Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AMP słuchawkowy do K701?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

niedawno założyłem temat o wzmacniaczu kolumnowym vintage dla K701, ale tak sobie myślę, czy nie da się w podobnych pieniądzach dostać czegoś typowo słuchawkowego o mniejszych gabarytach, również dużej mocy i dobrej jakości dźwięku? W kontekście AMPów kolumnowych myślałem o nich: AKAI AM2400, AKAI AM2450, Telefunken MA-1, Telefunken HA-750M. Tylko czy to nie jest przerost formy nad treścią?

 

Powiedzmy, że budżet to 300-400zł. Preferuję używany sprzęt, gdyż wątpię, aby dobrej klasy nowy wzmacniacz słuchawkowy dało się wyrwać w tych pieniążkach. Aktualnie mam Aune B1, ale czuję, że z moim kolumnowym Telefuneknem RA-200, AKG są wyraźnie lepiej wysterowane i oferują lepsze doznania sceniczne. Jedyne co mi nie pasuje, to zbyt chłodna barwa RA-200. Za źródło posłuży iBasso DX90. Charakterystyka brzmieniowa jakiej oczekuję po wzmacniaczu to lekkie ocieplenie brzmienia, solidnie zaznaczona podstawa basowa i łagodność w górnych rejestrach, tak aby zrównoważyć sygnaturę K701. Synergia przede wszystkim. Proszę o jakieś sugestie. 

 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, crysis94 napisał:

Żaden stary kolumnowy pod K701 - są bardzo skuteczne, wyłapią cały syf z wyjścia słuchawkowego (-__-

Już byłem bliski zakupu kolumnowego, ale uświadomiłem sobie, że to mi z pół biurka zajmie :D

Mocno niepraktyczne, dużo prądu pochłania z gniazdka... tylko cena przemawia na korzyść. 

 

Czym się zainteresować w takim razie?

Do głowy przychodzi mi tylko Objective 2 i ZENek. Ten pierwszy łatwo dostępny i mieści się w założonym budżecie, ale analityczna sygnatura dyskwalifikuje go na starcie. Z opisów brzmienia wynika, że ZENek będzie dużo lepszy dla AKG, tylko gdzie ja teraz takiego kupię...

Jeszcze są te zabaweczki od SMSL, których się tyle w mp3store ostatnio pojawiło w niskich cenach. Może SMSL sAp-II Pro....?

Edytowane przez adriano2510
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Soundman1200 napisał:

No cóż, mi z Aune X1s grają K701 wspaniale...bas zaskakuje mocą, góra czysta i łagodna, wokal jak na planarach, polecam...czasem są używki po 800zł.

Tak tak, też mam takie przeczucie, że to może być to. Tak samo czuję, że z Aune T1 zgra się super. Jednakoż mój budżet jest o połowę mniejszy. Źródełko dobrej jakości już jest, teraz tylko mocny, ciepło grający AMP, który nie będzie ograniczał słuchawek.

Pewnie są tacy, którzy powiedzą, sprzedaj K701, kup K712 albo K7XX i bierz pierwszy lepszy wzmacniacz, bo ze wszystkim się zgrają... tylko, że K712 mi się nie podobały. Odebrałem je za zamulone, scenicznie mocno ograniczone. Wszystkie największe atuty siedemset jedynek zostały zniwelowane na poczet większej "uniwersalności". K702 niby podobne, ale jednak inne. Bardziej studyjne, wiernie oddające materiał. W K701 jest więcej muzyki, dlatego właśnie je uważam za najlepsze z całej serii K. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie powiedziane, ale pamiętać trzeba że K712 by pokazały klasę potrzebują dobrego,mocnego,już wzmaka...

Znajomy ma coś takiego i poleca, że nawet nieźle już to gra i jakaś moc jest....

http://allegro.pl/smsl-m3-dac-wzmacniacz-i7240683271.html

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Pięknie powiedziane, ale pamiętać trzeba że K712 by pokazały klasę potrzebują dobrego,mocnego,już wzmaka...

Znajomy ma coś takiego i poleca, że nawet nieźle już to gra i jakaś moc jest....

http://allegro.pl/smsl-m3-dac-wzmacniacz-i7240683271.html

Ale to DAC/AMP. Źródło już mam, a w tej cenie samodzielny zmak SMSL myślę, że więcej korzyści da niż combo. Myślałem o tym: SMSL sAp-II Pro.  Moc ogromna jak na cenę i gabaryty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, adriano2510 napisał:

Do głowy przychodzi mi tylko Objective 2 i ZENek. Ten pierwszy łatwo dostępny i mieści się w założonym budżecie, ale analityczna sygnatura dyskwalifikuje go na starcie. Z opisów brzmienia wynika, że ZENek będzie dużo lepszy dla AKG, tylko gdzie ja teraz takiego kupię...

 

hej, jak cos to ja mam ZENka DUO nieuzywanego przeze mnie :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności