Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Budżetowe monitory do Akai AM-2200


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie wyciągnięte z innego tematu, przeniesione do oddzielnego wpisu, aby tutaj go kontynuować. Ponieważ wzmacniacz został wybrany, zaczęło się wybieranie głośników:

 

Dnia 5.03.2018 o 20:56, amrowek napisał:
małe  g...
https://www.olx.pl/oferta/wieza-akai-amplifier-am-2200-tuner-at-2200-CID99-IDrHPK7.html#f6837f4246
cena przyzwoita
pod to jakieś przyzwoite kolumienki i ....
 
 

Kolejny głos na Akai więc pytanie czy tego parametry wystarczą aby podpiąć rozsądne monitory?

Edytowane przez yoGhurrt1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie dyskoteka - tak jak w pierwszym wpisie:

To nie będzie dudniło ani zagłuszało sąsiadów tylko raczej do rozsądnego lub cichego słuchania, czy to radia, czy to czegoś z cyfrowego źródła.



W sumie po decyzji o wzmacniaczu miałem założyć nowy temat - no ale najwyżej ten poprosi się o podzielenie.

Jak patrzyłem to ten Akai ma 20W przy 8 Omach na stronę natomiast proponowane głośniki:
Duale - 20W
Grundig - 35W

Heco P 3302 - 40W

Heco P 3302 SL - 45W

Radiotehnika - tutaj już nie ogarniam. Może jest za późno i słabo szukam, ale po szlaczkach wydumałem jedynie 50W.

Dlatego też pytanie czy w tą stronę może być taka różnica?

Pytanie też jak z charakterystyką tych głośników? Mniej więcej tak samo i nie powinienem szukać różnic w sprzęcie w tej cenie?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yoGhurrt1

dobrze rozkminiłeś

kwestia tylko dźwięku   

Duale/Radiotechniki ciepło

Heco/grundig chłodno /neutralnie 

 

pobaw się ale za dużo tu nie ma

http://www.hifi-wiki.de/index.php/Heco_P_3302_SL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, amrowek napisał:

@yoGhurrt1

dobrze rozkminiłeś

kwestia tylko dźwięku   

Duale/Radiotechniki ciepło

Heco/grundig chłodno /neutralnie 

 

pobaw się ale za dużo tu nie ma

http://www.hifi-wiki.de/index.php/Heco_P_3302_SL

 

 

Przeglądałem ten link i faktycznie dużo więcej nie było. Ponieważ będzie głównie elektronika leciała i raczej lubię ciepłe brzmienie - chyba będą Duale lub Radiotehniki. Teraz trzeba będzie jeszcze jakieś okablowanie wybrać oraz ten nieszczęsny adapter radio fm/dab+. 
Chyba, że przypadkiem trafię coś innego lub ktoś coś jeszcze zaproponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

50 jak dla mnie neutralnie 30 więcej ciepłe :P, ale wiesz ze u mnie saba i whd graja  fajnie chociaż nie powinny 

więc to jest moje zdanie :P, a precyzyjniej to 50 bliżej do neutralności niż 30 które bardziej ciągnie do ciepłego 

50 chętnie bym  kupi ł jedne sprzed nosa mi uciekły  cena była dumpingowa a stan idle 

aha 

jak mini mini to

http://allegro.pl/isophon-hifi-diamant-2070-70watt-4ohm-i7225352524.html

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, w takim razie podsumowując - szukając czegoś ciepłego to Dual i Radiotehnika niet. Jednakże, te Heko to kobyły:
Dual - 26,5 x 16 x 20cm

Radiotehnika - 36,4 х 21,4 х 19,5cm

Grundig - 36 x 21 x (18,5)cm

Heko - 40 x 22 x 16cm,

natomiast Grundigi cenowo zabijają. Na allegro widzę tańsze, ale cena/stan nie powala.

Te Isophono wyglądają ciekawie. Jeżeli znalazłbym  jeszcze do nich maskownice, aby wyglądały po ludzku - kusząca propozycja.
Pytanie jak z charakterystyką dźwięku?
 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isophony graja ciepło, możesz sobie iść do stolarza niech wytnie ci ze sklejki ramki  na kształt tak aby wpasować do wewnątrz które okleisz płótnem  i po problemie  materiał do maskownic kupisz na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isophony graja ciepło, możesz sobie iść do stolarza niech wytnie ci ze sklejki ramki  na kształt tak aby wpasować do wewnątrz które okleisz płótnem  i po problemie  materiał do maskownic kupisz na allegro
Podbiję bo niestety zbyt długo zwlekałem i zwinęły mi się te Isophony. Niestety nic podobnego nie widzę aktualnie więc pytanie czy jest jakaś alternatywa czy pozostaje mi czekać aż pojawią się kolejne takie same?
Szkoda, że te Duale grają zimno bo by nie było dawno tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności