Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Syczenie słuchawek przy dużych głośnościach


adr31

Pytanie

Witam serdecznie. Od ponad roku słucham na bowersach p7 i nie mogę znaleźć godnego następcy. Zależy mi przede wszystkim na czystości dźwięku przy wysokich głośnościach. Przesłuchalem dziesiątki słuchawek powyżek tysiąca zł i w miarę ok wydają się bang olufseny h6. Wszystkie inne olufseny syczą przy wysokich głośnościach tak jak moje obecne audiotechnica dsr7bt. Mialem oppo pm3, ale problem ten sam, przy dużych głośnościach nie da się słuchać. Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego większość sluchawek przy max glosności gra tylko górą? Bardzo mi to przeszkadza, gdyż lubię sobie czasami glosno posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

PM-3 sybilizują dopiero przy abstrakcyjnej dla mnie głośności... przy normalnej mają dla mnie właśnie drażniący dołek na wyższej średnicy... :ph34r:

Szukaj czegoś co jest opisywane jako bardzo ciemne w graniu... i lepiej zacznij oszczędzać słuch -__-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Normalnie słucham na połowie głośności w s7edge, ale sporadycznie lubię puścić głośniej. Nie mam możliwości słuchania głośno na głośnikach, bo mieszkam w bloku. Słuch nie protestuje, bo w bowersach p7 jest okej, ale już w b&w px jest źle przy wysokich głośnościach. Zauważyłem, że ogólnie słuchawki nauszne bluetooth mają tę przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak byłem w salonie Denona, to po odsłuchach zaznaczyłem, że h7 i h9 grają inaczej niż h6 przy wysokich głośnościach. Obsługa coś mi wspomniała, że w słuchawkach bluetooth jest coś inaczej niż w tych na kablu.

9 minut temu, Oskar2905 napisał:

W niczym to nie przeszkadza. 

Jakbym mógł posłuchać czasami głośno na głośnikach, to bym nie słuchał głośno na słuchawkach i by nie było tego posta ; ) Za ścianą tacy sąsiedzi, że nawet nie można głośno filmu obejrzeć...

Edytowane przez adr31
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, adr31 napisał:

Witam serdecznie. Od ponad roku słucham na bowersach p7 i nie mogę znaleźć godnego następcy. Zależy mi przede wszystkim na czystości dźwięku przy wysokich głośnościach. Przesłuchalem dziesiątki słuchawek powyżek tysiąca zł i w miarę ok wydają się bang olufseny h6. Wszystkie inne olufseny syczą przy wysokich głośnościach tak jak moje obecne audiotechnica dsr7bt. Mialem oppo pm3, ale problem ten sam, przy dużych głośnościach nie da się słuchać. Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego większość sluchawek przy max glosności gra tylko górą? Bardzo mi to przeszkadza, gdyż lubię sobie czasami glosno posłuchać.

Kup coś trudnego w napędzeniu i ciemnego. Powinno załatwić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, crysis94 napisał:

PM-3 sybilizują dopiero przy abstrakcyjnej dla mnie głośności... przy normalnej mają dla mnie właśnie drażniący dołek na wyższej średnicy... :ph34r:

Szukaj czegoś co jest opisywane jako bardzo ciemne w graniu... i lepiej zacznij oszczędzać słuch -__-

Właśnie chodzi mi o sybilizację : )

1 minutę temu, smar napisał:

Kup coś trudnego w napędzeniu i ciemnego. Powinno załatwić sprawę.

A jakieś propozycje? Właśnie preferuję ciemne słuchawki, ale nie mogę nic znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, adr31 napisał:

Właśnie chodzi mi o sybilizację : )

A jakieś propozycje? Właśnie preferuję ciemne słuchawki, ale nie mogę nic znaleźć...

Ja jestem bardzo zadowolony z T50RP (po modzie). Pokrętło muszę rozkręcić znacznie bardziej niż przy MSR7 przykładowo, dźwięk jest mniej ofensywny, wysokie nie atakują ale wciąż jest szczegółowo. Zależy jeszcze z czego pędzisz bo w sumie nie sztuka w tym, żeby kupić trudne słuchawki i słuchać telefonem - wtedy w ogóle z głośnością będzie problem :) Fostexy będą na pewno trudniejsze niż PM-3. Posłuchaj sobie standardowych T50RP gdzieś w sklepie, cena wyjściowa to chyba 1/3 tego co płacisz za Oppo - jeśli się spodoba - pukasz do Perula, driverów nie zmienia więc obserwacje ze standardowych pod kątem ofensywy wysokich rejestrów nie powinny ulec zmianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 9.03.2018 o 18:44, adr31 napisał:

Słuch nie protestuje, bo w bowersach p7 jest okej, ale już w b&w px jest źle przy wysokich głośnościach. Zauważyłem, że ogólnie słuchawki nauszne bluetooth mają tę przypadłość.

To nie bluetooth, to zależy od charakterystyki słuchawek.

B&W P7 Wireless nie mają tej przypadłości. Listen Wireless raczej też nie. Natomiast wspomniane wyżej DSR7BT sybilizują i to już przy mniejszych głośnościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności