągnięcie kabelka i mamy lodowisko...he,he.

Jeżeli jest opcja dobrania sobie obudowy do Headonica to inna rozmowa, ja zaraz bym wybrał dużą ,aluminiową, najlepiej z 0,5cm grubości blachy.

Zaletą aluminium jest też że sam z siebie jest jakby radiatorem co dobrze ciepło odprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności