Skocz do zawartości
  • 0

Doki do 300zł


ddmkr

Pytanie

Jako że sprawnie i skutecznie pomogliście mi wybrać Fidelio X2 jako moje domowe słuchawki, to pora rozstać się z DT770 jako słuchawkami mobilnymi i kupić jakieś porządne dokanałówki. Kwota to około 300zł, będą używane bez jakiegokolwiek wzmacniacza, podpinane prosto pod telefon. Słucham głównie progresów rockowo/metalowych i szeroko pojętej elektroniki (Trentemoller, Moderat, Kiasmos, itp). Na dokanałówkach nie znam się w ogóle, poczytałem trochę tematów ale niewiele mi to rozjaśniło, więc nie będę rzucał żadnymi nazwami, bo poza Brainwavz M2 nie miałem nigdy żadnych wartych uwagi dokanałówek. 

Fajnie byłoby jakby miały przyzwoitą scenę, choć nie wiem jak pod tym względem stoją dokanałówki. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez ddmkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Jako że sprawnie i skutecznie pomogliście mi wybrać Fidelio X2 jako moje domowe słuchawki, to pora rozstać się z DT770 jako słuchawkami mobilnymi i kupić jakieś porządne dokanałówki. Kwota to około 300zł, będą używane bez jakiegokolwiek wzmacniacza, podpinane prosto pod telefon. Słucham głównie progresów rockowo/metalowych i szeroko pojętej elektroniki (Trentemoller, Moderat, Kiasmos, itp). Na dokanałówkach nie znam się w ogóle, poczytałem trochę tematów ale niewiele mi to rozjaśniło, więc nie będę rzucał żadnymi nazwami, bo poza Brainwavz M2 nie miałem nigdy żadnych wartych uwagi dokanałówek. 
Fajnie byłoby jakby miały przyzwoitą scenę, choć nie wiem jak pod tym względem stoją dokanałówki. Dzięki za pomoc.
Jeśli mogą być używane to triple.fi.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie planuję kupowania używanego sprzętu, nie mieszkam w Polsce obecnie, poza tym o ile z kupowaniem używanych wzmacniaczy, DACów, itp nie mam problemu, to jakoś używanych słuchawek (tym bardziej dokanałowych) nie mam ochoty kupować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzę że nie są dostępne w mp3store, a raczej tam będę zakupy robił. Będę we Wrocławiu na dwa dni w kwietniu i chciałem kupić coś co będzie dostępne stacjonarnie. Ale te Fidue A65 ogólnie wyglądają nieźle, trzeba przyznać.

W sumie to budżet mi się zwiększył do 500 zł, stwierdziłem że rzucę na allegro swoje nieużywane DT990, czy w takim budżecie są jakieś inne alternatywy?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
E1 najlepsze doki jakie miałem, mam nadal metal i elektronika leci na nich jak złoto! 
Z opisu brzmi nieźle, ale są o 100 zł ponad i tak już mocno naciągniety budżet. Do tego nie mogę znaleźć żadnego sklepu w którym byłyby dostępne.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Final Audio E3000, dostępne w MP3Store. Duża scena, wygodne, ciepłe granie, dobra separacja i bardzo muzykalne. 

U mnie z Pionkiem super się zgrywają, a nie przepadałem za ciepło brzmiącymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Final Audio E3000, dostępne w MP3Store. Duża scena, wygodne, ciepłe granie, dobra separacja i bardzo muzykalne. 
U mnie z Pionkiem super się zgrywają, a nie przepadałem za ciepło brzmiącymi słuchawkami.
Te były moim cichym faworytem jak miałem budżet 300zł. Po rozszerzeniu go do 500 nadal są najlepszym wyborem?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, ddmkr napisał:

Te były moim cichym faworytem jak miałem budżet 300zł. Po rozszerzeniu go do 500 nadal są najlepszym wyborem?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Grają u mnie na przemian z GR07 i nie czuję jakiegoś spadku na  jakości, mimo że to połowa ceny GR07. Mus posłuchać na swoim grajku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Grają u mnie na przemian z GR07 i nie czuję jakiegoś spadku na  jakości, mimo że to połowa ceny GR07. Mus posłuchać na swoim grajku.
Moje będą grały po prostu z telefonu, nie planuję kupna dedykowanych playerow ani wzmacniaczy przenośnych.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, ddmkr napisał:

Moje będą grały po prostu z telefonu, nie planuję kupna dedykowanych playerow ani wzmacniaczy przenośnych.
 

E3000 nie są specjalnie prądożerne, Pionek gra z nimi bez włączonego gaina. Touch 4G, też spokojnie je pędzi.

Wszystko będzie zależeć od synergii z telefonem. Finale to dość uniwersalne brzmienie. 

Fidue i Aune to też ciekawe propozycje i tylko bezpośrednia konfrontacja da Ci odpowiedź, które lepsze dla Ciebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Również mam E3000, nie mają startu do E1, chociaż nadal są fajnymi słuchawkami.

E1 mają podkreślony ale super kontrolowany bas, nie przewalony w subbasie. Bardzo czytelny. Duże napowietrzenie dźwięku, dużo szczegółów, średnica dociążona i szczegółowa, w gitarach czuć siarę, sopran efekciarski bez przestrzenia. Tak to gra u mnie na tipsach z dużymi otworami. Na pewno dużo będzie zależeć od ich doboru.

E1 ogólnie, efekciarskie granie, warto dopłacić, albo ponegocjować cenę w sklepie, chyba mają je w audeos.

 

E3000 to przy E1 ciepłe, spokojne granie z balansem przesuniętym na nas i ciepłotę, czysty relaks. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polecam Tin Audio T2 - w mojej opinii pokonały bez problemu E3000, śmiało mogą konkurować z E1. Bardzo muzykalne, ale zarazem rozdzielcze ze świetną sceną (tipsy). Za 1/4 ceny Aune. Do tego wymienny kabel mmcx, daje więcej możliwosci (bez przewodowo, albo dobierasz kabel do swoich preferencji). Z sklepu Wooeasy doszły do mnie w 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, Jaworrr napisał:

Również mam E3000, nie mają startu do E1, chociaż nadal są fajnymi słuchawkami.

E1 mają podkreślony ale super kontrolowany bas, nie przewalony w subbasie. Bardzo czytelny. Duże napowietrzenie dźwięku, dużo szczegółów, średnica dociążona i szczegółowa, w gitarach czuć siarę, sopran efekciarski bez przestrzenia. Tak to gra u mnie na tipsach z dużymi otworami. Na pewno dużo będzie zależeć od ich doboru.

E1 ogólnie, efekciarskie granie, warto dopłacić, albo ponegocjować cenę w sklepie, chyba mają je w audeos.

 

E3000 to przy E1 ciepłe, spokojne granie z balansem przesuniętym na nas i ciepłotę, czysty relaks. 

To E1 raczej będą za ostre do Pionka. Faktycznie E3000 łagodzą jego brzmienie, ale i przyjemnie je dociążają. Przy tym nie brakuje szczegółów i głębi w scenie. Słychać  sporo detali i jest tlen. Wysokich nie ma może dużo, ale są naprawdę bardzo dobrze rozciągnięte, mam wrażenie, że wybrzmiewają bez końca. Jak dla mnie to Finale są dobrym lekarstwem na analityczność Pionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Jaworrr napisał:

Do Pionka pewnie masz rację. Ja E3000 słucham z tel przed spaniem, nie trzeba głośno słuchać żeby bas był słyszalny.

Ale w innym przypadku stawiam na E1 :)

Dokładnie, tu wszystko rozbije się o konkretnego grajka. Np. do Apple brałbym Finale. Ale do innych telefonów, to żywiej i przejrzyściej grające doki będą lepszym wyborem.

Po za tym, ja do E3000 używam gumek od RHA MA-350. Lepiej się spisują od stockowych; równiejsze brzmienie, średnica bardziej eksponowana niż na oryginalnych.

Znalezione obrazy dla zapytania RHA MA-350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Również mam E3000, nie mają startu do E1, chociaż nadal są fajnymi słuchawkami.
E1 mają podkreślony ale super kontrolowany bas, nie przewalony w subbasie. Bardzo czytelny. Duże napowietrzenie dźwięku, dużo szczegółów, średnica dociążona i szczegółowa, w gitarach czuć siarę, sopran efekciarski bez przestrzenia. Tak to gra u mnie na tipsach z dużymi otworami. Na pewno dużo będzie zależeć od ich doboru.
E1 ogólnie, efekciarskie granie, warto dopłacić, albo ponegocjować cenę w sklepie, chyba mają je w audeos.
 
E3000 to przy E1 ciepłe, spokojne granie z balansem przesuniętym na nas i ciepłotę, czysty relaks. 
W audeos też E1 są niedostępne. Mój problem jest taki, że będę miał dwa dni na kupno tych słuchawek i jeśli czegoś nie będzie dostępnego na miejscu w mp3store to po prostu tego nie kupię...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam mam podobne upodobnia, szukam słuchawek do kanałowych pod telefon LG V30, obecnie mam SM E10 i do tej pory było ok. Chociaż moim zdaniem brakuje im sceny i grają ciut za ciepło pod ten sprzęt. Znów słuchawki dołączone do zestawu dają fajną scenę i dobre wysokie partie ale kompletnie brak im ciepła. Mam do wydania 300-400 zł, tylko nowe sprzęty.

 

Patrzyłem na: 

 

FiiO FH1

Shure SE215

SoundMAGIC E80

Edytowane przez kepa416
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To poszukaj w okazyjnej cenie Klipsch Reference R6 lub R6m jak potrzebujesz mikrofonu. Albo Klipsch Custom 3. 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To R6 bierz. Jedna uwaga wymagają wygrzania. Po ok 80 godzinach pokazują co potrafią. I mają genialne tipsy, eliptyczne, wystarczy trochę obrócić słuchawki i albo słyszysz co się dzieje dookoła albo jest niezła izolacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności