Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałowe BT a może odbiornik?


majmaj

Pytanie

Witajcie.

Jest to mój pierwszy post i bardzo miło mi Was poznać :)

Z racji że od kilku lat wypadłem z obiegu i z nowinkami technicznymi jestem w plecy, pozwoliłem sobie założyć nowy temat - mam nadzieję że dzięki niemu podejmę dobrą decyzję :D

 

Posiadam słuchawki Sennheiser CXL 400 które grają mi juz ok 5lat i jestem zadowolony. Niestety kable doprowadzają mnie do szału... jestem dość aktywny i kabel wpięty do telefonu (xaomi mi6) telefon w kieszeni - jadąc rowerem zmiana numeru jest dość skomplikowana ;) 

Do sedna: Mam do wydania ok 250zł w przypadku adaptera i ok 350zł w przypadku słuchawek.

 

Pierwsze na co wpadłem to żeby kupić adapter, podpiąć do słuchawek i obsługa z tel. interesują mnie dwa modele, Fiio BTR1 i MI Audio Receiver. Fiio wiadomo drogie ale... czy warto tyle dopłacać w przypadku moich słabych słuchawek? Czy w przypadku adapterów jest szansa na lepszy dźwięk niz na wyjściu jack z telefonu?

 

Kolejna opcja to zakup nowych słuchawek, ale czy uda się kupić coś dokanałowego i dobrego w cenie do 350zł?

 

Dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To ja polecę ci Avantree Clipper pro. Fiio Btr-1 które mam gra bardzo fajnie tylko ma problem z zasięgiem. Clipper pro jest pod tym względem lepszy jeśli chcesz używać w ruchu. Ja teraz siedzę w fotelu, odtwarzacz jest około 50 cm ode mnie i co jakiś czas są przerwy. Na Sony SBH52 i Bluedio T4s ten problem nie występuje. Mogę swobodnie poruszać się (w T4s po całym mieszkaniu)  i nic nie przerywa. SBH52 żeby przerwało musiałbym odejść z 5-7 m. Adapter typu Clipper pro lub Fiio Btr-1 mają tą przewagę że podłączysz słuchawki które chcesz w danej chwili a kupując słuchawki jesteś skazany na jeden model. Btr-1 dźwiękowo jest ok ale bardzo wkurza ten problem z zasięgiem. Clipper pro jest trochę gorszy ale nie ma kolosalnej różnicy. No i kosztuje 38 $. Możesz zamawiać bezpośrednio z avantree.com bo wyślą z magazynów Amazonu w Europie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

można też chwycić kz i ich kable bluetooth  / lub inne iem'y które się kończą na np. mmcx i kabelek 'bezprzewodowy' (taka sobie ta gra słów) który do nich pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaro dziękuje za wypowiedz - w tej cenie super! 

A porównanie mocy i czas pracy na jednym ładowaniu jak wygląda?

 

Whero chyba rozumiem Twój zamysł ale jak słuchawki to gotowe :D Kwestia tego czy coś w tej cenie zagra nie gorzej niż moje obecne... Jaro ma tu rację że sie ograniczę, może za jakiś czas kupie coś na kablu do 400zł i tylko wpiąć w adapter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czas pracy podobny. Moc Btr-1 wieksza. Gdyby nie problem z zasięgiem to btr-1 byłby dużo lepszą propozycją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znacznie większa? Nie braknie mi głośności? :D

Tylko jak to jest, jeśli przetworniki telefonu słabe to i słuchawki zagrają słabo na adapterze? Czy adapter ma własny DAC?

 

Ja zawsze adapter będę miał podpięty do słuchawek na szyi a nadajnik w kieszeni - więc odległość nie jest duża :)

Edytowane przez majmaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakością dźwięku na pewno BTR1 wygrywa. Ma DACa i wzmacniacz wbudowany. 64 Ohm słuchawki słucham na 5-6/15 głośności powyżej 10 raczej nie da się słuchać bez utraty słuchu :) Clipper też jest niezły ale ustępuje BTR1. Jego przewaga to zasięg a właściwie nie gubienie zasięgu. I raczej słuchawek powyżej 100-150 Ohm nie da się napędzić właściwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pisałem wczoraj odległość od playera (Fiio X5 III gen) była ok 50 cm w lini prostej (leżał na stole) BTR wpięty w podkoszulek pod szyją i potrafił gubić i przerywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To pewnie 1/3 głośności ci wystarczy. do połowy dochodziłem na 32 Ohm i było głośno. Dźwięk z BTR jest na prawdę bardzo dobry, ale ten zasięg niestety fatalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem, audiofilem nie jestem, muzy słucham głównie z spotify (więc max 320kbps). Wcześniej pisałeś że nie ma jakiegoś ogromnego skoku między tymi dwoma urządzeniami a cenowo spora różnica ;)

Chyba że zamówię w Polskim sklepie (250zł) i sprawdzę jak będzie z zasięgiem - jak źle to oddam :D

 

PS:

Też pytanie czy przy tak słabej jakości muzyki jest sens inwestować w lepszy adapter...

Edytowane przez majmaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A jak dobrze poszukać w komisie to kupisz AK xb10 za cenę btr1 który kładzie btr1 na łopatki

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka


Bardzo subiektywna ocena. Xb10 w bezpośrednim porównaniu byl najsłabszy dla mnie z grupy fiio shanling M1 i ak. Szeroko przez sofnieta średnicę ale plany zlane. Fiio ma duży plus * microfon co dla mnie było bardzo ważne. ( M1 przegrał z praktycznością ).

M.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odbiornik wybrany padło na BTR1. 

Teraz do tego jakieś słuchawki dokanałowe (najlepiej bez pilota) w cenie do 350zl. Da radę coś w miarę dobrego? Nie wiem co wymagam bo w życiu miałem tylko jedne obecne czyli Sennheiser CXL 400. 

 

PS. Dodam że przeczytałem dział słuchawki do 350zl ale tam bardzo nieaktualne produkty. 

Edytowane przez majmaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zastanów się nad MeeAudio M6Pro. U @bigmaras dostaniesz. Wymienne kable, jak uszkodzisz słuchawkę to dokupisz, kable, tipsy również. Grają też niczego sobie

A co do BTR, to chyba się "wygrzał" bo poprawiła się sytuacja z zasięgiem. Nie wiem czemu ale od 3 dni mogę 3-4 metry odejść i gra, wcześniej gubił zasię już 2 metry od źródła

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tych Senków nie znam, ale mam M6Pro i wg mnie grają bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności