Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw stereo do 1500-2500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, śledzę wątki o zestawach stereo na tym forum od dłuższego czasu, ale nie znalazłem jeszcze nic dla siebie.
Obecnie posiadam presonus e5, ale szukam czegoś bardziej przyjemnego w brzmieniu, co też będzie dawało dobry technicznie dźwięk. 
Szukam, wypisz wymaluj Flare R2Pro w świecie głośników stereo.
Muzyka której słucham to głownie rock w różnych odmianach, dobre soundtracki z gier i filmów. Tutaj soundtrack z Nier Automata  wiedzie prym i chciałbym by brzmiał jak najlepiej na nowym zestawie, domyślam się, że głośniki mogą się łatwo pogubić.

Przykładowe utwory to Grandma - Destruction, Emil - Despair, Song of the Ancients, war & war,  Birth of a wish, ale też są tam takie jak Vague hope - Spring rain,  Weight of the World -wszystkie wersje :P

Rock to praktycznie wszystko, jeśli mam coś wyróżnić to Whitesnake i Fleetwood Mac,  Sammy Hagar, Great White, Lynyrd Skynyrd, Scorpions..., Dire Straits, Toto.

Co do pokoju... Sami zerknijcie, beznadzieja i wiem, że nie mam co liczyć na dobrą scenę, ale może bedzie to przynajmniej jakoś brzmiało. Jeszcze są skosy od dachu po prawej stronie.
W planie uwzględniłem prawdopodobne przemeblowanie, ale mogę wszystko dowolnie ustawić, bo będę projektował nowe meble.  
Kolumny będą stać na jednej z krótszych ścian, przy czym bardziej odpowiada mi  brązowe ustawienie. Będę ich słuchał z odległości 1,5-2,5 metra, czasem i dalej.


Zakup planuję ze sporym wyprzedzeniem, więc mogę polować na rzadziej dostępne wzmacniacze i kolumny.
Moimi faworytami były Pylon Opal 20 lub STX electrino 150, głównie dlatego, że nowe, polskie i ponoć dobrze grające w swojej cenie i charakterystyką jaka lubię.  
Z używanych nie mam pojęcia co kupić, ale jestem otwarty. 
Budżet do 1500 zł na kolumny i 500-1000 zł na wzmacniacz.

122344.png

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do znudzenia - MA RS6 i HK AVR635 - nie znam nic lepiej grającego w tych pieniądzach -_-. Brzmienie oparte na niskim, miękkim i dość szybkim basie, lekko ocieplonej i gładkiej średnicy oraz, aksamitnych i precyzyjnych wysokich, do tego świetna dynamika i stereofonia. Na deser, jakość wykonania RS6-tek, to uczta dla oczu :rolleyes:

Ps.

Oskar2905 i Amrówek.. możecie atakować :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem  trochę o  MA RS6 i mogą  być  trochę  za potężne  do tego  pokoju.  Jeśli  ustawię  je metr  od  tylnej  ściany,  czyli tak jak  zalecają, to będę  ich  słuchał  z maks 2-2.5 metra,  jeśli  będę  chciał  tam  też  oglądać  filmy.   

Myślę,  że  brzmienie  by mi odpowiadało,  ewentualnie może  być  coś  z trochę mniejszym basem,  a szybszym.  

Cenowo  widzę,  że  są  po 2000-2400 zł,  więc  musiałbym  polować  na okazję. 

Amplituner jest  mi średnio  potrzebny i na tę  chwilę  wolałbym tańszy  wzmacniacz  stereo,  ale kiedyś planuję  spróbować  dołożyć tylne.  Na plus  w HK AVR635 jest  wbudowany  dac,  to trochę  pieniędzy  zostaje w  kieszeni. 

@neonlight Nie muszą  być  tylko  podłogowe.  Pamiętam  jak swego  czasu  szukałem  głośników i sporo  dobrego  słyszałam  o Canton, ale  już  nie  pamiętam  które  modele  byłyby  dla  mnie  dobre,  za to jest  tego  sporo na sprzedaż. 

 

Szukam  dalej  i mam na oku Dali 505.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dasz grube zasłony ustawiał bym lekko od okna, tam mogą być ciekawe efekty i przynajmniej fal stojących będzie mniej niż przy zielonych i brązowych.

 

Poszukaj staroci zupełnie serio, na pm mogę Ci powiedzieć konkretnie model, flary się schowają z swoją magią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym  pokoju  mogę  zrobić  wszystko,  panele  akustyczne,  szafki  z książkami,  dywany...  

Jednak  się  otwieram  na starocie.  Znalazłem  już  sklep  nomos ze sprzętem vintage i rzuciły  mi się  w oczy  Cantony 930.   

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, music hunter napisał:

Poczytałem  trochę o  MA RS6 i mogą  być  trochę  za potężne  do tego  pokoju.  Jeśli  ustawię  je metr  od  tylnej  ściany,  czyli tak jak  zalecają, to będę  ich  słuchał  z maks 2-2.5 metra,  jeśli  będę  chciał  tam  też  oglądać  filmy.   

Myślę,  że  brzmienie  by mi odpowiadało,  ewentualnie może  być  coś  z trochę mniejszym basem,  a szybszym.  

Cenowo  widzę,  że  są  po 2000-2400 zł,  więc  musiałbym  polować  na okazję. 

Amplituner jest  mi średnio  potrzebny i na tę  chwilę  wolałbym tańszy  wzmacniacz  stereo,  ale kiedyś planuję  spróbować  dołożyć tylne.  Na plus  w HK AVR635 jest  wbudowany  dac,  to trochę  pieniędzy  zostaje w  kieszeni. 

@neonlight Nie muszą  być  tylko  podłogowe.  Pamiętam  jak swego  czasu  szukałem  głośników i sporo  dobrego  słyszałam  o Canton, ale  już  nie  pamiętam  które  modele  byłyby  dla  mnie  dobre,  za to jest  tego  sporo na sprzedaż. 

 

Szukam  dalej  i mam na oku Dali 505.

Nie koniecznie, bassreflex jest umieszczony z przodu, natomiast każde pomieszczenie ma swoja indywidualna akustykę, więc nic nie jest z góry przesądzone ;). Poza tym, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przytkać wspomniany bassreflex, lub obniżyć jego poziom we wzmacniaczu.  Obecnie jest oferta za 2000zł, pewnie do negocjacji ;).

Nie proponuję amplituner-a ze względu na kino domowe, a na jakość i wydajność końcówek mocy, które w  tym modelu, nie mają się czego wstydzić w porównaniu do wzmacniacza stereo. I jak sam zauważyłeś, jest wbudowany porządny DAC. Zdaję sobie sprawę z tego, że podstawkowe mogłyby się sprawdzić w tym pomieszczeniu, ale osobiście jestem zdania, że kolumny podłogowe mają lepsze właściwości akustyczne, ze względu na większe pudło rezonansowe i do muzyki rock-owej lepiej się sprawdzą. Odnośnie dobrych Canton-ów, to zapewne były to modele RC-L, SC-L i RC-A, z czego te dwa pierwsze są do dostania za ok 2kzł, natomiast RC-A z aktywnym modułem basowym, trzeba już  liczyć blisko 4kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, neonlight napisał:

Nie koniecznie, bassreflex jest umieszczony z przodu, natomiast każde pomieszczenie ma swoja indywidualna akustykę, więc nic nie jest z góry przesądzone ;). Poza tym, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przytkać wspomniany bassreflex, lub obniżyć jego poziom we wzmacniaczu.  Obecnie jest oferta za 2000zł, pewnie do negocjacji ;).

Nie proponuję amplituner-a ze względu na kino domowe, a na jakość i wydajność końcówek mocy, które w  tym modelu, nie mają się czego wstydzić w porównaniu do wzmacniacza stereo. I jak sam zauważyłeś, jest wbudowany porządny DAC. Zdaję sobie sprawę z tego, że podstawkowe mogłyby się sprawdzić w tym pomieszczeniu, ale osobiście jestem zdania, że kolumny podłogowe mają lepsze właściwości akustyczne, ze względu na większe pudło rezonansowe i do muzyki rock-owej lepiej się sprawdzą. Odnośnie dobrych Canton-ów, to zapewne były to modele RC-L, SC-L i RC-A, z czego te dwa pierwsze są do dostania za ok 2kzł, natomiast RC-A z aktywnym modułem basowym, trzeba już  liczyć blisko 4kzł.

To rozważę ten zestaw, ale mam pewnie jeszcze parę miesięcy na szukanie okazji i innych modeli.
Przekonuję się też do według mnie szalonego ustawienia głośników pod oknem, wtedy miejsce odsłuchowe musiałoby tymczasowo zastawiać drzwi. :P 

Odstęp między kolumnami około ~1.7-2 metra,  odsłuch z odległości 1.7-2.2 metra,  od ściany pod kątem około 40-58 cm, a od tej równoległej ~metr.

 

99999.png

Nie wiem czy to ze zmęczenia,  ale wywnioskowałem, że tutaj cudów nie wyczaruję i zmieniam budżet do 1500 zł za używane i 2500 za nowe. 
Moje oczekiwania to granie niżej i mocniejszym dołem niż Presonus e5, ale zamiast analizowania dźwięku, ma to być po prostu przyjemne granie. Gdyby nie drugi warunek to bym kupił focal alpha 80. Tak od razu powinienem zacząć temat.
Dopuszczam obydwa zielone ustawienia, w brązowym postawię tylko monitory bliskiego pola, jeśli stwierdzę, ze mam dość...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szalone ustawienie nie jest złe, a nie zaproponowałem go z prostej przyczyny, miejsce odsłuchowe jest na "wlocie" ;).  Nie słuchałoby mi się komfortowo wiedząc, że zaraz ktoś może wparować znienacka i będą ofiary w ludziach, lub w najgorszym wypadku.. zawał :D. Im mniejszy budżet,

tym gorszy efekt, więc nie szedłbym tą drogą. Tym bardziej, że i tak nie jest on nadzwyczajnie wysoki, żeby można było sobie pozwolić na jego uszczuplenie ;).

 

Nie namawiam, ale MA RS6 i HK AVR635 tworzą udany duet, w kwocie 3kzł masz gotowy zestaw, uniwersalny o tyle, że za sprawą regulacji

wysokich i niskich tonów, możesz dopasować/skorygować go do własnych upodobań, a w przyszłości rozbudować do KD, o którym gdzieś

tam wspomniałeś.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight Dobra  siły  mi wróciły i nawet  podoba  mi się  ten duet z opisów  i wyglądu.  Wydają  się  za potężne  do tego pokoju,  ale mają  tylko  17.5 cm szerokości,  co jest  dla mnie  plusem.   

Na pewno  będzie  to grać  lepiej  niż  głośniki  z wieży  Philipsa i wzmacniaczem własnej  roboty,  na których  słucham  kaset. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar2905 i @amrowek powiedzcie coś na temat tego HK :)

Jeśli chodzi o moje zdanie to wielki kloc zrobiony po nowemu i naszpikowany prockami, więc jak któryś układ walnie a to kwestia czasu to jesteś w czarnej d.... bo koszt naprawy będzie w okolicach 3/4 wartości urządzenia. Twoja kasa twój wybór. Jeśli brać to coś starszego prostszego.

 

Kolumny hmmm te aluminiowe membrany jak to widzę to już mnie bolą uszy :P

 

Wolałbym już słuchać flar niż tego zestawu :P ale ja jestem skrzywiony ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam  bym  wolał  coś  prostszego,  na tę  chwilę  zwykły  wzmacniacz  stereo. Nie boję się napraw,  bo mam w rodzinie osobę,  która  się  ma tym zna, ale  coś  zbyt  "nowoczesnego"  może  być  problemem.  :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O boże...człowiek zrobi sobie dzień wolnego i już się wszytko wali... :D . Żadnych nowych i nowoczesnych amplitunerów. To nie gra no chyba że mówimy o kwotach zerami. Tak samo kolumny. Bez co najmniej 5-7k żadnych dobrze grających nowych kolumn nie kupisz. Kolumny monitor audio nigdy mi nie odpowiadały. Zaraz usiądę do allegro i olx i poszukam coś.  

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz:

http://allegro.pl/koncowka-mocy-i-amp-100-nowy-i7190108679.html w tej kasie nic lepszego nie znajdziesz. Według bardzo wielu opinii jest lepszy sonicznie np. od wzmacniaczy accu i wielu innych. Wykonany bardzo porządnie, o wiele lepiej od wszystkiego w tych pieniądzach co możesz dostać. Zarówno używanego jak i nowego. Ktoś sprzedaje po kosztach. Sama obudowa to 500-600zł. 

 

Kolumny:

 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, amrowek napisał:

@retter

znowu mnie ktoś objedzie że  starocie polecam

ale hm AVR ????????:woot:

 

kolumny w cenie

http://allegro.pl/atl-hd-311-0218-i7193589224.html

http://allegro.pl/kolumny-atl-hd-310-s-by-hans-deutsch-i7218157498.html

 

 

 

Toć to kloce, nie uduszą się w tym małym pokoju?

 

2 minuty temu, Oskar2905 napisał:

wzmacniacz:

http://allegro.pl/koncowka-mocy-i-amp-100-nowy-i7190108679.html w tej kasie nic lepszego nie znajdziesz. Według bardzo wielu opinii jest lepszy sonicznie np. od wzmacniaczy accu i wielu innych. Wykonany bardzo porządnie, o wiele lepiej od wszystkiego w tych pieniądzach co możesz dostać. Zarówno używanego jak i nowego. Ktoś sprzedaje po kosztach. Sama obudowa to 500-600zł.

 

Pamiętaj to SAMA KOŃCÓWKA potrzebujesz preampa, dobry wybór dla świadomego człowieka z pomieszczeniem i sensownymi kolumnami.

Nie przesadzaj Oskar świat się nie wali :) zwyczajnie ktoś mniej osłuchany szuka pomocy w budowie toru kolumnowego. Ale jeśli można pomóc to czemu nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  za sporo  propozycji.  Budżet  chyba  znowu  może  wrócić  do maks  2500 zł  za używane,  ale  mi dużo  nie trzeba.  Grunt  by dół  schodził  niżej  niż  w chudych presonus  e5.   

Możecie  podawać  propozycje zestawów w tej chwili  nie dostępnych  itp.  Z zakupem  mogę  czekać  kilka  miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To  czeka  mnie  lektura.  :P

Podane wcześniej telefunken TLX22/4  wpadły  mi w oko,  a wykres z tyłu  robi  wrażenie,  ale nie chce  mi się  wierzyć,  że  mają   prawie  cały  niski  bas  powyżej  - 10:woot:

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności