Skocz do zawartości

Polecicie jakiś "klasyczny" telefon z dobrym dźwiękiem? Używany, nowy, bez znaczenia. Budżet powiedzmy 500 zł max.


KaszaWspraju

Rekomendowane odpowiedzi

Zostawiam bo trochę informacji jest.

Status @TempleInDreams

 

Polecicie jakiś "klasyczny" telefon z dobrym dźwiękiem? Używany, nowy, bez znaczenia. Budżet powiedzmy 500 zł max.

  1. Sound John
  2. bachankas

    bachankas

    @Sound John chyba "klasyczny telefon" inaczej definiujesz ;)

  3. TempleInDreams
  4. bakus1233

    bakus1233

    Nokia n91?albo SE k750i/w800i i przejściówka na jacka ?

  5. Sound John
  6. bakus1233
  7. TempleInDreams

    TempleInDreams

    Tak na szybko wpadły mi w oczy Nokia N8 i Samsung Wave. Co o nich sądzicie?

  8. music hunter

    music hunter

    Samsung Wave S8500 całkiem ładnie gra. Posiadam, ale nie używam ;).

  9. bakus1233

    bakus1233

    Ale to są telefony z dotykowym ekranem. Klasyczny telefon, to taki z fizyczną klawiaturą ?

  10. TempleInDreams

    TempleInDreams

    Po szybkim i krótkim researchu widzę, że ciężko będzie o klawiaturkowca. Głównie chodzi mi o starsze modele które będą w miarę płynnie działać jeśli chodzi o dzwonienie. I muzykę.

     

  11. Sound John
  12. TempleInDreams

    TempleInDreams

    Ajfon w sumie czemu nie, tylko, gdzieś tu nawet na forum widziałem stwierdzenia, że N8 lepsza jest i od Wave i od ip 4. czy jabłko 5/5s będzie dużo lepsze? N8 do wzięcia jest za 250 zł około, wave nawet można za stówkę wyrwać. a jabłuszka?

  13. Sound John

    Sound John

    Piątki wcale nie są takie drogie, 300-350 zł, no i działają bardzo sprawnie. 

    Co do ich grania, to są bardzo przyjemne aczkolwiek trzeba lubić V-kę. 

    Nie polecam wierzyć każdemu na tym forum, jest masa trolli nakręcająca hajp na słabe sprzęty.

  14. Perul

    Perul

    Weź jakieś w miarę nowe BlackBerry - mam Z10 (w sumie na sprzedaż) i gra to naprawdę fajnie. 

    Może nawet jakiś klasyczny z dobrym dźwiękiem się znajdzie, bo oni stosunkowo niedawno na bezklawiszowce się przerzucili.

  15. Andrewek
  16. TempleInDreams
  17. Perul

    Perul

    Za pół ceny, bo buzzer jest do naprawy (częsta przypadłość tego modelu).

  18. TempleInDreams

    TempleInDreams

    A co to znaczy za pół ceny? I w czym przeszkadza ten uszkodzony buzzer?

  19. Oskar2905

    Oskar2905

    @Sound John akurat w tym wypadku jedynym trollem jesteś ty :D . 5c/5/5s grają bardzo słabo. Do Z10 nie mają żadnego podskoku. Tak samo nokie grają lepiej (mam 603 który ma taki sam tor audio jak n8 i grało to o wiele lepiej niż iphone). 

  20. Play

    Play

    N8 bym nie brał z tego powodu, że płynność działania w tym telefonie nie istnieje. Wave daje jeszcze radę

  21. Oskar2905

    Oskar2905

    Na belle nie jest źle.

  22. Play

    Play

    dobrze też nie :D jak jeszcze w telefonach pracowałem i jak klientom pokazywałem ten telefon, to zaraz rezygnowali - płynność jest po prostu słaba

  23. Oskar2905

    Oskar2905

    Możliwe. 603 sporo mocniejsze bebechy. 

    603 na belle w każdym bądź razie działa jak współczesny fon. 

  24. micbud

    micbud

    To jesli w ogole bierzesz pod uwage BlackBerry, to za 500zł kupisz: z10, z30, q10, classic, passport, niektore nawet nowki z gwara. Nie wspominajac o leapie, ktory mam na sell :D

  25. paatos
  26. Oskar2905

    Oskar2905

    Kolega miał taką nokie (wydaje mi sie że to e52 była). Jak pierwszy raz podłączyłem do niej słuchawki (to było ładnych parę lat temu już, jbm mj-800 miałem wtedy) to śmieszną minę zrobiłem jak je ruszyła. Lepiej niż wave chyba. 

  27. paatos

    paatos

    Zdecydowanie lepiej niż Wave. Pamiętam, że np. EP-630 grały na niej jakby kosztowały z 500 zł.

  28. Sound John

    Sound John

    @Oskar2905 dla ciebie wszystko co nie gra ciepło gra źle xD

  29. Oskar2905

    Oskar2905

    Nie chodzi o to że on chłodny jest tylko o to że gra v-ką, ma cyfrową górę i nie przyjemny bas.

  30. Sound John
  31. Oskar2905
  32. Play

    Play

    @Oskar2905 Dżonowi chodzi o to, że 'nie' z przymiotnikami piszemy razem

  33. Oskar2905

    Oskar2905

    Widzę teraz ;) . Czepia się :D . 

  34. TempleInDreams

    TempleInDreams

    Miałem baaaardzo długo nokię e51, w zasadzie musiałem zamienić bo rozlatywała się w rękach. Koleżanka miała e52, w porównaniu, niby nowszy model ale w ogóle nie miała tego czaru co e51. Ale dźwięku nie testowałem, jeśli koleżanka jeszcze ma pewnie przetestuję.

     

  35. crysis94

    crysis94

    W tej kasie BB to jest zły wybór... aczkolwiek ja bym tam nowego chińczyka zamówił - od 80$ można coś znaleźć...

  36. Oskar2905

    Oskar2905

    Czytałeś w ogóle pytanie? Dobry dźwięk i najchętniej klawiaturowiec.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przeniesienie jeszcze raz @KaszaWspraju. Możemy dalej dywagować. :D Jutro będę miał w rękach prawdopodobnie Nokię E52, kto wie co pokaże. Generalnie jestem mile zaskoczony ile można znaleźć telefonów które są uznawane za dobrze grające do tych nawet i 300 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie topowe nokie jak i te z serii xpress music będą grały dobrze (chodzi mi o czasy sprzed przejęcia przez m$). W sporej części nokii (w wielu flagowcach na przykład) był oddzielny dac i amp. W większości telefonów nawet ampa nie ma tylko idzie sygnał z procesora, a tu dla kontrastu jest pełny tor audio. W 603 którą mam jako awaryjny telefon (na marginesie to właśnie z niej korzystam bo xiaomi mi padł :P ) siedzi wzmacniacz Texasa (bez ampa już, później nokia odeszła od daców i wsadzali tylko sam wzmacniacz) który jak pamiętam ma chyba 120mW mocy na 16ohmach (nie wiem czy dobrze pamiętam, jak nie zapomnę to jeszcze później sprawdzę). W ogóle w większości nokii topowych siedział wzmacniacz Texas instruments i do tego dac. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności