Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test FiiO Q5


Rekomendowane odpowiedzi

Najnowszy kombajn od FiiO przetestowany.

 

FiiO Q5 to najnowszy mobilny DAC/AMP z podwójnym DAC AK4490EN, wymiennymi modułami wzmacniacza oraz obsługą Bluetooth 4.2 z kodekiem aptX. Jak brzmi?


Mobilne DAC/AMP-y FiiO zawsze robiły wrażenie oryginalnymi funkcjami lub kompaktowymi wymiarami. Model Q5 to kolejne nowości – tym razem urządzenie, tak jak flagowy DAP X7 II, obsługuje modularne wzmacniacze, a przy tym może też działać jako bezprzewodowy DAC/AMP przez Bluetooth. FiiO obiecuje też topowe brzmienie z wyjścia zbalansowanego 2,5 mm lub niesymetrycznego 3,5 mm, a także wzorowe wykonanie i ergonomię.

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/fiio-q5-recenzja/

 

5a.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo, że ma wciąż micro-usb, ale to tylko ******ła ;) Z drugiej strony wielki plus za to, że można go jednocześnie ładować i użytkować dzięki dwóm portom mUSB :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, all999 napisał:

przesada - już się opłaca dopłacić 100$ za przesyłkę zza granicy ...

3 minuty temu, misiekkb napisał:

Maćku głównie rozpisałeś się jako kombo, a o dacu tak trochę mało. Jak byś porównał w funkcji DAC'a z Mojo, gdzie jest lepsza rozdzielczość, teksturowość?

dwie różne półki cenowe i targety, systemy, funkcjonalności itp. - można bezpośrednio porównywać ale czy nam to aż tak dużo da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Vaiet napisał:

Trochę słabo, że ma wciąż micro-usb, ale to tylko ******ła ;) Z drugiej strony wielki plus za to, że można go jednocześnie ładować i użytkować dzięki dwóm portom mUSB :D

 

Niech to przeklęte micro USB odejdzie już w niepamięć :)

 

22 godziny temu, all999 napisał:

 

Ała. Liczyłem na trochę mniej.

 

21 godzin temu, misiekkb napisał:

Maćku głównie rozpisałeś się jako kombo, a o dacu tak trochę mało. Jak byś porównał w funkcji DAC'a z Mojo, gdzie jest lepsza rozdzielczość, teksturowość?

 

Skupiam się na DAC/AMP, bo uważam, że zdecydowana większość osób inwestująca w takie kombo będzie używać Q5 jako rozwiązania all-in-one. Stąd opisy funkcji przetwornika i wzmacniacza traktuję bardziej jako próbę określenia które cechy brzmienia w funkcji DAC/AMP są efektem implementacji przetwornika, a które wzmacniacza. Gdybym miał skupić się dogłębniej na każdym aspekcie, to musiałoby powstać kilka testów, a nie jeden, ale na to niestety nie ma czasu.

 

Nie zaryzykuję porównania z Mojo, testowałem go już dawno temu, niewiele pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, maciux napisał:

Skupiam się na DAC/AMP, bo uważam, że zdecydowana większość osób inwestująca w takie kombo będzie używać Q5 jako rozwiązania all-in-one. Stąd opisy funkcji przetwornika i wzmacniacza traktuję bardziej jako próbę określenia które cechy brzmienia w funkcji DAC/AMP są efektem implementacji przetwornika, a które wzmacniacza. Gdybym miał skupić się dogłębniej na każdym aspekcie, to musiałoby powstać kilka testów, a nie jeden, ale na to niestety nie ma czasu.

 

Nie zaryzykuję porównania z Mojo, testowałem go już dawno temu, niewiele pamiętam.

 

 

Maćku rozumiem Cię że większość osób kupująca Q5 będzie używać go jako urządzenie kombo, a nie jako sam DAC czy AMP. To tak samo jak z X7, która jest świetnym źródłem, ale na wyjściu słuchawkowym jest bardzo słaba, prawie nikt tego nie używa jako źródło, tylko DAP'a.

Wystarczy jeden tekst, ale dłuższy, a coś o braku czasu sam dobrze wiem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności