Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX 150


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.10.2018 o 22:39, maig napisał:

Co byście proponowali (jaki AMP) do nieco jednak bardziej analitycznego/ dynamicznego brzmienia, bardziej wyeksponowanej średnicy. Trochę mniej "pompatycznego" basu. Słucham głównie muzyki klasycznej i przy pierwszym odsłuch jakiegoś kwartetu (dotychcasowe odłuchy na C10) miałem wrażenie że skrzypce są wilonczelą a wioloczela kontrabasem :D

Prawdą jest jakoby na AMP6 skrzypce są wiolonczelą a wiolonczela kontrabasem?

Szukam też jakiegoś "przewodnika" po ampach. Szperałem trochę na forum ale namierzyć nie mogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2018 o 06:14, maig napisał:

Jakiego playera używacie pod androidem?

Ja początkowo używałem Mango i Hiby i działało bez problemu. Teraz doinstalowałem Neutron'a i po kilkunastu/dziesięciu minutach grania (Neutronem) zawiesza się (sam player).

Albo gra w tle i w momencie gdy naciskam "power button" program przestaje działać.

Też tak macie?

Wszystko na najnowszym sofcie Lurker'a.

Spróbuję jeszcze odinstalować Lurker'a i wrócić do fabrycznego firmware i wtedy potestuję.

Jakiego playera używacie pod androidem?

Ja początkowo używałem Mango i Hiby i działało bez problemu. Teraz doinstalowałem Neutron'a i po kilkunastu/dziesięciu minutach grania (Neutronem) zawiesza się (sam player).

Albo gra w tle i w momencie gdy naciskam "power button" program przestaje działać.

Też tak macie?

Wszystko na najnowszym sofcie Lurker'a.

Spróbuję jeszcze odinstalować Lurker'a i wrócić do fabrycznego firmware i wtedy potestuję.

 

cd.

Na oryginalnym sofcie to samo. Szczególnie po kilkuminutowej pauzie, próbuję wznowić odtwarzanie i nic. Włączam powerem ekran i wtedy Neutron się wysypuje.

https://github.com/Lurker00/DX200-firmware/blob/master/README.md#recommended-settings-for-neutron-music-player

 

Ustaw:

Replay Gain: off
64-bit Processing: on
Automatic Gain Protection: off
Service: off
Audio Hardware:

  • DSP Effect (Device): off
  • Mono: off
  • Dither: off
  • Phase Inversion: off
  • Subsonic Filter: off
  • Ultrasonic Filter: off
  • Reverse Stereo: off
  • Hardware Gain: on
  • Audio Focus: on
  • CPU Wak Lock: on
  • Direct USB Driver: off
  • DSD, DSD over PCM (DoP): on; tap on this item, and Native DSD: on
  • Follow Source Frequency: on
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, saudio napisał:


Jest na head-fi.

Dzięki za info. Tam poszperam.

 

7 godzin temu, MGH napisał:

Prawdą jest jakoby na AMP6 skrzypce są wiolonczelą a wiolonczela kontrabasem?

Szukam też jakiegoś "przewodnika" po ampach. Szperałem trochę na forum ale namierzyć nie mogę?

Faktycznie AMP6 tak przekłamuje dźwięk? Też macie podobne spostrzeżenia jak @maig?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MGH napisał:

Faktycznie AMP6 tak przekłamuje dźwięk? Też macie podobne spostrzeżenia jak @maig?

 

Ja nie miałem, słuchałem trochę Lindsey Stirling i nie odczuwałem że słucham wiolonczeli zamiast skrzypiec.

Niestety. nie mogę tego teraz zweryfikować, ponieważ mój DX150 jest na gwarancji (padł dygitalizer :(). Jak wróci, postaram się to dokładniej sprawdzić.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
19 minut temu, Spawn napisał:

 

Więcej mocy,  troche większa przestrzeń, minimalnie większa dynamika.

Dokładnie, więcej mocy, więcej powietrza - większa przestrzeń, ale i jakby bardziej czarno w tle, wszystkie dźwięki dodatkowe robiące smaczki są trochę bardziej słyszalne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2018 o 06:23, wichu79 napisał:

Ktoś może słuchał IT04 i powie jak się zgrywają z dx150 albo wogóle jak grają?

 

IT04 idealnie zgrywają się z DX150 z AMP6, ale na AMP7 jest też świetnie. Jak grają? Naturalnie i dość neutralnie:

- bas jest bardzo szybki, szczegółowy i szybko wygasa, ale nie należy do masywnych;

- środek neutralny lub lekko dociążony (w zależności od tipsów);

- wokale naturalne, męskie mają odpowiednią masę, a żeńskie są nieco wyniesione i bardziej intymne;

- góra świetnie rozciągnięta, ale ogólnie dość gładka, zero sybilantów;

- scena imponująca, wyraźnie "wypychają" dźwięk poza głowę, szerokość i głębia bardzo dobre (szersze granie niż w CA Andromeda);

- dość łatwe do napędzenia;

- według mnie są bardzo uniwersalne, chociaż ciut lepiej w akustyce się sprawdzają (do elektroniki chciałbym nieco masywniejszego dołu);

- ogólnie to po paru odsłuchach naszła mnie myśl, że to takie naprawdę mocno ulepszone Mee Audio Pinnacle P1. Śmiało mogą rywalizować z Andromedami.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
19 minut temu, Spawn napisał:

 

Więcej mocy,  troche większa przestrzeń, minimalnie większa dynamika.

Dokładnie, więcej mocy, więcej powietrza - większa przestrzeń, ale i jakby bardziej czarno w tle, wszystkie dźwięki dodatkowe robiące smaczki są trochę bardziej słyszalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka ostatnich dni dzięki uprzejmości kolegi @bigmaras miałem przyjemność spędzić trochę czasu w towarzystwie DX150. No i muszę przyznać, że faktycznie to kawał bardzo porządnego sprzętu. Jakość wykonania, szereg dostępnych funkcjonalności oraz sposób kreowania dźwięku.. wszystkie te aspekty prezentują wysoki poziom, są bardzo dobrze dopracowane i zasługują na słowa uznania. Dźwięki płynące z tego urządzenia potrafią dać wiele frajdy i przyjemności z odsłuchu. Nie ma w nich nudy ani żadnych braków, jest natomiast dobre zbalansowanie, dynamika i niezła szczegółowość. Moje odsłuchy realizowałem wyłącznie w oparciu o AMP6 i nie mam porównania do innych wzmacniaczy, ale już na tym stockowym AMP'ie to jest to co wielu wymagających użytkowników zadowoli w pełni.

 

Ps. Podpisuje się w pełni pod tym co @Spawn napisał o tym odtwarzaczu w swojej recenzji, swoją drogą w mojej ocenie, recenzji trafionej w punkt.

Edytowane przez LuQi
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 godzin temu, LuQi napisał:

Przez kilka ostatnich dni dzięki uprzejmości kolegi @bigmaras miałem przyjemność spędzić trochę czasu w towarzystwie DX150. No i muszę przyznać, że faktycznie to kawał bardzo porządnego sprzętu. Jakość wykonania, szereg dostępnych funkcjonalności oraz sposób kreowania dźwięku.. wszystkie te aspekty prezentują wysoki poziom, są bardzo dobrze dopracowane i zasługują na słowa uznania. Dźwięki płynące z tego urządzenia potrafią dać wiele frajdy i przyjemności z odsłuchu. Nie ma w nich nudy ani żadnych braków, jest natomiast dobre zbalansowanie, dynamika i niezła szczegółowość. Moje odsłuchy realizowałem wyłącznie w oparciu o AMP6 i nie mam porównania do innych wzmacniaczy, ale już na tym stockowym AMP'ie to jest to co wielu wymagających użytkowników zadowoli w pełni.

 

Ps. Podpisuje się w pełni pod tym co @Spawn napisał o tym odtwarzaczu w swojej recenzji, swoją drogą w mojej ocenie, recenzji trafionej w punkt.

Też się podpisuję obiema rękoma :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy ktoś słuchał DX150 jako usb dac? Jak się to sprawuje? Zastanawiam się czy są opcje typu zasilanie z usb bez ładowania podczas trybu pracy usb dac albo chociaż jak w nim wygląda budowa czy baterię da się w miarę łatwo wymienić nie tak jak w tych "nowych" telefonach klejonych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Pod USB nie słuchałem..ale zmieniłem soft na Lurkera.

Przed zmianą softu nie szumiał teraz na MangoDX200 - szumi to samo na Hibi, znacznie mniej na stokowym playerze. To co nie przeszkadza przy włączonej muzyce w stop lub pauza jest irytujące. W stokowym jest ok gdyż jest to minimalne. 

Każdy player gra inaczej, dla mnie najlepiej stokowy i mangodx200. 

Na nowym sofcie zyskuje scena głębia taka sama, ale dochodzi lewo prawo, które jest trochę szersze. Player działa jak czytnik kart :) mamy sklep google i kilka innych ciekawych opcji. Pierwszy test baterii pozwolił mi osiągnąć blisko 12h odtwarzania flac na volume 58! To tyle na początek. Słucham na FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meh jestem jak dziecko, pobawię się a potem znudzę :P . Ibasso poleciał w komis, po tym gdy podpiąłem Massdrop Plus do telefonu i stwierdziłem że to mi na razie wystarczy.
Zima idzie trzeba zbierać fundusze 😂 .

Za to dx150 mnie ostatnio zaskoczył. Rozpoznał jakąś losową playlistę i wczytał utwory.... w końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, music hunter napisał:

Meh jestem jak dziecko, pobawię się a potem znudzę :P . Ibasso poleciał w komis, po tym gdy podpiąłem Massdrop Plus do telefonu i stwierdziłem że to mi na razie wystarczy.
Zima idzie trzeba zbierać fundusze 😂 .

Za to dx150 mnie ostatnio zaskoczył. Rozpoznał jakąś losową playlistę i wczytał utwory.... w końcu.

Też mam tak nieraz ale to już ciekawość, coś wychwalają chcesz kupić dostajesz to w ręce pełen zachwytu a potem... kurde jednak wolę bardziej poręczne rozwiązania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rayfe napisał:

Też mam tak nieraz ale to już ciekawość, coś wychwalają chcesz kupić dostajesz to w ręce pełen zachwytu a potem... kurde jednak wolę bardziej poręczne rozwiązania :P

Na szczęście ibasso to nie pioneer XDP100 i trzyma cenę :P . Przy kupnie używki i odsprzedaży nie traci się dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, music hunter napisał:

Na szczęście ibasso to nie pioneer XDP100 i trzyma cenę :P . Przy kupnie używki i odsprzedaży nie traci się dużo.

XDP 100r fajna sprawa mimo że nie miałem opinie które poznałem są bardzo pozytywne ale dla mnie brak usb dac czy sposobu aby go tak wykorzystać go przekreśla... Ale DX150 wydaje się być pozbawiony wad tyle że awaryjny chyba jest jak czytałem kilka wpisów tutaj... Odtwarza youtube normalnie żeby oglądać wideo? Jak tam system wygląda, android jak w telefonie?

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, music hunter napisał:

Na szczęście ibasso to nie pioneer XDP100 i trzyma cenę :P . Przy kupnie używki i odsprzedaży nie traci się dużo.

Pionek od ponad roku trzyma cenę. Krach był po ostrej promocji na IBOOD, ale od tego czasu specjalnie ceny nie spadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rayfe napisał:

XDP 100r fajna sprawa mimo że nie miałem opinie które poznałem są bardzo pozytywne ale dla mnie brak usb dac czy sposobu aby go tak wykorzystać go przekreśla... Ale DX150 wydaje się być pozbawiony wad tyle że awaryjny chyba jest jak czytałem kilka wpisów tutaj... Odtwarza youtube normalnie żeby oglądać wideo? Jak tam system wygląda, android jak w telefonie?

Android  upośledzony,  ale  po wgraniu  lurkera  podobny.  Youtube  działa  mi tylko  w niższej rozdzielczości (480),  więc  maksimum  audio  nie  wyciągnę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności