Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/wzmacniacz + glosniki ~1000 zl


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Obecnie poszukuję nagłośnienia do pokoju 14 m^2 do zgrania z komputerem, glośnikami i w przyszłości ze słuchawkami (prawdopodobnie sennki hd599, więc chciałbym już teraz mieć to na uwadze przy zakupie DACa). Już byłem gotowy do zakupu Edifierów R1600 lub R1700 z bluetooth bez jakiegoś pomysłu na źródło. Uznałem jednak, że może w tej kwocie pomożecie znaleźć jakąś alternatywę/dobrać dac (czy dac ze wzmacniaczem?) do głośników. Źródłem będzie laptop, więc zwykła zintegrowana karta.

A więc, czy ww. głośniki będą dobrym wyborem? Jaki DAC? Na całość chciałbym przeznaczyć około 1000 zł (głośniki + dac). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od HD599 są lepsze pozycje w tej cenie... tak na przyszłość ;)

Lapek ma może w jacku zintegrowane wyjście optyczne? Wtedy fajnym, tanim DACem jest FiiO D03K + R2600.
Jeszcze lepszą opcją jest taki Behringer UMC22 + jakieś monitorki... tutaj już wybór jest ogromny :o

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie sądzę z tym wyjściem. To lenovo g580, pewnie pójdzie do zmiany, ale na razie zostawiam jak jest. Więc celowałbym w coś na USB. 

Szukam brzmienia pod rock/elektronikę. Kwestia właśnie ogromności tego wyboru :D 

 

Btw, hd599 miałem okazję ostatnio przesłuchać i bardzo mi się spodobało ich brzmienie, aczkolwiek jak wspomniałem - "prawdopodobnie" na nie padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Scarlett 2i2 dużo fajniejszy jest Audient iD4. Nie wiem czego u nas w kraju jest tak mało popularny, imho w swojej klasie zamiata. Tylko sam nowy interfejs to prawie połowa kwoty. Z tańszych na przykład Behringer UMC202HD, też daje radę. Jeżeli jesteś w stanie trochę dołożyć i masz jak rozstawić to brałbym JBLe LSR305.

Jest też opcja z pasywnymi głośnikami. Jest fajne combo - Topping NX4. Wszystko czego potrzebujesz w jednym pudełku. Do tego dobrać jakieś kolumny, chociaż w pasywnych to bym się raczej za używanymi rozglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mam na sprzedaż 2 letnie  presonus e5 + scarlett 2i2 za 1060 zł. 

Jeśli wolisz coś mniej studyjnego to masz też aktywne: http://allegro.pl/monitory-aktywne-philips-585-i7229451991.html     

Do tego dokupisz tylko dac i masz gotowy zestaw.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku rozkład pokoju, wymiary w metrach, proporcje zachowane. Okno 2skrzydłowe po lewej stronie + firanka. Reszta jak widać, szafa pod sam sufit, wysokość pomieszczenia to 2,75m. 

 

Szukam raczej funowego brzmienia, więc nie wiem czy monitory się tutaj sprawdzą? Zapomniałem wspomnieć: fajnie jakby sprzęt był dość niewielki :D, planuję to zmieścić na tym biurku i nie chcę go całego zająć. Głośniki też chciałbym postawić na biurku, odsłuch na fotelu przy biurku lub ewentualnie na łóżku. Bassreflexy z przodu to raczej mus.

 

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jack0327 
Zrób sobie podstawki pod głośniki i postaw na nich, inaczej odpada CI dużo opcji.

Jeśli chcesz funowego brzmienia to monitorów nie kupuj :P, ale te philipsy będą już dobre, ale za duże.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amrowek napisał:

tu masz wymiary tych isophonów

https://www.radiomuseum.org/r/isophon_zwei_wege_lautsprecherbox_diamant_2070.html

z ciepłym akai spokojnie dadzą radę bez BR z przodu

 

Fajne głośniczki do kuchni ale na godziny słuchania w pokoju to takie coś chyba by mi obrzydziły muzykę brzmieniem i wyglądem :P:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, retter napisał:

 

Fajne głośniczki do kuchni ale na godziny słuchania w pokoju to takie coś chyba by mi obrzydziły muzykę brzmieniem i wyglądem :P:lol:

Oj wątpię  w końcu słucha się uszami a nie oczyma :P, mam 2000 i nie chce innych  , z takich małych popierdólek małó co jest w stanie im dorównać

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Oskar2905 napisał:

Prawda jest taka że bez suba/subów to one są bezużyteczne.

@Oskar    daj spokój , te isophony nie potrzebują  suba , grają fajnie , bez niego . A z subem są canton plus s ale to inna bajka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo sprzęt będzie mały i basu będzie tam tyle kot napłakał, albo będzie większy i jakoś już to będzie brzmieć. Nie można mieć wszystkiego ;) .

 

@amrowek nie czaruj bo wiem jak te małe isophony grają. Co więcej mam/miałem kolumienki na większym psl130 i basu też tam było malutko. To nie są współczesne głośniki żeby z małego głośnika było dużo basu.   

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, amrowek napisał:

Oj wątpię  w końcu słucha się uszami a nie oczyma :P

 

Znam takich co słuchają oczami :P elektronika może być mniej urokliwa bo może być bardziej schowana ale wygląd kolumn ma jednak znaczenie.

 

Ale ja serio nad czymś takim myślałem i myślę do kuchni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie mamy co się czarować. Parametry tego głosnika basowego zastosowanego w tych isophonach są dostępne. One w basreflexie w obudowie 5L (czyli raczej większej niż tutaj) schodzą do 65Hz. W zamkniętej obudowie to poniżej 70-80Hz jest bida totalna. Sami zobaczcie. Myślę że tym można zamknąć temat tych isophonów ;) . 

seite06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz że podepnę się pod twój temat.

 

Czy do grania na sprzęcie djskim i codziennego słuchania + ewentualne mniejsze imprezy nada się zestaw Pioneer S-DJ50X + Behringer U-PHORIA UMC22?  Czy jest jakaś lepsza opcja w budżecie 1200-1400zł?

 

https://www.djshop.pl/i13312,pioneer,pioneer-s-dj50x-w-white-sztuka-.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem, fajnie jakby się to jakoś prezentowało na półce :D + trochę szkoda mi miejsca na duże wzmaki stereo. Kwestia też, że raczej celuję w sprzęt nowy. Czy takie połączenie jak R2600 + wspomniany Topping MX3 dałoby radę? Widzę, że z dostępnością tego DACa w Polsce jest średnio... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności