Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki ISK HD9999 - absolutny brak przyjemności z słuchania


SRQ Drakeoon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim! 

 

Jeśli umieściłem tego posta w złym miejscu na forum to przepraszam, nie mogłem znaleźć lepszego działu.

 

Nieco ponad 3 miesiące temu zakupiłem tytułowe słuchawki ISK HD9999. Cel był taki, żeby kupić słuchawki za ~300zł, które mają mocny bas i były dobrze izolowane. Decyzja szybko padła na ten model, ponieważ wielu użytkowników pisało naprawdę dobre recenzje o słuchawkach, a opinie w sklepach internetowych też były w porządku. Słuchawki miały być na prezent pod choinkę i niestety okazały się rozczarowaniem. Przy odsłuchu basu nie słychać w ogóle, dominują średnie oraz wysokie tony, występuje uczucie jakby dźwięk się "ulatniał", jakoś uciekał. 

 

Niestety nie byłem w stanie skorzystać z opcji oddania ich bez podania przyczyny do sklepu internetowego, bo święta wyszły trochę dłużej niż było to planowane i cóż, okres możliwości oddania się skończył. Wysłałem natomiast wiadomość do sklepu internetowego i słuchawki poszły na gwarancję. Dostałem informację zwrotną, że słuchawki zostały zdiagnozowane, naprawione i zostaną odesłane. Przyszły po tygodniu, różnicy w dźwięku nie było. Gwarancja realizowana była w styczniu. Po tym czasie odłożyłem słuchawki w kąt i leżą sobie, nikt ich nie ma zamiaru więcej używać.

 

Co teraz powinienem zrobić? Odesłać na gwarancję do tego sklepu internetowego kolejny raz? Może te słuchawki faktycznie tak grają, a ja nastawiałem się na coś lepszego? Myślałem nad sprzedaniem ich, ale nie miałbym czystego sumienia jeśli ktoś musiałby z nich korzystać i jeszcze by płacił za nie.

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

PS. Odsłuch na tych słuchawkach był na różnych urządzeniach, telefonach, laptopach i najbardziej zaawansowanym źródłem jest Audiotrak Prodigy Cube, więc nie mam profesjonalnego sprzętu, żeby sprawdzić, czy to wina źródła. Nie powinna to być z resztą wina źródła skoro w recenzjach piszą, że te słuchawki nie wymagają cudów na źródle. Grały lepiej z telefonu niż z tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, takie właśnie jest kupowanie z Morele. 
Nie ma części do naprawy isków, albo są nowe albo nie naprawili. 
Jeżeli nowe nie są... To znaczy, że zrobili ciebie w wała :v 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij i dowiedz się gdzie jest serwis i sam skontaktuj się z serwisem. Miałem taki przypadek w morele.pl, za pierwszym razem byli tak beszczelni że nawet nie przepakowali tylko nalepkę adresową zmienili. Za drugim razem sam sprawdziłem czy wylądował w serwisie. W sumie była wymiana na nowy. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Jaro54 napisał:

Wyślij i dowiedz się gdzie jest serwis i sam skontaktuj się z serwisem. Miałem taki przypadek w morele.pl, za pierwszym razem byli tak beszczelni że nawet nie przepakowali tylko nalepkę adresową zmienili. Za drugim razem sam sprawdziłem czy wylądował w serwisie. W sumie była wymiana na nowy. 

Okej, w takim razie dam znać jak coś się będzie działo. Dzięki za pomoc :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaro54 napisał:

Wyślij i dowiedz się gdzie jest serwis i sam skontaktuj się z serwisem. Miałem taki przypadek w morele.pl, za pierwszym razem byli tak beszczelni że nawet nie przepakowali tylko nalepkę adresową zmienili. Za drugim razem sam sprawdziłem czy wylądował w serwisie. W sumie była wymiana na nowy. 

Ni ma serwisa. Nie istnieje coś takiego. 
ISKI w pl biorą się z 1 chińskiego źródła które ISK bezpośrednio nie jest. A jako, że nie jest to i nie ma części do naprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale morele.pl muszą gdzieś serwisować sprzęt, niekoniecznie w fabrycznym serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jakbym miał je krótko określić to takie superluxy klasy premium :D Fajnie grają, rzeczywiście mają troche z monitoringu ale bez przesady, bardzo żywiołowe choć jasne granie. Bas muszę poczekać aż się w pełni wygrzeją ale wydaje się być ok. Ogólnie w porównaniu do poprzedniej krótkiej przygody z HyperX to dużo wygodniejsze, przestrzeń, separacja i wokale na plus ale od razu słychać, że nie są to słuchawki do jasnych źródeł, z sc8000 nieco kłują, z audiotrakiem hd2 jest dużo lepiej."

 

Być może czytałeś też moją wypowiedź, więc czuje się wywołany. Słuchawki miałem trochę dłużej po tej wypowiedzi. Zła wiadomość jest taka, że one takie są, dobra, że dobrze słyszysz :P A tak serio one mi się kojarzą nieco z superluxami. Zgrzyt powoduje głównie wyższa średnica i trochę góra, której też jest za dużo. Dodatkowo piszesz, że z telefonem grały lepiej niż z Prodigy, co wg mnie to potwierdza. Pady uszczelniają dobrze i tutaj wg mnie można tylko zepsuć. Jak chcesz zmieniać słuchawki to się nie martw, z takim Fiio e10 grają wyraźnie lepiej niż z jaśniejszym Prodigy. Co do modów to:

- podstawowa sprawa gąbka od akg a najlepiej filc przed przetwornik, okrągły kawałek pod pada, utnie to góre i wyższą średnice,

- wymiana opampa z Prodigy, może ad8022 on podbija nieco skraje, ewentualnie może lm4562 by go przymulił, 

- zmiana kabla, seryjny jest jakościowo taki sobie ale to już koszt kilkudziesieciu złotych i trzeba z odpowiednim wtykiem.  Tutaj to kosmetyka.

 

Najważniejsze filc lub gąbka, jak to nic nie da to sprzedawaj i kupuj takstary hd6000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra, okej, po kolei.

 

Z morele dostałem zwrot pieniędzy za tamten produkt, tuż po tym jak poprosiłem o dane kontaktowe do serwisu. @Jaro54 Dzięki!

 

@gumiak9 osobiście przy odsłuchu wydawały mi się beznadziejnie tanie jeśli chodzi o odsłuch, co kontrastuje z tym, że słuchawki przychodzą w fajnym opakowaniu, z jakąś tam ilością akcesoriów, kabli, padów. Będę szukał właśnie na dniach jakichś odpowiedników, które mocno skupiają się na basie, ale chyba zrobię zwykły research bez zaśmiecania forum. (Może padnie na te takstary co podałeś :p)

 

Dzięki wszystkim za pomoc ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Szukam pełnowymiarowych słuchawek do 1000 zł z basowym brzmieniem podobnym do tego z ISK HD9999.
Mam też AKG M220 PRO, BRAINWAVZ HM5, Sennheiser Momentum M2 podpięte pod FiiO E10K Olympus 2 i ASUS XONAR D1, ale ich mało basowe brzmienie do mnie nie przemawia …
Co możecie mi polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności