Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki DAC/AMP do AKG K712?


Amertume

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam szanowne grono forumowe. Przyznam szczerze, że z reguły tylko przeglądam forum ;p ale widzę, że temat dotyczy słuchawek, które również posiadam to może coś podpowiem. Mi osobiście bardzo fajnie  K712 grają z Lehmann Linear. Wiem, to przekracza założony budżet, ale z tego co kojarzę ludzie chwalą sobie klony tegoż wzmacniacza (których powstało bardzo wiele i nawet parę osób z forum takowe składały?) i podobno grają w zbliżony sposób do oryginału, można nabyć w cenie ok ~1000 (np sławny lovely cube) - może warto wypróbować ?

 

Alternatywnie i budżetowo można spróbować coś z SMSL - kiedyś dawno temu całkiem pozytywne wrażenie zrobił na mnie wysterowany pod AKG VA1. Teraz już chyba tylko VA2 w produkcji? tak czy siak można potestować.

 

pozdrawiam,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aune X1s świetnie mi się zgrało z K7XX. W tym budżecie praktycnie nie dostaniesz lepszego nowego kombo.

Jeśli zaś idzie o rozwiązania alternatywne, to przychodzą mi do głowy dwa:

-ifi iDSD Nano LE

-Dragonfly black i klon LEhmana, jak choćby FCL.

Mimo wszystko za najbezpieczniejszy uważam X1s. To po prostu gra dobrze, jest bezproblemowe i ...ładne :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sam wzmacniacz, to polecam Aune S2, który ociepli nieco dźwięk. W połączeniu z odpowiednio dobranym DAC-iem, efekt powinien być satysfakcjonujący.

Z Dragonfly Black też grają nieźle, zwłaszcza biorąc pod uwagę, ile ważka kosztuje.

Z X1S pewnie też będzie ok, ale to zależy, co chcesz osiągnąć. Mnie by np. brakowało lekkiego ocieplenia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Korg DS-DAC 100m + przezroczysty wzmacniacz. Sam Korg na początek też wystarczy, ale nieco więcej mocy nie zawadzi. Ale zrobisz jak zechcesz.

W dniu 2.04.2018 o 10:20, qjin napisał:

Jeśli chodzi o sam wzmacniacz, to polecam Aune S2, który ociepli nieco dźwięk

A co ty chcesz tam jeszcze ocieplać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby znowu próba zmiany AKG w inne słuchawki? :) K712 są dość ciepłe. Jak na AKG to grają w U ;) 

Ja właśnie namówiłem kolegę na AKG i klona Lehmanna, ale on jest z wygodnych i będzie mu przeszkadzać kabel sieciowy. Czy takie coś na baterie, jak np. Xduoo xd-05, 10 albo ifi będzie w porządku? Najlepiej jakby się zasilało z laptoka po usb podczas grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rafacio napisał:

Dociążać w 712?

Dla mnie to nadal szkielety, więc tak ;).  

1 godzinę temu, rhalf napisał:

Czyżby znowu próba zmiany AKG w inne słuchawki? :) K712 są dość ciepłe. Jak na AKG to grają w U ;) 

Ja właśnie namówiłem kolegę na AKG i klona Lehmanna, ale on jest z wygodnych i będzie mu przeszkadzać kabel sieciowy. Czy takie coś na baterie, jak np. Xduoo xd-05, 10 albo ifi będzie w porządku? Najlepiej jakby się zasilało z laptoka po usb podczas grania.

Ifi bym nie parował z K712, bo on cyfrą troche zajeżdża, prędzej z Mojo, ewentualnie z Sabaj DA3, tylko nie wiem, czy on wystarczająco napędzi K712-ki, choć powinien.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moze zabrzmi to niepopularnie ale mi sie najfajniej 712 zgrywaja z Objective combo:) z Nuforce3 bylo juz za misiowato na przyklad. Nie uwazam zeby te sluchawki byly chude i nie widze przeciwwskazan do parowania z neutralnymi/jasnymi zrodlami.

Edytowane przez welder666
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 28.06.2018 o 15:08, neonlight napisał:

Dla mnie to nadal szkielety, więc tak ;).  

Ifi bym nie parował z K712, bo on cyfrą troche zajeżdża, prędzej z Mojo, ewentualnie z Sabaj DA3, tylko nie wiem, czy on wystarczająco napędzi K712-ki, choć powinien.

Odkopię stary temat, bo może ktoś będzie szukał odpowiedzi, a tak się składa, że mam Ifi (w prawdzie xDSD) i Sabaj DA3. Nie wiem jak iDSD Nano, ale xDSD nie brzmi w ogóle cyfrowo, iDSD też nie posądzałbym o takie brzmienie, choć mogę się mylić :) Ifi xDSD świetnie zgrywa się z k7XX (klon k712 od Massdrop), Sabaj Da3 za to totalnie ich nie napędza. Sabaj Da3 nadaje się do IEM-ów i ew. łatwonapędzalnych nausznych, takich jak AKG k550 / k845. xDuoo XD-05 nie słuchałem, ale za to XD-05 Plus przez wiele godzin, więc domyślam się przez analogię, także będą się świetnie zgrywać. XD-05 Plus w trochę inny sposób dociąża K7XX niż Ifi xDSD. xDuoo gra mocniej niskim basem niż Ifi, za to Ifi xDSD jest w niskim basie szybsze i bardziej sprężyste. Ifi xDSD ma mniej wysokich niż XD-05+, ale za to wybrzmiewa czyściej w najwyższych składowych harmonicznych. xDuoo gra agresywniej, a Ifi bardziej zaokrągla. xDuoo zachwyca sceną wzdłuż i wgłąb, natomiast Ifi gra bardziej w głąb, scena nie jest tak ogromna (choć jest nadal spora), ale za to źródła pozorne łatwiej lokalizuje w przestrzeni. IMHO wybór między xDuoo vs Ifi to kwestia preferencji i "coś za coś" niż  wybór w kategorii "A gra lepiej niż B". I kwestia czy nie będzie razić Cię rozjazd balansu na potencjometrze xDuoo, czy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Micros napisał:

Odkopię stary temat, bo może ktoś będzie szukał odpowiedzi, a tak się składa, że mam Ifi (w prawdzie xDSD) i Sabaj DA3. Nie wiem jak iDSD Nano, ale xDSD nie brzmi w ogóle cyfrowo, iDSD też nie posądzałbym o takie brzmienie, choć mogę się mylić :) Ifi xDSD świetnie zgrywa się z k7XX (klon k712 od Massdrop), Sabaj Da3 za to totalnie ich nie napędza. Sabaj Da3 nadaje się do IEM-ów i ew. łatwonapędzalnych nausznych, takich jak AKG k550 / k845. xDuoo XD-05 nie słuchałem, ale za to XD-05 Plus przez wiele godzin, więc domyślam się przez analogię, także będą się świetnie zgrywać. XD-05 Plus w trochę inny sposób dociąża K7XX niż Ifi xDSD. xDuoo gra mocniej niskim basem niż Ifi, za to Ifi xDSD jest w niskim basie szybsze i bardziej sprężyste. Ifi xDSD ma mniej wysokich niż XD-05+, ale za to wybrzmiewa czyściej w najwyższych składowych harmonicznych. xDuoo gra agresywniej, a Ifi bardziej zaokrągla. xDuoo zachwyca sceną wzdłuż i wgłąb, natomiast Ifi gra bardziej w głąb, scena nie jest tak ogromna (choć jest nadal spora), ale za to źródła pozorne łatwiej lokalizuje w przestrzeni. IMHO wybór między xDuoo vs Ifi to kwestia preferencji i "coś za coś" niż  wybór w kategorii "A gra lepiej niż B". I kwestia czy nie będzie razić Cię rozjazd balansu na potencjometrze xDuoo, czy nie :)

XDSD nie brzmi cyfrowo, ale ma problem z wyższą srednicą, która potrafi być agresywna nawet w HD650, co z kolei będzie jeszcze bardziej słyszalne w AKG, które firmowo mają uwypuklone to pasmo.

 

Z resztą praktycznie się zgadzam, poza rozjazdem kanałów w xduoo, mam teraz drugą sztukę i nic takiego nie ma miejsca.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności