Skocz do zawartości
Astell&Kern Billie Jean - PREORDER Więcej informacji... ×
Ultrasone w super cenach Więcej informacji... ×

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Obecnie poszukuję nagłośnienia do pokoju 14 m^2 do zgrania z komputerem, glośnikami i w przyszłości ze słuchawkami (prawdopodobnie sennki hd599, więc chciałbym już teraz mieć to na uwadze przy zakupie DACa). Już byłem gotowy do zakupu Edifierów R1600 lub R1700 z bluetooth bez jakiegoś pomysłu na źródło. Uznałem jednak, że może w tej kwocie pomożecie znaleźć jakąś alternatywę/dobrać dac (czy dac ze wzmacniaczem?) do głośników. Źródłem będzie laptop, więc zwykła zintegrowana karta.

A więc, czy ww. głośniki będą dobrym wyborem? Jaki DAC? Na całość chciałbym przeznaczyć około 1000 zł (głośniki + dac). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od HD599 są lepsze pozycje w tej cenie... tak na przyszłość ;)

Lapek ma może w jacku zintegrowane wyjście optyczne? Wtedy fajnym, tanim DACem jest FiiO D03K + R2600.
Jeszcze lepszą opcją jest taki Behringer UMC22 + jakieś monitorki... tutaj już wybór jest ogromny :o

Edytowane przez crysis94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj nie sądzę z tym wyjściem. To lenovo g580, pewnie pójdzie do zmiany, ale na razie zostawiam jak jest. Więc celowałbym w coś na USB. 

Szukam brzmienia pod rock/elektronikę. Kwestia właśnie ogromności tego wyboru :D 

Btw, hd599 miałem okazję ostatnio przesłuchać i bardzo mi się spodobało ich brzmienie, aczkolwiek jak wspomniałem - "prawdopodobnie" na nie padnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba nie ma... ja bym celował w Behringer UMC22 + jakieś monitorki... ale monitorki to niech inni doradzają, ja w nich nie siedzę ;)

Edytowane przez crysis94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od Scarlett 2i2 dużo fajniejszy jest Audient iD4. Nie wiem czego u nas w kraju jest tak mało popularny, imho w swojej klasie zamiata. Tylko sam nowy interfejs to prawie połowa kwoty. Z tańszych na przykład Behringer UMC202HD, też daje radę. Jeżeli jesteś w stanie trochę dołożyć i masz jak rozstawić to brałbym JBLe LSR305.

Jest też opcja z pasywnymi głośnikami. Jest fajne combo - Topping NX4. Wszystko czego potrzebujesz w jednym pudełku. Do tego dobrać jakieś kolumny, chociaż w pasywnych to bym się raczej za używanymi rozglądał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Topping NX4? Wyskakuje mi jakiś AMP'ik do smartphone'a :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, crysis94 napisał:

Topping NX4? Wyskakuje mi jakiś AMP'ik do smartphone'a :ph34r:

Ups, miałem na myśli MX3 :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chcesz mam na sprzedaż 2 letnie  presonus e5 + scarlett 2i2 za 1060 zł. 

Jeśli wolisz coś mniej studyjnego to masz też aktywne: http://allegro.pl/monitory-aktywne-philips-585-i7229451991.html     

Do tego dokupisz tylko dac i masz gotowy zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W załączniku rozkład pokoju, wymiary w metrach, proporcje zachowane. Okno 2skrzydłowe po lewej stronie + firanka. Reszta jak widać, szafa pod sam sufit, wysokość pomieszczenia to 2,75m. 

Szukam raczej funowego brzmienia, więc nie wiem czy monitory się tutaj sprawdzą? Zapomniałem wspomnieć: fajnie jakby sprzęt był dość niewielki :D, planuję to zmieścić na tym biurku i nie chcę go całego zająć. Głośniki też chciałbym postawić na biurku, odsłuch na fotelu przy biurku lub ewentualnie na łóżku. Bassreflexy z przodu to raczej mus.

image.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jack0327 
Zrób sobie podstawki pod głośniki i postaw na nich, inaczej odpada CI dużo opcji.

Jeśli chcesz funowego brzmienia to monitorów nie kupuj :P, ale te philipsy będą już dobre, ale za duże.

Edytowane przez music hunter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, amrowek napisał:

tu masz wymiary tych isophonów

https://www.radiomuseum.org/r/isophon_zwei_wege_lautsprecherbox_diamant_2070.html

z ciepłym akai spokojnie dadzą radę bez BR z przodu

Fajne głośniczki do kuchni ale na godziny słuchania w pokoju to takie coś chyba by mi obrzydziły muzykę brzmieniem i wyglądem :P:lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, retter napisał:

Fajne głośniczki do kuchni ale na godziny słuchania w pokoju to takie coś chyba by mi obrzydziły muzykę brzmieniem i wyglądem :P:lol:

Oj wątpię  w końcu słucha się uszami a nie oczyma :P, mam 2000 i nie chce innych  , z takich małych popierdólek małó co jest w stanie im dorównać

Edytowane przez amrowek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Oskar2905 napisał:

Prawda jest taka że bez suba/subów to one są bezużyteczne.

@Oskar    daj spokój , te isophony nie potrzebują  suba , grają fajnie , bez niego . A z subem są canton plus s ale to inna bajka 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo sprzęt będzie mały i basu będzie tam tyle kot napłakał, albo będzie większy i jakoś już to będzie brzmieć. Nie można mieć wszystkiego ;) .

@amrowek nie czaruj bo wiem jak te małe isophony grają. Co więcej mam/miałem kolumienki na większym psl130 i basu też tam było malutko. To nie są współczesne głośniki żeby z małego głośnika było dużo basu.   

Edytowane przez Oskar2905

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, amrowek napisał:

Oj wątpię  w końcu słucha się uszami a nie oczyma :P

Znam takich co słuchają oczami :P elektronika może być mniej urokliwa bo może być bardziej schowana ale wygląd kolumn ma jednak znaczenie.

Ale ja serio nad czymś takim myślałem i myślę do kuchni :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@retter

w kuchni to mi radio starcza nie muszę mieć Hi-fi:D, żeby gotować

Edytowane przez amrowek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@amrowek nie mam radia, nie chce dodatkowego urządzenia, chce SWOJA muzykę a w radiu to raczej moich szatanów nie puszczają :D Hell's Kitchen :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zresztą nie mamy co się czarować. Parametry tego głosnika basowego zastosowanego w tych isophonach są dostępne. One w basreflexie w obudowie 5L (czyli raczej większej niż tutaj) schodzą do 65Hz. W zamkniętej obudowie to poniżej 70-80Hz jest bida totalna. Sami zobaczcie. Myślę że tym można zamknąć temat tych isophonów ;) . 

seite06.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przy ciepłolubnym akai nie ma bidy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwolisz że podepnę się pod twój temat.

Czy do grania na sprzęcie djskim i codziennego słuchania + ewentualne mniejsze imprezy nada się zestaw Pioneer S-DJ50X + Behringer U-PHORIA UMC22?  Czy jest jakaś lepsza opcja w budżecie 1200-1400zł?

https://www.djshop.pl/i13312,pioneer,pioneer-s-dj50x-w-white-sztuka-.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie powiem, fajnie jakby się to jakoś prezentowało na półce :D + trochę szkoda mi miejsca na duże wzmaki stereo. Kwestia też, że raczej celuję w sprzęt nowy. Czy takie połączenie jak R2600 + wspomniany Topping MX3 dałoby radę? Widzę, że z dostępnością tego DACa w Polsce jest średnio... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi