Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX 150


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

Z każdym kolejnym odsłuchem DX150 robi na mnie coraz większe wrażenie. Niezwykle nasycone, soczyste i żywe granie. Mimo że DX150 jest oparty o konstrukcję DX200, to rzeczywiście wydaje się raczej kontynuować charakter DX100, ale w bardziej naturalnej wersji. Do tego mimo gładkiego grania, nie ma żadnego woalu czy rozmycia. Słucha się tego rewelacyjnie.

 

Zaskakuje mnie tez synergiczność. Sprawdziłem odtwarzacz z kilkunastoma różnymi słuchawkami - zgrał się absolutnie ze wszystkimi. Ciemne, jasne, basowe, chude, armaturowe, dynamiczne, planarne - nieważne, wszystko brzmiało bardzo dobrze.

Edytowane przez maciux
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maciux napisał:

Z każdym kolejnym odsłuchem DX150 robi na mnie coraz większe wrażenie. Niezwykle nasycone, soczyste i żywe granie. Mimo że DX150 jest oparty o konstrukcje DX200, to rzeczywiście wydaje się raczej kontynuować charakter DX100, ale w bardziej naturalnej wersji. Do tego mimo gładkiego grania, nie ma żadnego woalu czy rozmycia. Słucha się tego rewelacyjnie.

 

Zaskakuje mnie tez synergiczność. Sprawdziłem odtwarzacz z kilkunastoma różnymi słuchawkami - zgrał się absolutnie ze wszystkimi. Ciemne, jasne, basowe, chude, armaturowe, dynamiczne, planarne - nieważne, wszystko brzmiało bardzo dobrze.

Innymi słowy idealny element platformy testowej? :)

A jak wygląda kwestia zmiany AMPa na ten z DX200? Robiłeś już porównanie obu na tym samym module?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, maciux napisał:

Z każdym kolejnym odsłuchem DX150 robi na mnie coraz większe wrażenie. Niezwykle nasycone, soczyste i żywe granie. Mimo że DX150 jest oparty o konstrukcję DX200, to rzeczywiście wydaje się raczej kontynuować charakter DX100, ale w bardziej naturalnej wersji. Do tego mimo gładkiego grania, nie ma żadnego woalu czy rozmycia. Słucha się tego rewelacyjnie.

 

Zaskakuje mnie tez synergiczność. Sprawdziłem odtwarzacz z kilkunastoma różnymi słuchawkami - zgrał się absolutnie ze wszystkimi. Ciemne, jasne, basowe, chude, armaturowe, dynamiczne, planarne - nieważne, wszystko brzmiało bardzo dobrze.

Widzę w podpisie masz Andromedy i piszesz że ze wszystkimi zagrał super. Jak to wypadło właśnie z Andromedami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam DX150 albo Opus #1s. Zważywszy, że nie zamierzam używać opcji internetowych, nie jest to łatwa decyzja. Miałem kiedyś DX80 i był super, chociaż interfejs nieco lagował no i brzmienie było raczej analityczne.

Jak wygląda zamawianie bezpośrednio od iBasso - jaka forma przesyłki, ile idzie, jak z gwarancją/wsparciem?

 

Poniżej unboxing  i kilka uwag. Ciekawe, że potencjometr nieźle lagował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vaiet napisał:

Innymi słowy idealny element platformy testowej? :)

A jak wygląda kwestia zmiany AMPa na ten z DX200? Robiłeś już porównanie obu na tym samym module?

 

No właśnie słabo na platformę, bo DAP kompensuje braki i wyjdzie, że wszystkie słuchawki brzmią bardzo dobrze :D

 

Sprawdzałem wstępnie podmianę wzmaków. W sumie bez niespodzianek - DX200 z AMP6 robi się gładszy, łagodniejszy i bardziej zwarty w basie. DX150 z AMP1 zarysowuje w dole, brzmi twardszą kreską. Wychodzi na to, że AMP6 umuzykalnia i wygładza, AMP1 dopełnia bas i wzmacnia kontur. Oba DAPy brzmią dobrze z podmienionymi wzmakami.

 

48 minut temu, rayfe napisał:

Widzę w podpisie masz Andromedy i piszesz że ze wszystkimi zagrał super. Jak to wypadło właśnie z Andromedami? 

 

Moim zdaniem to świetne połączenie. W niektórych połączeniach Andromedy bywają dla mnie zbyt techniczne, czasami suche, a z DX150 brzmią bardziej barwnie, zyskują na nasyceniu i stają się mniej twarde. Zazwyczaj nie lubię gładkiego grania, ale w przypadku DX150 wychodzi to naprawdę zacnie, bo nie ma rozmycia, rozmiękczenia i nie spada rozdzielczość.

 

Nie wiem jakiej muzyki słuchasz, ale mam właśnie Andromedy w uszach i na DX150 odtwarzam Lincoln Center Jazz Orchestra - Live In Swing City: Swingin' with Duke. Brzmi to świetnie - jest ciepło, jest holografia, są kształtne i duże źródła pozorne. Masywne, soczyste, granie, ale bez przyciemnienia i starty rozdzielczości. DX200 wypada w takiej konfiguracji bardziej analitycznie i konturowo, ale też ciężej w dole i mniej muzykalnie.

 

@timecage Moim zdaniem DX150 > Opus 1#s. W DX150 też jest gładkość, ale kontur jest jednak mocniejszy, holografia lepsza (bardziej kształtne instrumenty). IMO to poziom zbliżony do DX200/AK70 MKII - tej półki.

 

Jeśli podobał Ci się DX80, ale był zbyt analityczny i szukałbyś czegoś bardziej muzykalnego, to DX150 jest rozsądnym krokiem. To coś pomiędzy DX80 a Opusem pod względem charakteru. Opus będzie już dwoma lub trzema krokami w stronę muzykalności i gładkości.

 

Edit: Dziwnie się ten potencjometr zawiesił na filmiku. U mnie takich cyrków nie ma (najnowszy FW). Jednak jak się człowiek postara, to potek zlaguje przy bardzo szybkim przekręceniu pokrętła. Jest opóźnienie, ale nie udało mi się wywołać braku reakcji, jak na unboxingu.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, maciux napisał:

Nie wiem jakiej muzyki słuchasz, ale mam właśnie Andromedy w uszach i na DX150 odtwarzam Lincoln Center Jazz Orchestra - Live In Swing City: Swingin' with Duke. Brzmi to świetnie - jest ciepło, jest holografia, są kształtne i duże źródła pozorne. Masywne, soczyste, granie, ale bez przyciemnienia i starty rozdzielczości. DX200 wypada w takiej konfiguracji bardziej analitycznie i konturowo, ale też ciężej w dole i mniej muzykalnie.

Słucham wszystkiego po trochu, najczęściej jednak gatunków elektronicznych jak dance, trance, trochę house. Nie kieruję się nigdy wyborem pod gatunek, dla mnie musi grać dobrze każda muzykę czy to Armin van Buuren, AC/DC czy choćny Frank Sinatra :) W tym Ibasso poza brzmieniem interesuje mnie też funkcjonowanie jak usb dac pod pc oraz odtwarzanie z youtube po wifi (tidale itp na pewno działają to już wiem :) ). Czy np podczas korzystania z funkcji daca usb nie ładuje ciągle baterii niepotrzebnie, czy ma sklep play i można instalowac apki czy chociaż da się z plików na karcie je wgrywać itp ale to z czasem dopiero będzie wiadomo jak przypuszczam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rayfe No to powinieneś być zadowolony z połączenia DX150 + Andromeda. Odtwarzacz ma bas do elektronicznego grania, masywność do ciężkich gitar, ale bez problemu poradzi sobie z lekkim graniem.

 

Za DAP-ami zawsze taki problem, że trzeba by napisać kilka tekstów, by sprawdzić wszystkie opcje i niuanse. Jak jeszcze dochodzą moduły, Androidy, aplikacje odtwarzające itp., to się robi w ogóle wyzwanie :) Nie wiem czy uda mi się sprawdzić aplikacje typu YouTube, może wezmę się za to już po głównym teście, może ktoś inny sprawdzi niedługo na forum. Rezultaty w trybie DAC USB sprawdzę niedługo - ciekawe jak będzie z lagiem.

 

Sklepu Play niestety nie ma. Niby można bez problemu wgrywać aplikacje z .apk, ale to jednak utrudnia życie. Generalnie funkcjonalność DX150 jest taka, jak DX200 - niestety praktycznie nic się nie zmieniło w kwestii oprogramowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, rayfe napisał:

Słucham wszystkiego po trochu, najczęściej jednak gatunków elektronicznych jak dance, trance, trochę house. Nie kieruję się nigdy wyborem pod gatunek, dla mnie musi grać dobrze każda muzykę czy to Armin van Buuren, AC/DC czy choćny Frank Sinatra :) W tym Ibasso poza brzmieniem interesuje mnie też funkcjonowanie jak usb dac pod pc oraz odtwarzanie z youtube po wifi (tidale itp na pewno działają to już wiem :) ). Czy np podczas korzystania z funkcji daca usb nie ładuje ciągle baterii niepotrzebnie, czy ma sklep play i można instalowac apki czy chociaż da się z plików na karcie je wgrywać itp ale to z czasem dopiero będzie wiadomo jak przypuszczam :)

Na stocku instalowanie z plików apk, na Lurkerze zapewne będzie Sklep Play. Niby beta jest, ale nie sprawdzałem jeszcze changeloga. W sofcie do DX200 soft Lurkera na pewno miał Sklep Play. No i z tego co wiem, na Lurkerze DX200 pracuje jakieś 2-2,5h dłużej a to zaledwie beta była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywanie aplikacji na pewno nie będzie problemem bo co to jest wrzucić plik apk do pamięci czy nawet przesłać z telefonu przez bluetooth :) Co więcej własnie działanie apek będzie takim dodatkiem który uczyni z tego dapa świetnie grający kombajn, można zrobić przemeblowanie w domu i stacjonakre wywalić :P Poza tym ciekawi mnie czy jakiś preorder by wyszedł bo cena na pewno zachęciłaby wielu z nas :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, rayfe napisał:

Wgrywanie aplikacji na pewno nie będzie problemem bo co to jest wrzucić plik apk do pamięci czy nawet przesłać z telefonu przez bluetooth :) Co więcej własnie działanie apek będzie takim dodatkiem który uczyni z tego dapa świetnie grający kombajn, można zrobić przemeblowanie w domu i stacjonakre wywalić :P Poza tym ciekawi mnie czy jakiś preorder by wyszedł bo cena na pewno zachęciłaby wielu z nas :D

Od pewnego czasu w Polsce nie ma ani sztuki DX200. IT01 nie miały oficjalnej premiery. Więc liczenie na preorder DX150 to jak liczenie na to, że w Polsce zaczną rządzić sensownie i z głową :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczne wgrywanie paczek rzeczywiście nie stanowi problemu, ale jednak utrudnia aktualizowanie oprogramowania, a czasami uprzykrza aktywowanie licencji. Akurat w DX150 można dodać konto Google, ale miałem sytuację, że nie mogłem aktywować PowerAMP-a przez licencję Google. Z tego co pamiętam musiałem wykupić kolejną subskrypcję, pomijając Sklep Play, żeby korzystać z aplikacji na którymś DAP-ie.

 

Swoją drogą nie rozumiem, dlaczego są ustawienia kont i możliwość dodania konta Google, a nie ma sklepu. Czyżby producent zabezpieczał się przed zamuleniem/drainami i innymi problemami charakterystycznymi dla Androida?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, timecage napisał:

Jak wygląda zamawianie bezpośrednio od iBasso - jaka forma przesyłki, ile idzie, jak z gwarancją/wsparciem?

A mi nikt nie odpowiedział :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Marceli napisał:

Maciek,

 

Ma Aptx HD?

Prawdopodobnie, tak jak DX200, nie ma nawet zwyczajnego APTx

 

 

21 minut temu, timecage napisał:

A mi nikt nie odpowiedział :(.

Normalnie. Zamawiasz u nich na stronie, kurier za 24 zielone, płacisz przez PayPal, paczkę masz u siebie w 4-7 dni :)

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na headfi używke miesięczną za 350 euro, cena super :D Nowy 500 baksów plus jakieś cła i dodatki bla bla złodziejstwo urzędasów więc wyjdzie drogo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rayfe napisał:

Widziałem na headfi używke miesięczną za 350 euro, cena super :D Nowy 500 baksów plus jakieś cła i dodatki bla bla złodziejstwo urzędasów więc wyjdzie drogo ?

Już nie widziałeś ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, userfrom napisał:

Czy to już jest hajp?

 

hajp to będzie jak dojdą nasze egzemplarze i każdy będzie chwalił jak pomylony

3 godziny temu, timecage napisał:

A mi nikt nie odpowiedział :(.

 

dhl 4-7 dni, 28$

airmail 4-6 tyg., 40$ czy nawet 50$

 

o dziwo dhl nie zawsze dowala cło z iBasso, może paczki nie mają zdeklarowanej właściwie wartości

 

w sumie minimalnie drożej, bo za 499 euro plus ship 0 i gwarancja 0 vatu i cła można kupić z hiszpańskiego headfoniacs

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mykupyku napisał:

 

hajp to będzie jak dojdą nasze egzemplarze i każdy będzie chwalił jak pomylony

 

dhl 4-7 dni, 28$

airmail 4-6 tyg., 40$ czy nawet 50$

 

o dziwo dhl nie zawsze dowala cło z iBasso, może paczki nie mają zdeklarowanej właściwie wartości

 

w sumie minimalnie drożej, bo za 499 euro plus ship 0 i gwarancja 0 vatu i cła można kupić z hiszpańskiego headfoniacs

Mój jedzie ze słonecznej Hiszpanii, ale jest bezpośrednio od iBasso ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do play store... w dx200 i dx150 iBasso nie montuje pełnego androida celowo, żeby oszczędzić na licencji i zbić cenę grajków

 

dx200 ma dwa systemy - andka 6.0 i firmowy Mango

dx150 ma już tylko andka 6.0

 

w modowanym systemie jest play store

 

komuś na hf udało się zainstalować soft dx200 na dx150...

 

apki ładuje się najprościej z przeglądarki w grajku ściągając plik, można też z karty - chodzi tidal czy Spotify, jest opcja offline - ale aktualizacje apek trzeba robić ręcznie

 

youtube na dx200 chodzi ok, ale netflix albo mx player... lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maciux napisał:

Z każdym kolejnym odsłuchem DX150 robi na mnie coraz większe wrażenie. Niezwykle nasycone, soczyste i żywe granie. Mimo że DX150 jest oparty o konstrukcję DX200, to rzeczywiście wydaje się raczej kontynuować charakter DX100, ale w bardziej naturalnej wersji. Do tego mimo gładkiego grania, nie ma żadnego woalu czy rozmycia. Słucha się tego rewelacyjnie.

 

Zaskakuje mnie tez synergiczność. Sprawdziłem odtwarzacz z kilkunastoma różnymi słuchawkami - zgrał się absolutnie ze wszystkimi. Ciemne, jasne, basowe, chude, armaturowe, dynamiczne, planarne - nieważne, wszystko brzmiało bardzo dobrze.

Więcej mięsa jest na DX150 czy #1s i które z nich jest bardziej uniwersalne?

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności