Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP do AKG K702 i Sennheiser HD650


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wydania 1200zł. Chcę kupić DAC/AMP pod w/w słuchawki. Nie wiem, czy zostawić Carat-Topaz z którego teraz korzystam i dokupić samego AMPa, czy też jakieś combo (myślałam o SMSL M7). Jeżeli sam AMP to chyba ifi iCAN SE?

Zależy mi na szerokiej scenie, ociepleniu dźwięku (takiej analogowości i imitacji dźwięku lamp) oraz podbiciu basu, z czego na pewno skorzystają K702.

Co proponujecie? Zostawić Topaza i dokupić wzmacniacz, czy jakieś inne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował Cambridge Audio Dac Magic Plus sam korzystałem z niego razem z Q701 i HD650, filtry pozwalają zmienić trochę charakter jego grania.

 

Z drugiej strony możesz stwierdzić, że gra to zbyt ciepło, jeśli masz możliwość koniecznie posłuchaj przed podjęciem decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciepłych wzmacniaczy miałem FCL2 (sporo basu i bardzo przyjemna średnica) do tego jakiś przestrzenny DAC.

Warto by było wybrać DAC który ma wymienne opki, z drugiej strony ciężko jest pogodzić dwa bardzo różne charaktery słuchawek.

Jako combo jest jeszcze Nuforce icon HD/HDP lecz nw ile da ciepełka słuchawkom, może być zbyt mało :P

Jako bezpieczna opcja może być Aune T1 o ile nie zamuli ba mocno Sennków, Ja imo wole opcje DAC + AMP osobno bo jest większe pole do manewru.

 

Edytowane przez Aro91
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, czarna1412 napisał:

@retter słuchałam ich i o dziwo bardzo mi się spodobały. Oczywiście jestem świadoma, że będzie trzeba zmienić kabel.

Mocny ocieplony tranzystor? Masz na myśli coś konkretnego?

Hd 650 specyficzne słuchawki.

Nie do wszystkich rodzajów muzyki i nie dla wszystkich realizacji. Wyjątkowo dla świadomych użytkowników, którzy wiedza na co się piszą. 

 

Osobiście nie mogłem ich ujarzmić ich kocyka przez rok, co być może jedynie świadczy  o mojej małej skuteczności i braku samozaparcia w szukaniu dla nich toru.

Jedynym sprzętem co godził jednocześnie charakter hd 650 i q701( podobne do k702) był aune B1 , w w moim osobistym odczuciu , w cenie którą podałaś. Ale i tak je sprzedałem(hd650) bo bardziej podobały mi się hd540.

Jak zawsze warto samemu posłuchać polecane połaczenia:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchałem HD600, K702, K701, K712 z Aune B1 i każda z tych par moim zdaniem była wysterowana może na 3/4 gwizdka, w porównaniu z wyjściem w ampie kolumnowym, gdzie tej mocy dostarczałem ile słuchawki tylko zechcą. "Be jedynce" za to nie można odmówić uniwersalności, sceniczności. Tak jak autorka chciała w klasie A lekko ociepla brzmienie. Nie miał problemu z dogadaniem się z wyżej wymienionymi parami. Nie ingeruje jakoś mocno w barwę, a lekko podrasowuje to co nam DAC przekazuje. W tej cenie genialny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam przez jakiś czas B1 z K702 i moim zdaniem nie były wysterowane na 100%. Owszem było przejrzyście, z dużą sceną, nieco mocniejszym basem. B1 dodawało pewien pierwiastek, który poprawiał brzmienie, ale nie rekompensowało to ceny, jaką trzeba za niego zapłacić. Po sprzedaży B1 nie odczułam jakiegoś dyskomfortu na samym Topazie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności