Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dac i laptop


ashes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jestem swiezakiem jeśli chodzi o hi fi. Mam pytanie czy to o czym myślę będzie mialo sens czy będą to tylko wyrzucone pieniądze w błoto?

Posiadam 10 letniego laptopa Asusa który posiada usb 2.0 chciałem kupić dac dragonfly red i sluchawki Sennheisery Hd 599 aby móc słuchać muzyki np z tidal hifi badz kupionych nagran w formacie MQA. Ma to sens czy raczej darować siebie i może polecacie coś innego?

Dziękuję za porady

Edytowane przez ashes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rafacio napisał:

Kup lepiej Korga. Ciekawsza znacznie rzecz niż Dragonfly. Dla mnie koniec chyba zmian źródła dla słuchawek. A bywały idroższe i tańsze u mnie.

Tylko nie wiem co to mqa.

Daje radę ten Korg K701-kom i K501? :huh: A miałeś może Sabaj-a DA3?

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 501 jeśli chodzi o moc jest nieco słabo, ale na szczęście ja już ich praktycznie nie używam. Z siedemset jedynkami jest ok. Dźwiękowo bajka. Ja używam Korga z Audiogate z włączoną konwersją w locie do DSD. Mam wersję m. Na nim chyba zakończyłem kombinowanie z dacami. A Dragoinfly trafił do netbooka z KODI do zestawu kolumnowego. Też fajnie. Ale niektórzy muszą wydawać tysiące. Swoją drogą mi tego Korga udało się kupić za 5 stów.

 

Jeszcze jedno. Niektórzy piszą, że do konwersji potrzebny jest w miarę mocny komp bo za konwersję odpowiada procesor komputera. Ja testowałem na Atomie 3735 i działało bez zająknięcia. Także praktycznie każdy komp, który daje radę sensownie obsłużyć dzisiejszy internet sobie z konwersją poradzi.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że nie polecam Dragonfly. Dałem tylko moim zdaniem lepszą znacznie alternatywę. Kopnfiguracja jest praktycznie żadna poza tym by wiedzieć, że najpierw instalujemy stery i soft, a potem podpinamy sprzęt do komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby ktokolwiek powiedział Ci w co warto zainwestować ~800-900zł, bo na tym poziomie sprzęty zaczynają już brzmieć nie tylko lepiej-gorzej, ale tez "inaczej" i to "lepiej" zaczyna być subiektywne. Osobiście wolę KORGa 100m od AQ Reda, który był dla mnie za jasny. Tobie wprost przeciwnie, właśnie takie granie może się podobać. Najsensowniej jest najpierw wybrać słuchawki, jeżeli pierwsze to możliwie łatwe w napędzeniu, osłuchać się z nimi i potem szukać uzupełnienia do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak/Nie/Nie wiem/Może/Zdecydowanie/Omijaj z daleka.

 

Każda z tych odpowiedzi będzie prawdziwa, zależy kogo zapytasz. W okolicach ~700zl wybór jest spory i nikt nie da Ci odpowiedzi, które słuchawki najbardziej Tobie podejdą. Przejrzyj polecane, wybierz modele, które najbardziej się spodobają (brzmieniowo i estetycznie) i idź do sklepu, i je przesłuchaj albo zamów z możliwością zwrotu. Nie wiedząc czego słuchasz, w jakich warunkach itp. nikt Ci nie da odpowiedzi czy cokolwiek będzie dobrym wyborem, a nawet wiedząc to można jedynie wskazywać jakieś kierunki. 

 

Zresztą wybieranie sprzętu to jeden z najprzyjemniejszych momentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności