Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałówki do 500 zł podobne do Focal Listen


Mihu83

Pytanie

Witam.

Rozglądam się za słuchawkami dokanałowymi w przedziale cenowym 300 - 500 zł.

 

Wymagania odnośnie konstrukcji:

- wygodne

- solidnie wykonane

- dobre - bardzo dobre tłumienie

- tulejka - najlepiej mniejsza niż T400

- łatwe do napędzenia - źródło to Ulefone Vienna.

 

Co mnie interesuje w dźwięku:

- szybki, zwarty bas z nastawieniem raczej na sub niż mid. Wszystko z tendencją do dudnienia, buczenia odpada z marszu.

- ładna, najlepiej nie wycofana średnica

- wyraźna góra ale bez tendencji do sypania sybilantami.

 

Odniesieniem mogą być moje Focal Listen, z tą różnicą, że doki mogłyby mieć większy pazur - w Focalach cięższe gatunki brzmią czasami za lekko.

 

Rozważę wszelkie propozycje, nawet mało znane/egzotyczne byle dostępne w PL.

 

Co mnie zainteresowało:

- Whizzer Haydn A15 Pro

- RHA MA750

- Meze 12 Classics

- Final Audio E3000C

- TZF Exclusive King

 

Każda z powyższych par jest z innej bajki i chyba żadna nie jest podobna to Focali.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nad GR07 zastanawiałem się wiele razy ale jakoś nigdy ich nie sprawdziłem. Miałem niższe modele - VSD2, VSD3, VSD5 z ich wariacjami ale jakoś żadna z par mi nie podeszła.

Flare R2S nie znam ale chyba nie są zbyt łatwo dostępne w PL, no i cena za nówki to chyba sporo wyżej ponad budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, Mihu83 napisał:

Nad GR07 zastanawiałem się wiele razy ale jakoś nigdy ich nie sprawdziłem. Miałem niższe modele - VSD2, VSD3, VSD5 z ich wariacjami ale jakoś żadna z par mi nie podeszła.

Flare R2S nie znam ale chyba nie są zbyt łatwo dostępne w PL, no i cena za nówki to chyba sporo wyżej ponad budżet.

Używki R2S chodzą po 500zł.

Jako dokanałówki są sprzętem kompletnym, mam na sprzedaż w stanie idealnym.

 

Może pomyśl o focal sphear, grają podobnie do listen.

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Używki R2S chodzą po 500zł.
Jako dokanałówki są sprzętem kompletnym, mam na sprzedaż w stanie idealnym.
 
Może pomyśl o focal sphear, grają podobnie do listen.
Bardziej celowałbym w nówki albo chociaż używki ale z gwarą w PL. No nic, zastanowię się.

Focal Sphear rozważałem ale z recenzji jakie czytałem jakoś nie wynika aby grały podobnie do Listenów. Z tego co mi utkwiło w pamięci, Sphear mają podbity dół i roloff na górze. Takie raczej przyciemnione granie.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

KZ ZS6 ze srebrzonym kablem
Jeżeli są tak cudownie wygodne jak ZST, to podziękuję. Dźwiękowo to też raczej nie są okolice Listenów.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
41 minut temu, Mihu83 napisał:

Bardziej celowałbym w nówki albo chociaż używki ale z gwarą w PL. No nic, zastanowię się.

Focal Sphear rozważałem ale z recenzji jakie czytałem jakoś nie wynika aby grały podobnie do Listenów. Z tego co mi utkwiło w pamięci, Sphear mają podbity dół i roloff na górze. Takie raczej przyciemnione granie.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Jeżeli są tak cudownie wygodne jak ZST, to podziękuję. Dźwiękowo to też raczej nie są okolice Listenów.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

W PL nie sprzedawano flar, moje są na gwarze. Odsyłasz prosto do Uk w razie problemów. 

 

Zst to mocno przereklamowane słuchawki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HM, znać to się nie znam, lecz tyle co porównałem sobie listen i gr07, takie są moje wrażenia:

 

Gr07 są ciemniejsze, ten dźwięk nie ma takiego napowietrzenia i separacji.Nie wiem, może nie pasują do moich uszu po prostu albo nie zgrywają mi się z telefonem, na laptopie z integrą, trochę ten dźwięk był lepszy. Grają natomiast szerzej i mają całkiem ok bas, punktowy. Focale, moim zdaniem mają przyjemniejszy dźwięk, lekki, zwiewny, trochę wyciągnięty do góry, nie taki suchy. Może to wynika z tego, że po prostu mają trochę większy ten przetwornik.

GR07 wygodne są, to napewno, w ogóle ich nie czuć w uszach. Z tłumieniem, możesz sobie ustawić tuleje pod siebie, lecz 100% nie dają.

Z wykonaniem też różnie. Może w nowszych modelach z odpinanym kablem jest lepiej, u mnie po roku, czasami  zaczyna trzeszczeć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 7.03.2018 o 20:11, wirkox napisał:

HM, znać to się nie znam, lecz tyle co porównałem sobie listen i gr07, takie są moje wrażenia:

 

Gr07 są ciemniejsze, ten dźwięk nie ma takiego napowietrzenia i separacji.Nie wiem, może nie pasują do moich uszu po prostu albo nie zgrywają mi się z telefonem, na laptopie z integrą, trochę ten dźwięk był lepszy. Grają natomiast szerzej i mają całkiem ok bas, punktowy. Focale, moim zdaniem mają przyjemniejszy dźwięk, lekki, zwiewny, trochę wyciągnięty do góry, nie taki suchy. Może to wynika z tego, że po prostu mają trochę większy ten przetwornik.

GR07 wygodne są, to napewno, w ogóle ich nie czuć w uszach. Z tłumieniem, możesz sobie ustawić tuleje pod siebie, lecz 100% nie dają.

Z wykonaniem też różnie. Może w nowszych modelach z odpinanym kablem jest lepiej, u mnie po roku, czasami  zaczyna trzeszczeć.

GR07 raczej nie biorę pod uwagę ale dzięki za porównanie.

Niestety dotychczasowe doświadczenia jakoś nie przekonują mnie do szkoły grania Vsonic, może popełniam błąd ale nie ciągnie mnie w stronę słuchawek tej firmy.

GR07 nie miały czasem problemu z pękaniem obudowy przez tą ruchomą tulejkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miewały, teraz ponoć już ok. Ale jak mają być z Polski, to raczej odradzam, bo moje są na gwarancji już od 10 miesięcy i przed wakacjami raczej nie ma szans na ich powrót.

 

A ze słuchawek, to chyba warto polować na jakieś armatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, Inszy napisał:

Miewały, teraz ponoć już ok. Ale jak mają być z Polski, to raczej odradzam, bo moje są na gwarancji już od 10 miesięcy i przed wakacjami raczej nie ma szans na ich powrót.

 

A ze słuchawek, to chyba warto polować na jakieś armatury.

Armaturowe to chyba raczej nie zagrają podobnie do Listenow. Bo zabraknie im bassu.

Ale może obczaj hybryde Fiio F9 Pro 

na ali są za 480zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Miewały, teraz ponoć już ok. Ale jak mają być z Polski, to raczej odradzam, bo moje są na gwarancji już od 10 miesięcy i przed wakacjami raczej nie ma szans na ich powrót.
 
A ze słuchawek, to chyba warto polować na jakieś armatury.
Nieźle, za taką zabawę z gwarancją to ja podziękuję.

Haydn A15 Pro nie wpasują się dźwiękowo? Po opisie mam obawy odnośnie dołu, z drugiej strony, bardzo lubiłem Ety HF5, więc może jednak.

Miałeś do czynienia z Exclusive King, jaka tam jest tulejka, T400?

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Armaturowe to chyba raczej nie zagrają podobnie do Listenow. Bo zabraknie im bassu.
Ale może obczaj hybryde Fiio F9 Pro 
na ali są za 480zł .
Hybryd się trochę obawiam, bo to przeważnie spore słuchawki, jeżeli do tego dojdzie tulejka T400, to robi się problem.
Zaczynam się zastanawiać nad RE-400 ale mogą się okazać za spokojne.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W TFZ King tulejka, to oczywiście T400. Ale one chyba są zbyt agresywne w brzmieniu by porównywać je do Focali.

A co do Haydn A15 Pro, to na piankach powinno być ok, ale na silikonach większym problemem będzie raczej zbyt wyeksponowana wyższa średnica niż dość skąpy bas.

 

Natomiast zamiast RE-400, raczej bym rozważył Rose Mini2. Też średnicowe, ale tulejka T100 i więcej detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W TFZ King tulejka, to oczywiście T400. Ale one chyba są zbyt agresywne w brzmieniu by porównywać je do Focali.
A co do Haydn A15 Pro, to na piankach powinno być ok, ale na silikonach większym problemem będzie raczej zbyt wyeksponowana wyższa średnica niż dość skąpy bas.
 
Natomiast zamiast RE-400, raczej bym rozważył Rose Mini2. Też średnicowe, ale tulejka T100 i więcej detalu.
W jakich rejonach TFZ mogą być agresywne, góra czy dół, a może w obu tych zakresach? Granie z dozą efektu wow jestem w stanie zaakceptować jeżeli dół nie muli, nie dudni, nie włazi na inne pasma, a góra nie syczy i nie tnie bębenków.

Haydn - z piankami może być problem, nie znoszę tipsów tego typu.

Rose Mini 2 - bardzo ciekawa opcja ale zakładam, że w PL ich nie kupię, więc dochodzi ryzyko VAT + cło. Budżet niby określiłem na 300 - 500 ale wolałbym się trzymać bliżej tego dolnego rejonu.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jak gra ten telefon, ale jeśli jest ofensywny na górze, to będzie problem. Samsung S7 do którego je podpinałem gra raczej gładko, ze spokojną wyższą średnicą i sopranami, więc się fajnie dopełniał z TFZ King.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie wiem jak gra ten telefon, ale jeśli jest ofensywny na górze, to będzie problem. Samsung S7 do którego je podpinałem gra raczej gładko, ze spokojną wyższą średnicą i sopranami, więc się fajnie dopełniał z TFZ King.
Ofensywny nie jest, gra energicznym ale raczej zrównoważonym dźwiękiem. Z Listenami jest bardzo dobrze, z Etami też się ładnie zgrywał, a obie pary raczej by uwydatniły ostrość źródła.
Pozostaje tylko kwestia tulejki - miałeś może KZ ZST? Jeżeli tak, to może porównać obie pary pod względem wygody?

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Pod tym względem są zbliżone. KZ mają większą tulejkę (T500 vs T400), ale są lżejsze. Obie pary do małych nie należą...
Teraz już wiem dlaczego miałem problemy z dopasowaniem w przypadku KZ, T500 zrobiło swoje.
Chyba zaryzykuję z Kingami.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności